Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Lustrzanka do nagrywania filmów (do 3500 zł)

• Twisst
    13.05.2017, 12:12 | Zgłoś nadużycie

Chciałbym kupić sobie lustrzankę, którą będę głównie przeznaczał do nagrywania filmów, więc na tym powinniśmy się skupić. Budżet za body: 3500 zł. Jest to mój pierwszy taki sprzęt, jestem laikiem w tej dziedzinie. Będę skupiał się głównie na filmach dokumentalnych i sensacyjnych - do szkoły filmowej. Nie wiem jakie szkło byłoby optymalne. Myślałem nad jakimś stałoogniskowym 9 lub 24 mm i może jakieś tele, patrzyłem na te stare obiektywy, radzieckie - powyżej 120 mm, tylko nie wiem jak to wyjdzie w nagrywaniu z manualną ostrością.
    Bardzo spodobały mi się aparaty Olympus, lecz nie wiem jak to w kwestii samej małej matrycy.
    Z góry dziękuje

• lajdos
    lajdos
    13.05.2017, 14:12|Zgłoś nadużycie

Zastanow się czy nie warto dołożyć troche do sony a6300

• kamiltun
    kamiltun
    13.05.2017, 14:44|Zgłoś nadużycie

lajdos
    Zastanow się czy nie warto dołożyć troche do sony a6300

A6300 będzie lepszy niż Olympus E-M5 Mark II?

• lajdos
    lajdos
    13.05.2017, 20:56|Zgłoś nadużycie

Kamiltun najlepszym wyborem był by z pewnością a7s mk II albo a6500 sony ale tak naprawdę zależy jakie są konkretne wymagania użytkownika. Sony napewno w powyższym przypadku będzie miał mniejszego cropa i lepiej będzie sobie radzilo na wyższych czulosciach ale tak naprawdę wybór to kwestia preferencji i potrzeb który będzie lepszy szczerze powiem że do końca nie wiem bo filmowanie to nie moja bajka bo nie interesuje mnie aż tak mocno jak fotografia ale olimpus jakoś specjalnie nie słynie z możliwości filmowych za to sony od dawna w swoich sprzetach daje praktycznie wszystko co jest potrzebne do szczęścia dla fotografa i filmowca