Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Mały aparat dla rowerzysty

• ~Grzegorz
    19.03.2017, 11:38 | Zgłoś nadużycie

Zastanawiam się nad jakimś kompaktem do robienia zdjęć głównie w bdb warunkach oświetleniowych. Interesuje mnie to żeby jakość zdjęć była jak najlepsza. Lepsza niż w topowych smartfonach obecnie mam Note 5 Czy możecie coś polecić? Wkurza mnie to że w nowych smartfonach np S7 dają aparat 12MPX i zdjęcia w formacie 4:3 Wiele osób pisze że megapixele nie mają znaczenia. Ale porównując zdjęcia z aparatu który kiedyś miałem (Sony H10) i Note 5 wg mnie zdjęcia z smartfona przebijają te z H10 szczegółowością i kolorami

• Terel
    Terel
    19.03.2017, 18:33|Zgłoś nadużycie

Jaki masz budżet? Aparat będzie lądował w kieszeni, niewielkim plecaku rowerowym czy jakiejś większej torbie? Może być istotne z tego względu, że kompakty mają mniej lub bardziej wystające obiektywy.
    Co Cię wkurza w tym S7? Nie rozumiem stwierdzenia "wkurza mnie 12 Mpx i format 4:3". Co z tym jest nie tak? Zła rozdzielczość, nie ten format?

Co do porównania Sony H10 z Note'em 5 - tutaj problem leży w różnicy wieku i konstrukcji aparatów. Po pierwsze H10 jest aparatem starszym o dobre 7 lat, różniącym się zastosowaną technologią matrycy. Po drugie Note 5 ma stosunkowo jasny obiektyw stałoogniskowy, co pozwala mu robić zdjęcia z krótszymi czasami i/lub niższą czułością (wyższa czułość - większe szumy). Prawdopodobnie ma też trochę większą matrycę, co też jest korzystne.

-- 

Amator i nowicjusz.

• neo86
    neo86
    20.03.2017, 14:22|Zgłoś nadużycie

Moja propozycja: Kompakt: Leica Typ 109 lub Bezlusterkowiec Panasonic GM1 + Leica 15mm F1.7

- to da Ci przyzwoitą jakość a jest małe z rozmiaru.