Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

obsługa yongnuo 565exII z canon 6d

 • ~Marta
  27.04.2017, 01:54 | Zgłoś nadużycie

  Jakiś czas temu kupiłam lampę i jej używam. O tyle, że ETTL nie zawsze daje tyle światła co bym chciała. Czytałam o parametrach i ustawianiu manualnym lampy i chętnie bym popróbowała sama decydować o świetle. Szczególnie, że z aparatem na M się dogaduję bardzo dobrze odkąd go mam nie używam innych programów.
  Tylko mam problem ponieważ ustawiam sobie M na lampie konkretne ustawienia i naciskam migawkę aparatu i w tym momencie lampa przełącza się na ETTL i robi swoje...
  Pomóżcie błagam bo cuduje i nie wiem, a w instrukcji jest o tym jak korzystać z trybów ale nie ma jak zatwierdzić na sztywno żeby sama nie decydowała za mnie. Myślałam, że to kwestia ustawień aparatu ale tam mogę tylko włączyć żeby widział lampę lub wyłączyć i wtedy w ogóle nie reaguje... chyba, że to kwestia ustawienia przekaźników mam yn622CII taki sam przy lampie i na aparacie.

  Dziękuję za odczytanie i pozdrawiam,
  Marta

 • lajdos
  lajdos
  27.04.2017, 04:12|Zgłoś nadużycie

  Lampy błyskowe i wyzwalacze też maja tryby bracy w zależności od modelu albo jest ich kilka albo jeden. Jak nie chcesz wyzwalac lampy w ttl to przestaw w menu lampy tryb na manualny wtedy dobierasz sama moc błysku. A co do yn i wyzwalaczy to niestety ale ten system potrafi niestety kszaczyc ustawienia co prawda osobiscie u siebie w nikonie nie mialem problemów ale kolega w swoich 6d i 5d mk II miewał notorycznie problemy w szczególności jak focilismy w tym samym czasie majac ten sam system lamp i wyzwalaczy ale pod innymi systemami po mimo innych ustawień kanałów i grup w wyzwalaczach czesto się mu zdążyło że aparat w trybie m zmieniał parametry ekspozycji samemu.

+ rozpocznij nowy wątek

NAJCZĘŚCIEJ ODPOWIADAJĄ