Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Lampa błyskowa do Nikona d7200

• Kasiovata
    12.01.2017, 16:19 | Zgłoś nadużycie

Witam, od pewnego czasu myśle nad zakupem lampy błyskowej, tylko nie orientuje się za bardzo co mam patrzeć na jej preferencje. Ktoś poleci jakąś dobra lampe błyskową do 600/700 zł, do Nikona d7200. Proszę o szczere polecenie i opinie :)

• lajdos
    lajdos
    14.01.2017, 01:52|Zgłoś nadużycie

Ja do d7100 i d750 mam 2 yung nou i się calkiem nieźle sprawują ale ostatnio dokupilem quadralite strobos60 i powiem szczerze strobosy sa rewelacyjne i szczerze mogę ci je polecić. Strobosy sa 3x tansze od np sb5000 i 2x tańsze od sb910 a funkcjonalność mają praktycznie identyczną jak sb5000, lampy są mocne, maja hss i wbudowane wyzwalacze navigator x dokupujesz sterownik i bezproblemowo bez dodatkowych odbiornikow na lampie wyzwalasz radiowo ewentualnie kupując dwie lampy możesz kontrolowa je obie bez dodatkowych nadajników i odbiorników. Lampy są solidnie wykonane chociaż żeby obkrecic palnik trzeba przyłożyć trochę siły ale to nie problem. No i cena lampy sama w sobie to smiech na sali 500zł za tak dobre narzędzie to normalnie rozbój w biały dzień szczerze to za yn placilem więcej a są slabiej wykonane i wyposażenie.

• ac_dc
    ac_dc
    14.01.2017, 17:53|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany