Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Lampa błyskowa do Nikona d7200 i obiektyw do reporterki.

• Kasiovata
    04.06.2017, 09:01 | Zgłoś nadużycie

Witam,
    Chciałabym kupić lampę błyskową wypatrzyłam yongnuo yn685, warto ? Jeśli nie to jaką kupić, nie chciałabym manualnej. Lampa typowo pod reporterke czyli wydarzenia, duze eventy, obozy itp.
    Obiektyw do typowo reporterki czyli obozy młodzieżowe, wydarzenia itp.
    Posiadam Nikona d7200 z obiektywami nikkor 18-105, nikkor 50mm/1.8g

Byłabym wdzięczna za porady :)

• lajdos
    lajdos
    04.06.2017, 17:45|Zgłoś nadużycie

Jeżeli chodzi o lampy to śmiało mogę ci polecić quadralite strobos 60 uzywam 2 takich i 2 yn i ny wymiekaja a steobosy po prostu mają wszystko co moze mieć lampa łącznie z wbudowanym nadajnikiem i odbiornikiem w yn jest tak że masz pizdylion modeli i w każdym brakuje jakiejś sensownej opcji ze strobosami kupujesz raz jeden model i jak potrzebujesz kolejnego modelu nie zastanawiasz się co wybrać do tego jak pisalem strobosy mają wbudowane navigatory x więc jak bedziesz chciał kiedyś zainwestować w lampy plenerowe np quadralite to nie potrzebujesz nawet dokupowac nadajnika. Co do szkieł to musisz sama wiedzieć co ci jest potrzebne bo każdy ma inne upodobania ja bym sugerował np sigme art 18-35 1.8 albo bardziej budżetowo sięgnę albo tamrona 17-50 2.8 to już kwestia budżetu i potrzeby ewentualnie stalke 35mm 1.4 też np z lini art sigmy. Ale jak już pisałem to już kwestia potrzeb i gustu.