Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

daszek

daszek
 • Jest z nami od:
  więcej jak rok
 • Napisał:
  1 post na forum
 • Profil odwiedzano:
  0 razy

Mężczyzna, 44 lata, Warszawa

O SOBIE:

Wykonuję zdjęcia wizerunkowe CV, na LinkedIn itp, biznesowe, rodzinne, zdjęcia wnętrz, dla firm i osób prywatnych. Używam aparatów Nikona i Olympusa.

MOJE POSTY NA FORUM

 • daszek

  Przy przesłonie 2.8 płaszczyzna, w zależności od ogniskowej obiektywu, wynosi ok. od kilku do kilkunastu centymetrów. Przy zdjęciach rodzinnych trudno jest ustawić wszystkie osoby w jednej płaszczyźnie. Do tego dochodzą dzieci, które rzadko kiedy stoją dłużej w jednym miejscu.
  Aby uzyskać zdjęcie ostre dla wszystkich osób na nim się znajdujących należy stosować przesłony rzędu 5,6-7,1 lub więcej (dla N.D3300). Da to odpowiednią głębię ostrości.
  Jeżeli chcesz uzyskać rozmyte tło możesz korzystać z aparatu pełno lub średnioformatowego :) a jeżeli korzystasz z N.D3300 możesz zastosować obiektyw o ogniskowej ok. 200-300mm, wtedy tło powinno zostać rozmyte w stopniu zadowalającym. Oczywiście musisz też odpowiednio od tego tła się oddalić.
  Przy ogniskowe 35mm czyli ok 50 dla kropa i przysłonie 5.6 lub więcej, niestety obawiam się, że nie rozmyjesz tła tak by postaci odpowiednio się odcinały i potrzebna tu będzie ingerencja PSa.

NAJCZĘŚCIEJ ODPOWIADAJĄ