Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Lampa błyskowa-> studniówka

 • ~tuto95
  11.01.2014, 18:09 | Zgłoś nadużycie

  Witam
  Posiadam swój własny aparat canon 40d ze słoikami 50mm 1.8, 24mm 2.8, oraz 70-200 4 i do tego wszytkiego lampa canon speedlight 420ex. Moje pytanie jest następujące. W jaki sposób mogę powinienem ustawić lampę do zdjęć na studniówce, która niestety odbywa się na jednej z większych, a co za tym idzie wyższych hal sportowych?
  Na pewno w użyciu bedą 24mm i 50mm, 70-200 odpada. Odbijanie od sufitu w tej sytuacji jest kompletnie nieużyteczne, błyskanie na wprost spowoduję cienie, dyfuzory typu stofen nie dają takiego efektu jaki chciałbym osiągnąć( tak poglądowo to mniej więcej chodzi mi o coś takiego http://marcinstanczak.pl/canon/IMG_5181.jpg )
  Może to że zdjejmę lampę z aparatu i będe ją wyzwalać za pomocą kabla e-ttl jest rozwiązaniem?
  Jeszcze jedno co przychodzi mi do głowy to odbłyśnik na lampę (coś takiego http://macyscamerashop.com/main/wp-c...ll-large-2.jpg )
  Co o tym myślicie? Mam trochę doświadczenia z fotografią ale takie warunki jak ciemna i wysoka hala są mi zupełnie obce.
  Proszę o wasze rady.

 • Tarakum
  Tarakum
  23.01.2014, 13:33|Zgłoś nadużycie

  Jak dla mnie powinieneś zakupić sobie Lightspree lub zbudować sztuczny sufit z kawałka kartonu. Taki efekt byś myśle bez problemu uzyskał. Ostatnio na wystawie Andrzeja "Fetisha" Frankowskiego widziałem taki sztuczny sufit zbudowany przez fotografa na miejscu, z kartonu, gumki i z założonym na lampę dyfuzorem.

  -- 

  FOTOGRAFIA + GRAFIKA:www.facebook.com/TarakumPhotography
  BLOG FOTOGRAFICZNY: www.tarakum.blogspot.com
  GRAFIKA + FOTOGRAFIA:www.tarakum.deviantart.com/