Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

jaki aparat wybrać

• ~Szq
    12.02.2017, 13:09 | Zgłoś nadużycie

Witam,

Zbieram się na zakup nowego aparatu. Ciągle mam jednak mały mętlik w głowie i brak mi zdecydowania. Zastanawiam się nad
    Canon eos 60d / 70d
    canon eos 7d
    canon eos 750/760d

Głównie do portretów, ale pewnie jakiś plener też się pojawi.
    Prawdopodobnie pomimo pewnych obaw zdecyduję się na zakup używki.
    Co sądzicie o tych wyborach? Chyba, że byście polecali jeszcze coś innego?

• ac_dc
    ac_dc
    12.02.2017, 17:53|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Górnej granicy funduszów nie podałeś ;)

Tak więc -> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=28647&id=110667
    Z uwagą taką, że szukałbym puszki z przebiegiem udokumentowanym nie większym niż 6000-8000 klapnięć migawki - to będziesz miał pewność że za chwilę się nie rozleci.

Z tym, że w kolejności od najwyższego modelu:
    7D
    80D
    750D

Na Twoim miejscu raczej szedłbym w 7D i jeśli fundusze pozwolą to 80D (nowa konstrukcja choć klasę niżej)

Osobiście to używam bezlusterkowca Fuji, ale jeśli wolisz duże i ciężkie lustrzanki to Twój wybór ;) Sam długo używałem 7D i mogę tylko polecać, choć to już leciwa konstrukcja.

• ~Szq
    12.02.2017, 21:43|Zgłoś nadużycie

Tak masz racje, zapomniałem dodać. Myślałem nad 3k max. Wiec raczej 80d na chwile obecna odpada.
    Nie ukrywam najbardziej myślałem nad 7d właśnie, ale zastanawiam się nad kartami pamięci w nim, a dokladnie czy adaptery kart sd odpowiednio działają bo nie ukrywam troche te compact flashe mi nie leżą. Oraz jak wygląda sprawa z szumami w tym aparacie bo słyszałem ze sa one dosyć mocno odczuwalne. Moim drugim wyborem byl 60d ponieważ tez słyszałem o nim dużo dobrego. Aparaty maja juz troche latek, ale myślę ze to nie powinno sprawiać tez wielkiego problemu.

• ac_dc
    ac_dc
    13.02.2017, 07:16|Zgłoś nadużycie

Przy 7D do ISO 3200 nie ma problemu, ale wyżej to nie wychodziełm. Ale nie przesadzajmy, nie trzeba robić zdjęć po ciemku. Albo jasne szkła, albo lampa błyskowa i można fotografować.

• ~Szq
    14.02.2017, 11:28|Zgłoś nadużycie

Ok. Dzięki za rady. Padło na 7d, chociaż nie ukrywam 750d nowy za 2500 tez mocno kusi :) Okazało sie jeszcze ze 7d znajomy posiada wiec miałem okazje na niego na żywo zerknąć. To teraz rozpoczynam poszukiwania. :)