SB-900 czy SB-910? Którą Sabinę wybrać?

+ rozpocznij nowy wątek
  • ~Johnny K
    17.02.2012, 17:16 | Zgłoś nadużycie

Zastanawiam się nad wyborem jednej z tych dwóch lamp. Czy warto inwestować w najnowszą lampę czy raczej kupić w dobrej cenie starszą? Mam Nikona D300s i zamierza w najbliższej przyszłości fotografować śluby oraz wykonywać portrety.

• Jarek Sikora
    Jarek Sikora
    17.02.2012, 17:23|Zgłoś nadużycie

Kup tańszą lampę, a zaoszczędzone pieniądze wydaj na marketing, bo potrzebne Ci będą klientki :)

Pozdrawiam,
    Jarek Sikora

• wasniowski
    wasniowski
    17.02.2012, 17:42|Zgłoś nadużycie

Gdzieś czytałem artykuł, że ta nowsza jest bardziej oszczędna jeśli chodzi o zużycie baterii i nie ma problemu z przegrzewaniem się.

• Krzysztof Basel

Tu jest bardzo fajne wideo porównujące obie lampy. Ewidentnie SB-900 grzeje się o wiele szybciej - staje po 50 błyskach. SB-910 błysnęła 200 razy i dalej mogła działać.

http://youtu.be/J8li5VUc0ho

Sam mam SB-900 i niestety zdarzyło mi się, ze lampa odmówiła posłuszeństwa z powodu przegrzania się i to właśnie na ślubie.

-- 

Bloger, fotograf, pasjonat Internetu, nowych technologii i muzyki świata. Fotoblogia.pl & basel.pl/blog

• Andrzej M
    Andrzej M
    18.02.2012, 14:49|Zgłoś nadużycie

Jeżeli to ma być koniecznie nikonowska lampa to proponowałbym mimo wszystko SB-900, proponuję zobaczyć lampy niemieckiego producenta Metz. Ciekawym zamiennikiem mogą okazać się lampy Metz 50 i Metz 54. Różnica w cenie jest spora, jakościowo są porównywalne, a dodatkowo Metz ma większą moc.
    http://www.euro.com.pl/lampy-blyskowe1/metz-50-af-1-digital-nikon.bhtml http://www.euro.com.pl/lampy-blyskowe1/metz-54-mz-4i-digital-nikon.bhtml

-- 

\"Nie znoszę fałszu mody i dogmatów
    Sztucznych ludzi i sztucznych kwiatów\"

• Mazzieh
    Mazzieh
    19.02.2012, 16:22|Zgłoś nadużycie

A to te lampy czymś się różnią poza designem 910 robionym pod N D4 ?

• Andrzej M
    Andrzej M
    19.02.2012, 16:59|Zgłoś nadużycie

Poza ceną nie ma znaczących różnic. SB - 910 podobno minimalnie dłużej się ładuje.

-- 

\"Nie znoszę fałszu mody i dogmatów
    Sztucznych ludzi i sztucznych kwiatów\"

• PiotrB
    PiotrB
    20.02.2012, 10:18|Zgłoś nadużycie

Dodam jeszcze, że SB-910 ma "podświetlane" przyciski - z marketingowego punktu widzenia "nowość", z praktycznego - bzdura.
    Osobiście używam SB-900, w ciągu "ostrego" błyskania z 1/2 mocy zdarzało się przegrzać...

• Krzysztof Basel

Macie doświadczenia z pracą z polecanymi tu lampami Metz?

-- 

Bloger, fotograf, pasjonat Internetu, nowych technologii i muzyki świata. Fotoblogia.pl & basel.pl/blog

• adam.m
    adam.m
    22.02.2012, 21:43|Zgłoś nadużycie

Ciekaw jestem jak Metz radzi sobie z CLS Nikona. Jak sobie nie radzi to dla mnie tylko Sabinka :)

• ~M-Base
    23.02.2012, 14:07|Zgłoś nadużycie

Nowy Nissin MG8000 Extreme pozwala na wyzwolenie aż 1000 błysków bez przegrzania się.

http://www.dfv.pl/wiadomosci/articles/10501.html

obsługiwane systemy pomiaru mocy błysku: Canon (E-TTL i E-TTL II), Nikon (i-TTL)
    liczba przewodnia (przy ISO 100): 60 (zoom palnika ustawiony na 105 mm), 40 (zoom 35 mm)
    pokrycie błyskiem kątów widzenia obiektywu przy ogniskowych: 24–105 mm
    zasilanie: 4×AA
    czas ładowania: od 0, do 5, s
    maksymalna liczba błysków: od 150 do 1500
    temperatura barwowa światła: 5600 K
    czasy błysku: 1/30000–1/600 s,
    tryby pracy: pełna automatyka, TTL, E-TTL, E-TTL II (Canon), i-TTL (Nikon), manualny
    praca w trybie sterowania bezprzewodowego: TTL master / remote, digital slave, slave analog
    kompensacja błysku: −3,0 – +3,0 EV, co 1/3 EV
    minimalna moc błysku: 1/128
    zasięg lampy wspomagającej autofokus: 0,7–10 m
    ekran: kolorowy w technologii LCD
    złącza: USB mini, zasilanie zewnętrzne
    wymiary: 134×74×110 mm
    waga (bez baterii): 400 g

Cena: ok 2000 zł, ale pewnie potaniej do 1700 zł.

Wygląda bardzo ciekawie - co powiecie?

• TtomekO
    TtomekO
    23.02.2012, 20:25|Zgłoś nadużycie

Miałem Metza 48 jeszcze pod Pentaxa - spisywał się świetnie dopóki brat nie "ukręcił" głowicy. Ale w porównaniu do nikonowskiej sb-900 to niebo a ziemia. Oczywiście na korzyść sb-900. Nikonowska lampa się przegrzewa ale panaceum wg mnie jest praca w trybie manual. Przegrzewała mi się tylko w TTLu. Notabene mam chyba jakiegoś pecha do lamp, bo tydzień po zakupie sabinki zacięła mi się głowica :) Lampa pd razu trafiła na serwis o od tego czasu (mniej więcej roku) spisuje się bez zarzutu :)

• ~Ali
    17.10.2012, 22:01|Zgłoś nadużycie

Krzysztof Basel
    Tu jest bardzo fajne wideo porównujące obie lampy. Ewidentnie SB-900 grzeje się o wiele szybciej - staje po 50 błyskach. SB-910 błysnęła 200 razy i dalej mogła działać.

J8li5VUc0ho[/yt]]image

Sam mam SB-900 i niestety zdarzyło mi się, ze lampa odmówiła posłuszeństwa z powodu przegrzania się i to właśnie na ślubie.

Dzięki , teraz już wiem co wybrać :)