Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Jaki bezlusterkowiec w cenie ok 6000 zł

• ~Paweł S
    10.12.2014, 12:37 | Zgłoś nadużycie

Witam ,
    Zależy mi na jakości ,szybkości AF i możliwości wpięcia obiektywów co ważne !!!
    w podobnym zakresie 24-70 i 100-400 i nie może być krócej jak 400
    Chciałbym kupić aparat z możliwościami Canona 6d z ob 24-105 i ob 100- 400L tyle żeby był bezlusterkowcem, czy jest coś podobnego ?
    Jedynym aparatem który wydaje mi się mogły konkurować np z Canonem 6d to Sony A7 niestety aparat ten ma poważną wadę która go dyskwalifikuje to bateria która pozwala wykonać bardzo niewiele zdjęć ,ale najgorsze jest to że nie dostajemy ładowarki !!! tylko ładujemy baterie przez aparat !!!
    Kwota jako przeznaczam to ok + - 6000 zł

Moje pytanie czy jest jakiś inny model z podobna jakością jak 6d tylko aparat bez lustra ?

• ~Paweł S
    12.12.2014, 11:53|Zgłoś nadużycie

Czy ktoś pomoże ???

• ac_dc
    ac_dc
    12.12.2014, 14:55|Zgłoś nadużycie

Z zapytania wynika, że poszukiwany jest bezlusterkowiec Full Frame z możliwościami lustrzanek, do tego z założeniem dostępności szkieł w systemie z zakresem ogniskowych 24-70 i 100-400. Odpowiedź jest zasadniczo mało skomplikowana, bo na dzień dzisiejszy żaden system bezlusterkowy nie spełni ww. wymogów.

BTW - kompletnie nie rozumiem założenia, że bezlusterkowiec musi być FF ze względu na fizyczne ograniczenia w wielkości szkieł i raczej szukałbym takowego z matrycą APS-C, który szybciej spełni ww. założenia w zakresie podanych ogniskowych, wielkości szkieł, itp

• ~Paweł S
    13.12.2014, 15:59|Zgłoś nadużycie

kompletnie nie rozumiem założenia, że bezlusterkowiec musi być FF

Nie musi !!!
    Głownie chodzi mi o aparat który pokrywa zakres ogniskowych jak poprzednio wspomniałem Od 24 -105 i od 100 do 400.
    Wydaje mi się że Sony posiada adapter i można zastosować obiektywy które przeznaczone były do lustrzanek , ale to chyba tylko Sony.
    APS-C to zupełnie inna klasa sprzętu ,obrazek z pełnej klatki jak dla mnie jest idealny i nie uzyskamy tego za pomocą APS-C zresztą przechodziłem przez APS-C i szybko się go pozbyłem.
    Pisze o podobieństwie do Canona 6D i poszukiwaniu czegoś co przynajmniej będzie miało podobny obrazek , ale czy coś takiego istnieje ? Na fotoblogi nieraz czytałem od Jakuba Kaźmierczyka o zachwytach nad bezlusterkowcami .Niestety nie orientuje się w temacie bezlusterkowców.

• Jakubkazmierczyk

Jeśli szukasz aparatu bez lustra, a z pełną klatką i dyskwalifikujesz A7 to niestety nie ma wyboru. Godząc się na mniejszą matrycę, możesz pomyśleć o Olympusie E-M1 z obiektywami 12-40/2.8 i 40-150/2.8 + extender.

• Jakubkazmierczyk

W momencie kiedy pisałem poprzednią odpowiedź, pojawiła się a propos mojego zachwytu bezlusterkowcami. Owszem, bardzo lubię te aparaty. Nie bardzo tylko rozumiem, że piszesz że nie zakładasz, że bezlusterkowiec musi mieć pełną klatkę, a zaraz potem, że pełna klatka to ideał, i że APS-C to zupełnie co innego dlatego się go pozbyłeś. W kwestii obrazka, czyli pewnie chodzi o szeroko rozumianą "plastykę obrazu", tylko z Sony serii A7 coś takiego uzyskasz.

• ~Paweł S
    13.12.2014, 16:35|Zgłoś nadużycie

Jakubkazmierczyk
    W momencie kiedy pisałem poprzednią odpowiedź, pojawiła się a propos mojego zachwytu bezlusterkowcami. Owszem, bardzo lubię te aparaty. Nie bardzo tylko rozumiem, że piszesz że nie zakładasz, że bezlusterkowiec musi mieć pełną klatkę, a zaraz potem, że pełna klatka to ideał, i że APS-C to zupełnie co innego dlatego się go pozbyłeś. W kwestii obrazka, czyli pewnie chodzi o szeroko rozumianą "plastykę obrazu", tylko z Sony serii A7 coś takiego uzyskasz.

Pojawił się nowy model
    https://fotoblogia.pl/1251,sony-a7-ii-czyli-stabilizacja-pelnoklatkowej-matrycy-w-bezlusterkowcu
    Tylko czy również ma podobną wadę jak poprzednik z bateria i ładowaniem ?
    Przynajmniej chciałbym żeby bezlusterkowiec miał pełną klatkę bo i jakość inna .Dokładnie tak jak wspomniałeś chodzi min. o plastykę obrazu również. Szkoda tylko że brak konkurencji jak na razie .

• Jakubkazmierczyk

Jeśli chodzi o pracę na baterii - tego nie wiem, ciężko powiedzieć. Zestaw do nowej A7-II nie przewiduje jednak klasycznej ładowarki - szkoda, oj szkoda.

• ~Paweł S
    13.12.2014, 18:33|Zgłoś nadużycie

Jakubkazmierczyk
    Jeśli chodzi o pracę na baterii - tego nie wiem, ciężko powiedzieć. Zestaw do nowej A7-II nie przewiduje jednak klasycznej ładowarki - szkoda, oj szkoda.

Aparat może okazać się bardzo dobrym urządzeniem ale robią sobie żarty sprzedając body za ok 7600zł i brak ładowarki !!!
    W poprzedniku jak można było dowiedzieć się z portali fotograficznych bateria wystarczała na 200- 400 zdjęć :)

• ac_dc
    ac_dc
    13.12.2014, 19:06|Zgłoś nadużycie

~Paweł S
    [
    Przynajmniej chciałbym żeby bezlusterkowiec miał pełną klatkę bo i jakość inna .Dokładnie tak jak wspomniałeś chodzi min. o plastykę obrazu również. Szkoda tylko że brak konkurencji jak na razie .

O matulu.... Kolejny fan "plastyki obrazu w FF" :D Nawiasem pisząc bokeh z Fuji 56 f/1.2 wygląda dużo ładniej niż w równoważnym dla formatu sensora Canonie EF 85 1.8 (i wiele osób tak twierdzi). Ale nie zamierzam nikogo na cokolwiek nawracać, bo jak widzę zdanie już w pełni wyrobione ;) Szkoda tylko, że nie na własnych doświadczeniach, bo ja wielokrotnie nie widzę żadnej różnicy (a tym bardziej rzeczonej "plastyki obrazu") na fotach z APS-C vs FF uwzględniających crop.

• ~Paweł S
    13.12.2014, 22:45|Zgłoś nadużycie

ac_dc
    ~Paweł S
    [

O matulu.... Kolejny fan "plastyki obrazu w FF" :D Nawiasem pisząc bokeh z Fuji 56 f/1.2 wygląda dużo ładniej niż w równoważnym dla formatu sensora Canonie EF 85 1.8 (i wiele osób tak twierdzi). Ale nie zamierzam nikogo na cokolwiek nawracać, bo jak widzę zdanie już w pełni wyrobione ;) Szkoda tylko, że nie na własnych doświadczeniach, bo ja wielokrotnie nie widzę żadnej różnicy (a tym bardziej rzeczonej "plastyki obrazu") na fotach z APS-C vs FF uwzględniających crop.

Może nie od razu fan bo zanim przesiadłem się na FF fotografowałem analogiem następnie APS-C.
    Fuji nigdy nawet w rekach nie miałem wiec nie mogę wypowiedzieć się .
    Fotografuje głownie przyrodę , makro i krajobraz wiec fotografia zupełnie inna jak w Twojej galerii.
    Nie rozumiem tego co zawarłeś w tym zdaniu ?
    Ale nie zamierzam nikogo na cokolwiek nawracać, bo jak widzę zdanie już w pełni wyrobione ;) Szkoda tylko, że nie na własnych doświadczeniach
    A na czyich doświadczeniach jak nie swoich ???

• ac_dc
    ac_dc
    13.12.2014, 23:23|Zgłoś nadużycie

~Paweł S

Fotografuje głownie przyrodę , makro i krajobraz wiec fotografia zupełnie inna jak w Twojej galerii.

Ww. tematy nie są mi obce :) Ale generalnie zasugerowałem, że gonitwa za pełną klatką za wszelką cenę (w temacie wątku) niekoniecznie jest słuszną i uzasadnioną koncepcją :)
    ~Paweł S
    A na czyich doświadczeniach jak nie swoich ???

Pytanie brzmi bardziej, czy wcześniejsze doświadczenia własne nie hamują za bardzo Twoich obecnych decyzji. Osobiście uważam, że największymi zaletami bezlusterkowców są i zawsze będą mobilność i kompaktowość ale niekoniecznie już w pełnej klatce (z uwagi na fizyczne rozmiary i dostępność obiektywów). Dlatego już na wstępie zaznaczyłem, że w Twoim przypadku nie widzę szans na realne spełnienie wymagań dotyczących zakresu ogniskowych i możliwości technicznych dostępnych w lustrzankach FF.

• Jakubkazmierczyk

Jeśli oczekuje się pełnej klatki w bezlusterkowcu, wybór jest bardzo ograniczony. Dodatkowo oczekując mocnej baterii, wybór jest właściwie zerowy, bo bezlusterkowce ze względu na swoją konstrukcję żrą więcej prądu. Mając takie wymagania jak wymienione w temacie, wypadałoby się przesiąść na 5D Mark III lub Nikona D750, przy czym budżet musiałby być większy.

• ~Paweł S
    14.12.2014, 15:13|Zgłoś nadużycie

Jakubkazmierczyk
    Jeśli oczekuje się pełnej klatki w bezlusterkowcu, wybór jest bardzo ograniczony. Dodatkowo oczekując mocnej baterii, wybór jest właściwie zerowy, bo bezlusterkowce ze względu na swoją konstrukcję żrą więcej prądu. Mając takie wymagania jak wymienione w temacie, wypadałoby się przesiąść na 5D Mark III lub Nikona D750, przy czym budżet musiałby być większy.

Z niepełną klatka też będzie problem z obiektywami szczególnie w zakresie 100-400 ?
    Np Canonowski 100-400 L to świetny optycznie obiektyw ale swoje waży . Dlatego zacząłem wątek z myślą o lżejszym wagowo obiektywie i aparatem z dobrą matrycą ale bezlusterkowcu .Nie będę już upierał się przy pełnej klatce bo widzę że jedyną propozycją jest tylko Sony .Może jakaś inna propozycja ?

• Jakubkazmierczyk

Wyżej wspominałem o Olympusie E-M1 z 12-40/2.8 i 40-150/2.8 + extender

• ac_dc
    ac_dc
    14.12.2014, 20:28|Zgłoś nadużycie

~Paweł S

Z niepełną klatka też będzie problem z obiektywami szczególnie w zakresie 100-400 ?
    Np Canonowski 100-400 L to świetny optycznie obiektyw ale swoje waży . Dlatego zacząłem wątek z myślą o lżejszym wagowo obiektywie i aparatem z dobrą matrycą ale bezlusterkowcu .Nie będę już upierał się przy pełnej klatce bo widzę że jedyną propozycją jest tylko Sony .Może jakaś inna propozycja ?

MZ - kwestia wyboru systemu zależy wyłącznie od tego, czy w ofercie producenta znajdą się obiektywy spełniające ww. założenia - czyli:
    1/mikro 4/3 http://www.four-thirds.org/en/microft/lense.html
    2/APS-C Fuji http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/xf_lens/roadmap/
    3/Full Frame https://www.google.pl/search?q=sony+fe+lens+roadmap&client=firefox-a&hs=u9v&rls=org.mozilla:pl:official&channel=nts&biw=1920&bih=939&tbm=isch&imgil=eL8xD-IMcCjalM%253A%253BV_VioQ8nEdgqqM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fphotorumors.com%25252F2014%25252F01%25252F27%25252Fupdated-sony-fe-lens-roadmap%25252F&source=iu&pf=m&fir=eL8xD-IMcCjalM%253A%252CV_VioQ8nEdgqqM%252C_&usg=__SZzNU9kAyYW__arGItVNyKYDj1A%3D&ved=0CCkQyjc&ei=XeaNVNiGF87UarD7gLAJ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=exhsCD9C4rXL5M%253A%3BdgGq5W2i1_9nuM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.ephotozine.com%252Farticles%252Fsony-lens-roadmap-2015-plus-new-fe-lenses-26187%252Fimages%252Fsony-lens-roadmap-sep-2014.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.ephotozine.com%252Farticle%252Fsony-lens-roadmap-2015-plus-new-fe-full-frame-lenses-26187%3B1200%3B822

W większości przypadków w dwu systemach brakuje obiektywów spełniających warunki.

• Krzysztof Basel

Pojawił się nowy model
    https://fotoblogia.pl/1251,sony-a7-ii-czyli-stabilizacja-pelnoklatkowej-matrycy-w-bezlusterkowcu
    Tylko czy również ma podobną wadę jak poprzednik z bateria i ładowaniem ?
    Przynajmniej chciałbym żeby bezlusterkowiec miał pełną klatkę bo i jakość inna .Dokładnie tak jak wspomniałeś chodzi min. o plastykę obrazu również. Szkoda tylko że brak konkurencji jak na razie .[/quote]

Zewnętrzna ładowarki kosztuje, o ile dobrze pamiętam, ok 350 zł. Przy takim wydatku to nie zwiększa znacząco kosztu. Brak takiej ładowarki to błąd i wada zestawu A7, ale nie powód, aby nie kupować tego aparatu :)

-- 

Redaktor naczelny Fotoblogia.pl, fotograf, pasjonat Internetu, nowych technologii i muzyki świata. Napisz do mnie: krzysztof.basel@fotoblogia.pl.

• ~Lenny
    15.12.2014, 12:27|Zgłoś nadużycie

Jeśli faktycznie bardzo zależy Ci na pełnoklatkowym bezlusterkowcu, który ma być Twoim docelowym sprzętem, to może warto wybrać A7 z systemowym adapterem LA-EA? Wtedy problem braku długich szkieł w systemie po części zostaje rozwiązany, bo możesz korzystać z optyki pod bagnet A, mam na myśli szczególnie 70-400 SSM.

• ~Lenny
    15.12.2014, 12:34|Zgłoś nadużycie

Ładowarka do Sony kosztuje jakies 20-30zł, akumulator ok 80-100zł (dobry zamiennik). Akurat tym bym się kompletnie nie przejmował.

Może warto mimo wszystko pozostać przy lustrzance? Poza tym wszystko sprowadza się do tego jakie konkretnie obiektywy Cię interesują, moim zdaniem to powinien być punkt wyjścia.

• ac_dc
    ac_dc
    15.12.2014, 15:35|Zgłoś nadużycie

~Lenny
    Jeśli faktycznie bardzo zależy Ci na pełnoklatkowym bezlusterkowcu, który ma być Twoim docelowym sprzętem, to może warto wybrać A7 z systemowym adapterem LA-EA? Wtedy problem braku długich szkieł w systemie po części zostaje rozwiązany, bo możesz korzystać z optyki pod bagnet A, mam na myśli szczególnie 70-400 SSM.

LA-EA1 i 2 i są do Nexów (APS-C) LA-EA3 nie pozwala na użycie automatyki ostrości z obiektywami, które nie są wyposażone w silnik. i dopiera LA-EA4 umożliwia nastawianie ostrości - przykrość taka, że liczą sobie 1.6 kzł za niego

• ac_dc
    ac_dc
    15.12.2014, 15:44|Zgłoś nadużycie

ac_dc
    ~Lenny

LA-EA1 i 2 i są do Nexów (APS-C) LA-EA3 nie pozwala na użycie automatyki ostrości z obiektywami, które nie są wyposażone w silnik. i dopiera LA-EA4 umożliwia nastawianie ostrości - przykrość taka, że liczą sobie 1.6 kzł za niego

dopisałbym także, że w LA-EA4 półprzepuszczalne lustro znane z aparatów SLT zabiera 30% światła i co nieco z jakości jakości zdjecia