Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

EOS80D a kalibracja Sigma

• Loli
    11.01.2018, 21:00 | Zgłoś nadużycie

Witam,
    Zakupiłam Sigmę 35 mm do Canona 80d.
    Mam problem z ostrzeniem. Przy robieniu zdjęcia wyświetla się informacja o migotaniu "Flicker".
    Jak skalibrować obiektyw z body, a nawet więcej jak sprawdzić czy jest dobrze skalibrowany.
    Z góry dziękuję za odpowiedź

• lajdos
    lajdos
    12.01.2018, 01:42|Zgłoś nadużycie

Nie mam pojęcia co komunikat o migotaniu może mieć wspólnego z ostrością ale jeżeli masz back albo front Focus to w okresie trwania gwarancji sigmy możesz wysłać obiektyw i aparat do serwisu sigmy by dokonali kalibracji af ( jak obiektyw jest na gwarancji jest ona darmowa) ewentualnie możesz zainwestować w sigma dock i próbować zrobić to osobiście.

• Loli
    Loli
    12.01.2018, 08:44|Zgłoś nadużycie

Dzięki za odpowiedź.

Tak jest na gwarancji.
    Ale chciałam uniknąć wysyłki aparatu, ponieważ go potrzebuje.
    Swoją drogą jestem ciekawa ile to trwa?
    Czy jeżeli zrobią kalibrację tego obiektywu to przy innym muszę używać innego ustawienia!?

A macie może doświadczenia z ostrzeżeniem o migotaniu?
    Jaki może być powód?

• lajdos
    lajdos
    12.01.2018, 09:53|Zgłoś nadużycie

Loli może warto by było najpierw zapoznać się z instrukcją obsługi swojego sprzętu?

"Detekcja migotania

Funkcja detekcji migotania gwarantuje stałą ekspozycję i niezmienne kolory podczas wykonywania serii zdjęć w sztucznym, migoczącym świetle." Nie powinno to mieć wpływu raczej większego na af. Jeżeli ma a z innymi szkłami nie ma problemu w tych samych warunkach może po prostu wystarczy zaktualizować firmware w szkle i body.

1. Kalibracja nie ma wpływu na działanie innych szkieł
    2. Można zadzwonić do serwisu sigmy w Trójmieście i się zapytać u źródła ile to będzie mniej więcej trwało (zakładam że przesyłki z punktu a do b i na odwrót będą trwały dłużej niż sama kalibracja)

• Loli
    Loli
    12.01.2018, 10:40|Zgłoś nadużycie

Za dużo się naczytalam na forach gdzie chyba nie wszyscy mają pojęcie, a ja dopiero się uczę i nie wszystko ogarniam.

Lajdos dzięki wielkie za rozwiniętą wypowiedź :)

• neo86
    neo86
    12.01.2018, 13:27|Zgłoś nadużycie

Loli
    Tak jest na gwarancji.
    Ale chciałam uniknąć wysyłki aparatu, ponieważ go potrzebuje.
    Swoją drogą jestem ciekawa ile to trwa?

Trwa wieki. A tak na poważnie to takie czynności zwykle trwają do miesiąca max 3 miesięcy czasu (różnie to bywa).
    Następnym razem nie kupuj Sigmy. Tez się zawiodłem na tej marce jako zamienniku do Canona. Mi po pół roku użytkowania Sigma 24-70 F2.8 na pełną klatkę rozleciała się. Nigdy w życiu Sigma jako zamiennik do innych marek. Za to aparat Sigma SD + Obiektyw Sigma no to rozumiem. Ale jak Canon to tylko obiektywy Canon EF/S i żadne inne badziewia!