Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Antossia

Antossia
 • Jest z nami od:
  3 miesięcy
 • Napisał:
  3 posty na forum
 • Profil odwiedzano:
  0 razy

Kobieta, 27 lat, Katowice

MOJE POSTY NA FORUM

 • Antossia
  Monitor 27.10.2017, 19:37

  Hej
  postanowiłam kupić monitor, który ma mi posłużyć do obróbki zdjęć. Niestety kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Oczywiście czytałam już o tym, jednak co artykuł pojawiają się inne modele. Może moglibyście mi doradzić? Być może ktoś niedawno również zaopatrywał się w monitor i mógłby się wypowiedzieć? Mój budżet to 2000 zł. W grę wchodzą zapewne tylko monitory Eizo i Nec?
  Z góry dziękuję i pozdrawiam

 • Antossia

  Dziekuje Wam bardzo za wyrozumialosc i odpowiedz . Pozdrawiam

 • Antossia

  Witam,
  obrabiam swoje zdjęcia w Photoshopie na zwykłym laptopie do użytku domowego. Ostatnio zrzucając obrobione zdjęcie na telefon podpadło mi że wygląda zupełnie inaczej niz na komputerze. Chcąc to potwierdzić wdrukowałam je i ku mojemu zaskoczeniu musiałam stwierdzić że wygląda strasznie, inne kolory dużo bardziej pomarańczowe i efekty rozświetlenia skóry także nie były w ogóle widoczne. Na innym zdjęciu biała bluzka modelki na wydrukowanym zdjęciu była niebieska. Ktoś wie dlaczego tak jest, czy ten Laptop nie nadaje się w takim razie do amatorskiej obróbki zdjęć ? Nie wiem co o tym sądzić, obawiam się w tym wypadku jak moje zdjęcia widzą u siebie klienci... :/ proszę o radę

 • Antossia

  lajdos
  przy 35mm na cropie i przysłonie f2.8 robiac np plan amerykański czyli fotografując z około 3 metrów od obiektu masz praktycznie 1metr głębi ostrości więc żeby uzyskać dobre rozmycie to kwestia odległości od tła.

  Obawiam się jednak, że z takimi ustawieniami osoby stojące po bokach nie będą juz ostre... próbowałam już wszystkiego.
  Nie pozostaje mi nic innego jak rzeczywiście przymknąć przysłonę a tło poprawić w PS.

 • Antossia

  Dziękuję Wam bardzo:)

 • Antossia
  Zdjęcia rodzinne a ostrość 29.08.2017, 10:30

  Witam. Fotografią interesuje się od niedawna stąd byc moze dla niektórych tutaj na forum odpowiedź na moje pytanie moze byc oczywista. Dla mnie jednak nie jest i prosiłabym o pomoc.
  Wczoraj przy okazji spaceru pozowali dla mnie mąż i córka. Mąż wziął córkę "na barana". I tak przy przysłanie 2.5/2.8 ustawialam ostrość to na córkę, to na męża, w końcu tez "gdzieś pośrodku" i za każdym razem tylko jedna twarz była ostra. Czy jest to w ogóle możliwe przy tak otwartej przysłonie zrobić zdjęcie rodzinne gdzie wszyscy będą ostrzy? Zależało mi na ładnie rozmytym tle, stąd te ustawienia. 
  Zdjęcia robiłam Nikonem D3300 , 35mm 1:1.8G.
  Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki:)

NAJCZĘŚCIEJ ODPOWIADAJĄ