Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Jasny, stałoogniskowy szerokokątny obiektyw do Canon (FF)

• WojciechP
    05.06.2017, 10:09 | Zgłoś nadużycie

Hej,
    Pomóżcie, bo albo źle szukam, albo jestem za bardzo wybredny ;)
    potrzebuję szerokiego kąta (~15-25 mm - stałoogniskowy z tego zakresu, nie zoom) do Canona. Ma być jasny i mieć AF (nie interesuje mnie filmowanie). Co polecacie? Czego używacie?

• neo86
    neo86
    05.06.2017, 13:16|Zgłoś nadużycie

Ja osobiście polecam w Twoim przypadku tylko i wyłącznie oryginalny Canon EF 24mm f/1.4 L USM a nie żadne kundle pokroju Tamron, Sigma czy też Samyang. Kupisz oryginalny Canon EF i masz pewność, że zdjęcia zawsze będą idealne a idealnym bokehem a nie cebulowymi krążkami (Tamron) lub z mydłem w tle (Sigma).

• lajdos
    lajdos
    05.06.2017, 13:20|Zgłoś nadużycie

Neo ale zdajesz sobie sprawę że to o czym piszesz to tak naprawdę kwestia gustu :-)

• WojciechP
    WojciechP
    05.06.2017, 16:44|Zgłoś nadużycie

lajdos a Ty czym robisz? Zerknąłem na Twoją stronę i jestem pod wrażeniem ;)

• lajdos
    lajdos
    05.06.2017, 19:10|Zgłoś nadużycie

stronka akurat jest wpólna z dwoma innymi fotografami ja osobiście pracuje na nikonie więc ci mocno nie pomoge ale z tego co kojażę to chłopaki canonierzy z którymi robie jeżeli chodzi o szerokie kadry to trzaskają chyba 16-35 f2.8 ja osobiście używam nikkora 17-35 2.8D