Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Jaka lustrzanka na początek do portretów/makro?

• ~kiusziu
    21.07.2014, 14:34 | Zgłoś nadużycie

Hej, chcę kupić lustrzankę, nie zajmuję się fotografią, lubie pstrykać zdjęcia ale tylko dla siebie i w tym celu potrzebuję lepszy aparat. Interesuje mnie kupno koniecznie lustrzanki więc proszę nie namawiać na kompakty. Zależy mi na portretach (ładnie rozmyte tło), zdjęciach makro i takich codziennych "krajobrazach", nic więcej mi nie potrzeba. Aparat mogę kupić nawet używany, raczej tańszy (może być starszy model). Po przeczytaniu miliarda wątków na ten temat, podobno lepiej kupić słabsze body a skupić się na porządnych obiektywach, więc proszę od razu po podaniu modelu zasugerować najlepszy obiektyw do portretów/makro ??
    Proszę o nieużywanie "profesjonalnego" słownictwa bo nic nie zrozumiem, oraz niekrytykowanie i dogadywanie, że "zdjęcia robi fotograf". Chcę lustrzankę i proszę o pomoc bez zbędnego komentarza. Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

• MAXX
    MAXX
    21.07.2014, 14:46|Zgłoś nadużycie

Ile na to masz?

• ~kiusziu
    21.07.2014, 15:24|Zgłoś nadużycie

Mogę wydać nawet i 4 tys tylko po co? najlepiej jakas używana za 1000 zł

• MAXX
    MAXX
    21.07.2014, 22:46|Zgłoś nadużycie

Weź Nikona byle nie "D3xxx". Za 600-700 złotych możesz kupić 50 mm 1:1.8 a za 2 razy tyle 50 1:1.4. Do makro 3 pierścienie a do pozostałych zastosowań któryś z kitów.

• Krzysztof Basel

Nikon D5200 wydaje się dobrą propozycją

https://fotoblogia.pl/2013/02/26/nikon-d5200-mala-wielka-lustrzanka-wideotest

-- 

Redaktor naczelny Fotoblogia.pl, fotograf, pasjonat Internetu, nowych technologii i muzyki świata. Napisz do mnie: krzysztof.basel@fotoblogia.pl.

• Krzysztof Basel

Polecam też ten wątek: https://forum.fotoblogia.pl/sprzet-fotograficzny/20262,jaki-aparat-do-portretow

-- 

Redaktor naczelny Fotoblogia.pl, fotograf, pasjonat Internetu, nowych technologii i muzyki świata. Napisz do mnie: krzysztof.basel@fotoblogia.pl.

• KKasia
    KKasia
    23.07.2014, 18:35|Zgłoś nadużycie

Ja mam Canon 100D i myślę że dla Ciebie też nie byłby to zły wybór...