Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Aparat dla początkującego

 • ~Michelse
  28.04.2017, 16:52 | Zgłoś nadużycie

  Witam,
  Wiem, że podobnych tematów jest sporo, mam nadzieję, że nie będziecie mieli mi za złe, że zadaje je po raz kolejny, ale chciałbym poznać jak najwięcej opinii i mieć jak najbardziej aktualne informacje jeśli chodzi o sprzęt.
  Chciałbym zakupić lustrzankę wraz z obiektywem za kwotę: 1600/1800zl. Do tej pory miałem okazję bawić sie Nikonami (pożyczonych;) ) i dobrze mi się z nich korzystało, jednak słyszałem opinie, że same akcesoria w przypadku Canona są tańsze: a to jaki się wybierze sprzęt na początku ma spore znaczenie jeśli właśnie o dodatkowy "osprzęt" chodzi;) co więc wybrać? Czym się kierować?
  Pomożecie?

 • Terel
  Terel
  28.04.2017, 22:25|Zgłoś nadużycie

  Zobacz sobie najpierw, czym są bezlusterkowce (mirrorless), jeżeli o nich nie słyszałeś. Sprecyzuj też, czy sprzęt ma być nowy, czy może być używany. Określ, co rozumiesz przez "akcesoria" i "osprzęt", tzn. czy masz tutaj na myśli obiektywy, lampy błyskowe, pierścienie pośrednie do macro itd.. Masz zamiar z czasem rozbudowywać zestaw (także o obiektywy)?

  -- 

  Amator i nowicjusz.

 • ac_dc
  ac_dc
  30.04.2017, 21:36|Zgłoś nadużycie

  Za złe nikt nie będzie miał ;) Ale zakup lustrzanki nie spowoduje tego, że zrobisz lepsze zdjęcia :) Polecam rozważyć zakup bezlusterkowca. Sam używam od dłuższego czasu i wiem co polecam :) https://fotoblogia.pl/420,5-powodow-dla-ktorych-bezlusterkowce-staly-konkurentami-dla-lustrzanek
  Generalnie obecnie w każdym systemie (poza Nikonem, Canonem, Samsungiem :) Czyli w zasadzie zostało Fuji, Sony i Olympus vel Panasonic znajdziesz coś dla siebie.

  Opinie użytkowników to przesiałbym przez wielkie sito, bo każda pliszka swój ogonek chwali. Jeśli sam nie pójdziesz do sklepu, nie weźmiesz aparatu z obiektywem do łapki i ew. nie zrobisz testowych fot na swojej karcie - to nikt inny za Ciebie tego nie zrobi.

+ rozpocznij nowy wątek

NAJCZĘŚCIEJ ODPOWIADAJĄ