Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Canon EOS 600D vs. Canon 5D Mark II

• Niezorientowana
    04.12.2016, 00:16 | Zgłoś nadużycie

Hej, jestem początkującym fotografikiem i dlatego mam do Was pytanie, jaka jest różnica w użytkowaniu/zdjęciach/jakości/możliwościach body Canon EOS 600D i profesjonalnym Canon 5D Mark II? Czy warto zmieniać body (z pierwszego na drugi) - czy różnica będzie odczuwalna?
    Mam pierwszy :) i zastanawiam się nad kupnem tego drugiego. Chcę go używać do zdjęć na blogu (wnętrzarskim), Instagramie, a więc raczej do nieruchomych obiektów oraz do klimatycznych zdjęć produktów w moim sklepie z wyposażeniem wnętrz. Zdjęcia sprzedają. A więc muszą być naprawdę dobrej jakości - klient ma je 'zjadać'.
    Czy warto zamieniać?
    Dodam, że mam obiektyw 35mm 1/4. Zastanawiam się też nad kupnem obiektywu 50 mm 1.4.
    Co radzicie?

• ac_dc
    ac_dc
    04.12.2016, 00:26|Zgłoś nadużycie

No i fajnie ;)

Ale jeśli rzeczony obiektyw 35mm 1/4 ma oznaczenie DC (szkła pod APS-C) a nie DG to w pełnej klatce Ci się nie przyda.

A że jakość (możliwość używania wyższego ISO i większe możliwości operowania GO) pójdzie w górę to oczywista - oczywistość :)

• ~Margoc
    04.12.2016, 01:18|Zgłoś nadużycie

Mimo swojego wieku 5D Mark II to super body w dobrych rekach , trudno tu o porównanie do niepełnej klatki szczególnie Canona.
    Jakość , kolory i wykonanie aparatu jest naprawdę na bardzo dobrym poziomie . Jedynie AF wolny co nie znaczy że jest zupełnie źle pod warunkiem że będziesz używał jednego środkowego pola AF.
    Pamiętaj że większość obiektywów nie będzie zgodna z APSC na FF

• Niezorientowana

Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłam obiektyw nigdzie na nim nie ma oznaczenia DC ani DG (gdzie tego należy szukać??)

Jest takie oznaczenie:
    EF 35mm f/1.4L USM

Ale jeśli rzeczony obiektyw 35mm 1/4 ma oznaczenie DC (szkła pod APS-C) a nie DG to w pełnej klatce Ci się nie przyda.

• ac_dc
    ac_dc
    05.12.2016, 16:58|Zgłoś nadużycie

Niezorientowana
    Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłam obiektyw nigdzie na nim nie ma oznaczenia DC ani DG (gdzie tego należy szukać??)

Jest takie oznaczenie:
    EF 35mm f/1.4L USM

Jeśli Canon EF to jest własnie szkło pod pełną klatkę. Pod APS-C byłoby oznaczenie EF-s i wówczas nie mogłabyś go używać w pełnej klatce. Zawsze warto sprawdzić, czy obiektywy które już masz nie są przypadkiem dedykowane wyłącznie do APS-C. Jeśli wszystkie mają oznaczenie EF - to bardzo dobrze :)

• Niezorientowana

Ufff....To dobrze :) Dzięki wielkie!

Zatem rozumiem, że nie ma się co zastanawiać, bo różnica między body 1 i 2 to jak przesiadka z malucha do Lamborgini :)

• Jacu
    Jacu
    06.12.2016, 10:14|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

sprzedaj malucha i kup obiektyw, rozważyłbym makro do zdjęć pod sprzedaż, do eksponowania detali

• Niezorientowana

Hm... czyli lepiej kupić lepszy obiektyw makro i używać go do body Canon EOS 600D niż zamieniać body na lepsze?

Może polecicie zatem jakieś makro, które ze 'starym' body da radę wyciągnąć fajne efekty?

Ja zastanawiałam się nad kupnem obiektywu 50 mm 1.4. - właśnie w założeniu miał służyć do makro. Ale czy ze starym body to ma sens?
    Jak żyć? :)

A tu przesyłam stronkę do fotografki, która robi zdjęcia z efektem, jaki chciałabym kiedyś nauczyć się uzyskiwać - mało światła, ciepłe kolory, rozmycia itd.:
    http://adventuresincooking.com/
    no i zdjęcia Ewy Przedpełskiej: http://fafel.eu/?cat=43 - też 'klimatyczne' (http://ladnebebe.pl/pokoik-kai-i-zuzi/)

Dam radę Panowie?