Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Monitor dla Fotografa

• Nicolee
    28.10.2016, 11:37 | Zgłoś nadużycie

Witajcie. Poszukuję monitora do obróbki fotograficznej. Na co dzień zajmuję się fotografią ślubną oraz modową . Nadszedl ten czas abym zaopatrzyla sie w dobry monitor, aczkolwiek moj budzet to do 2 tysicecy złotych . Czytałam o monitorach Eizo , Eizo 2333 . Możecie mi doradzić czy dałby sobie rade? Poniewaz na cs cg cx jeszcze nie mam takiego budzetu. Proszę o pomoc i propozycje w monitorach . Pozdrawiam i bede wdzieczna za rady. ;)

• lajdos
    lajdos
    28.10.2016, 12:06|Zgłoś nadużycie

Z eizo jeżeli chodzi o pracę z fotografią to cs230 to minimum warte uwagi. Pamiętaj że monitor to ostatnia rzecz na której powinno sie oszczędzać a w szczególności jeżeli zarabiasz na fotografi. Pamiętaj również że jeżeli przetwarzasz obraz to efekt finalny bedzie tylko i aż tak dobry jak najsłabsze ogniwo w lancuchu pracy z kolorem. Jeżeli mozesz to radził bym dołożyć troche kasy i kupić cs2420 albo poszukać starszej wersji cs240.

• Jakubkazmierczyk

Miałem to Eizo 2333 i raczej działało jako monitor pomocniczy. To monitor biurowy, choć świeci lepiej niż większość Acerów itd. Niemniej jednak do pracy z kolorami minimum to CS230.