Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Jaki aparat dla mnie?

• ~marysia
    20.06.2017, 19:18 | Zgłoś nadużycie

Szukam jakiegoś fajnego aparatu dla amatora. Zależy mi żeby robić dobre jakościowo zdjęcia (często wywołuje w dużych formatach), będę fotografować szczególnie dzieci, krajobrazy i różne uroczystości rodzinne. Chcę koniecznie robić zdjęcia z rozmytym tłem, kwota jaką mogę wydać to 1500 zł. Doradźcie konkretne modele.

• neo86
    neo86
    21.06.2017, 07:36|Zgłoś nadużycie

Z tak niskim budżetem to jedynie przychodzi mi do głowy używany Panasonic LX7 ze światłem F1.4 na szerokim kącie. Za taka kasę trudno o odpowiedni sprzęt z pełną automatyką dla totalnego amatora. Znając podstawy obsługi lustrzanki można kupić jakąś lustrzankę Canona a do tego obiektyw F1.4 na m42 i też ładne zdjęcia można tym wyczarować nawet za mniej niż połowę tego budżetu bo za jakieś ok. 600 zł ale tu trzeba wiedzieć jak co ustawiać.

• ~Marysia
    22.06.2017, 15:40|Zgłoś nadużycie

A jakiś kompakt może? Ja nie chce uzywek... nie mam szczęścia do używanych sprzętów :(

• neo86
    neo86
    23.06.2017, 08:20|Zgłoś nadużycie

Panasonic LX7 jest kompaktem przecie. Można śmiało kupować używany gdyż jest Japońskiej produkcji. Trzeba tylko zwracać uwagę czy jest sprawny i tyle. Solidny sprzęt. Za to już Panasonic LX100 jest Chiński i o ile można go kupić 2x a nawet 3x taniej (mimo, że ma te same bebechy co Leica D-Lux Typ 109) to jest już wykonany gorzej. Ale ten LX7 to jest Japoński i jest solidny. Bez obaw można kupować używany model. Niedawno widziałem na allegro za ok 1200 zł w idealnym stanie używany LX7 w zestawie z dodatkowymi 2 oryginalnymi bateriami, kartą pamięci i etui.

• ~marysia
    24.06.2017, 10:23|Zgłoś nadużycie

aktualnie znalazłam tylko jeden używany lumix lx7 na olx za 980 zł.
    sprawny, 4 lata ma... warto taki wziąć naprawdę? ile nówka taka kosztuje? bo skoro to taki dobry sprzęt to czemu nigdzie nie są dostępne?
    ogólnie używek do 1500 zł w tym lustrzanek jest sporo, jeśli bym chciała lustrzankę właśnie (wszystkiego się przecież można nauczyć, obsługa lustrzanki to chyba nie jest taka czarna magia?) to jakie są godne polecenia Twoim zdaniem?

• ~marysia
    24.06.2017, 10:24|Zgłoś nadużycie

a co jeszcze myślisz o Panasonic LUMIX DMC-FZ28?

• neo86
    neo86
    24.06.2017, 12:27|Zgłoś nadużycie

~marysia
    aktualnie znalazłam tylko jeden używany lumix lx7 na olx za 980 zł.
    sprawny, 4 lata ma... warto taki wziąć naprawdę? ile nówka taka kosztuje? bo skoro to taki dobry sprzęt to czemu nigdzie nie są dostępne?

Nówek nie ma bo już go nie produkują. A przynajmniej nie w Japonii. Kontynuacją jest Panasonic LX15 (ma możliwość kręcenia filmów w 4K) ale już był produkowany w Chinach tak samo jak Panasonic LX100 co się przekłada na jakość wykonania. A ten LX7 jest w 100% Japoński. Jak sprawny i masz możliwość sprawdzenia czy aby na 100% jest sprawny i nie skatowany użytkowaniem (bo przez OLX to szczerze mówiąc lepiej mieć dystans do tych sprzedających) to go bierz! Jeśli nie jest Ci potrzebne kręcenie filmów w 4K to nie zawiedziesz się tym sprzętem mimo, że już leciwy jest. A współczesne lustrzanki w tej cenie co podajesz to plastikowe wydmuszki które są takie sobie a obiektywy mają takie, że po roku zaczynają klekotać bo Chińskie...

• neo86
    neo86
    24.06.2017, 12:28|Zgłoś nadużycie

W Panasonicu LX7 masz też tryb Manual jak coś...

• neo86
    neo86
    24.06.2017, 12:30|Zgłoś nadużycie

Panasonic LUMIX DMC-FZ28 - 2x ciemniejszy obiektyw (na szerokim kącie) i jakieś 2x mniejsza matryca = szum fotograficzny już od ISO 400. I Chiński... Ja bym wolał w tej cenie starszego ale japońskiego Panasonica LX7.

• ~Marysia
    24.06.2017, 22:10|Zgłoś nadużycie

Pojawil sie jeszcze używany biały lumix lx 7 z 2016roku kupiony w Dubaju... za 1150... może ten będzie lepszy? Czy to już będzie gorszy sprzęt?

• ~Marysia
    25.06.2017, 05:04|Zgłoś nadużycie

A teraz jeszcze znalazłam nowke za 1350 zl? W sklepie internetowym!
    Czy to możliwe? Pytam bo jak za 4 letnia uzywke ktoś chce tysiaka to moŻliwa jest oryginalna wartościowa nowka za 1400?

• neo86
    neo86
    25.06.2017, 14:44|Zgłoś nadużycie

Każdy Lumix LX7 jest Japoński. Ja bym nie przepłacał i bym szukał takiego max do 1000 zł za to bym kupił kartę pamięci przynajmniej 128GB i z zapisem 95MB/s (Sandisk Extreme) + zapas 2-3 akku i taki zestaw zamknie się w tych ok. 1500 zł a może służyć i jako oczywiście aparat i jako kamera (bo filmy to ten Lumix całkiem ładne kręci a to dzięki temu jasnemu obiektywowi).