Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Pierwszy aparat do 600zł

 • piotrx21
  24.08.2017, 03:18 | Zgłoś nadużycie

  Witam, od jakiegoś czasu, chcę zacząć swoją przygodę z fotografią. Poszukuje aparatu do 600zł. Może być także używany( w tej cenie myślę,że raczej tylko używany wejdzie w grę).
  Czego potrzebuje:
  - Aparat musi mieć tryby manualne, także ten z regulacją wszystkiego samemu.
  - Aparat musi mieć możliwość zapisu w formacie RAW, gdyż zdjęcia chcę obrabiać potem cyfrowo.
  - Aparat będzie służyć głównie, do robienia zdjęć przedmiotom w pomieszczeniach. Czasem jednak także do zdjęć w plenerze.
  - Chciałbym też mieć możliwość kręcenia filmów najlepiej w full HD.
  - W cenie musi być body + obiektyw
  Jaki model moglibyście polecić? Na jakie parametry w szczególności zwrócić uwagę do moich zapotrzebowań? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

 • neo86
  neo86
  28.08.2017, 08:37|Zgłoś nadużycie

  A jaki numer seryjny? To też istotne bo jak pierwsza partia to i te 15 k zdjęć może być za dużo. Nikon przez wiele ostatnich lat wypuszcza w pierwszych partiach jakieś modele z wadami ukrytymi. Aż w internecie panuje przekonanie, że co wyjdzie nowy model to ludzie pytają już z marszu "A co w nim nie działa?". :D

 • neo86
  neo86
  28.08.2017, 08:44|Zgłoś nadużycie

  Ja może na robieniu zdjęć się nie znam ale w sprzęcie oblatany jestem. Kupuję używany sprzęt foto, poużywam, poznaję i sprzedaję. Ot takie hobby. I tak już od kilku lat. Już wiele aparatów miałem w rękach i z Nikonami właśnie od modelu Dxxxx trzeba być ostrożnym bo od tego modelu zaczęła im się seria mocno wadliwych modeli w pierwszej linii produkcji. Nawet profesjonalne mają problemy. Głośne problemy nawet poruszane na fotoblogii były w modelach D610, D700, D750... Swoją drogą ciekawe co nie działa albo co się zepsuje w tym najnowszym D850 :D

 • lajdos
  lajdos
  28.08.2017, 14:32|Zgłoś nadużycie

  Generalnie za takie pieniądza szukał bym w miarę świeżego kompaktu niż starego lustra z marnym kitem. W fotografii nie ma co się oszukiwać to nie jest tania pasja, hobby, praca, przy czym najwięcej środków na dłuższą metę porzeraja szkła i inne akcesoria. Co do d3100 to poprostu najtańsze lustro nikona czy jest jakoś specjalnie awaryjne nie słyszałem jakoś specjalnie by nikoniarze narzekali. Czy da się nim zrobić dobre zdjęcie z pewnością bo jak się wie jak to i pudelkiem po butach da się :p tyle tylko czy opłaca się inwestować 600 zl w coś co da ci podobne rezultaty jak aparat w lepszym smartfonie i tu bardziej chodzi mi o szkło w zestawie niż o sam aparat.

 • neo86
  neo86
  28.08.2017, 15:39|Zgłoś nadużycie

  lajdos
  (...) tyle tylko czy opłaca się inwestować 600 zl w coś co da ci podobne rezultaty jak aparat w lepszym smartfonie i tu bardziej chodzi mi o szkło w zestawie niż o sam aparat.

  Święte słowa! Nigdy nie zapomnę swojej Nokii 808 PureView. Ten smartfon bije na łeb nawet lustrzanki niskiej klasy.

 • piotrx21
  piotrx21
  28.08.2017, 23:11|Zgłoś nadużycie

  Jeszcze jedno pytanie co do samego nikona d3100 czy podczas live view jest możliwość zmiany podstawowych parametrów jak przysłona, czas migawki czy trzeba zamykać podgląd i przechodzić do osobnego menu ?

 • Terel
  Terel
  29.08.2017, 06:18|Zgłoś nadużycie

  Trzeba pamiętać, że sam podgląd live view a nagrywanie filmów to dwie różne rzeczy. To, że coś daje się zrobić w live view (nikonów nie używam, ale zgaduję, że posiadają taką opcję, bo inaczej byłoby to dość bezsensowne), nie oznacza, że będzie się to dało zrobić w trakcie nagrywania filmu. A tutaj już możliwe, że będą opcje, których nie będzie się w trakcie kręcenia dało zmienić.

  -- 

  Amator i nowicjusz.

+ rozpocznij nowy wątek

NAJCZĘŚCIEJ ODPOWIADAJĄ