Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

wybór lustrzanki

• cierpak1234
    14.04.2017, 13:25 | Zgłoś nadużycie

chcę kupić tanią lustrzankę zastanawiam się nad sony a58 i nikon d3300
    proszę o pomoc

• lajdos
    lajdos
    14.04.2017, 21:29|Zgłoś nadużycie

a dlaczego akurat lustrzanka ?
    czego oczekujesz od aparatu?
    czy w przyszłości będziesz inwestować w dodatkowe akcesoria ?

• cierpak1234
    cierpak1234
    14.04.2017, 21:37|Zgłoś nadużycie

Głownie dlatego że w przyszlosci planuje właśnie kupno dodatkowych obiektywów i zależy mi na na jakości zdjęc

• Terel
    Terel
    14.04.2017, 23:42|Zgłoś nadużycie

Musisz się dokładniej określić, czego, dlaczego, za ile, na ile, ile potrzebujesz, bo w tej formie nikt niczego nie jest Ci w stanie doradzić (nie licząc formułki "obecnie nie ma złych aparatów") i moderacja usuwa takie tematy bez ostrzeżenia.
    Sony i Nikon to nie niejedyne firmy produkujące lustrzanki, a lustrzanki to niejedyne aparaty z wymiennymi obiektywami i wysoką jakością zdjęć.

-- 

Amator i nowicjusz.

• cierpak1234
    cierpak1234
    15.04.2017, 12:36|Zgłoś nadużycie

chce do 2000, głównie krajobrazy i architekturę, chcę akurat lustrzankę bo tak mi doradzno, że za tą cenę lustrzanka robi lepsze zdjęcia od kompaktu

• ~Haczfff
    15.04.2017, 17:05|Zgłoś nadużycie

Pamiętaj, każdy to powie, to nie aparat robi zdjecia, a na pewno wazniejsze od aparatu są obiektywy.
    Jak zaczynałem dawno dawno temu to robiłem zdjecia kompaktem Sony za 800zl w trybie auto :) ale to nie istotne, aparat służył do pracy dokumentalnej i był lepszy od służbowego ;) po pracy godzinami robiłem zdjecia i bawiłem się w PS, pierwszą lustrzankę znalazłem na ulicy, ale niestety znalazłem właściciela i oddałem.
    Kupiłem nikona D5100 i przyszły szkła, 35mm-porażka, digma 17-50 f2.8, zacząłem zarabiać na zdjęciach. Teraz pracuje tylko w zdjeciach na nikonie D750 i kilka szkieł.
    Ale najważniejsze to poznać sprzęt, oglądać zdjecia, poprawiać co się zepsuło, próbować różnych rzeczy, poddawać zdjecia ocenie innych fotografów, z pokora przyjąć ogrom krytyki i cały czas robić zdjecia i je oglądać, porównywać.
    A jak chcesz zacząć myśleć nad zdjęciami to kup lustrzankę analogowa. Kupisz ja za 200zl i świadomość ze każdy film 36klatek kosztuje 70zl nauczy Cię myśleć nad każdym kadrem i zdjęciem.

• lajdos
    lajdos
    15.04.2017, 23:19|Zgłoś nadużycie

Temat generalnie jest walkowany na każdym forum trylion razy to co napisał haczfff ma w sobie dużo cennych rad. A tak o za tym:
    1. Lustrzanki to nie jedyne aparaty z wymienna optyka dające dobry obrazek.
    2. Sprzęt foto zawsze jest najlepiej przetestować osobiście i sprawdzić czy spełnia nasze wymagania.
    3. Każdy ma inny gust i dąży do czego innego więc jak ci doradzi to to co dla niego będzie najlepsze a nie koniecznie dla ciebie.
    4. Na aparat trzeba patrzeć zawsze pod kątem szkło + body