Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Pierwsza Lustrzanka

• ~NieMamImienia
    31.08.2016, 10:17 | Zgłoś nadużycie

Cześć wszystkim! Chciałbym kupić lustrzankę, nie moją pierwszą, bo byłem już posiadaczem Sony A77. Najbardziej lubię fotografować portrety i krajobrazy, bawiłem też się makro fotografią. Mój budżet to około 4200 zł wraz z obiektywem. Bardzo podoba mi się Olympus OM-D E-M10 Mark II,- choć martwię się, że 16MPIX matryca to za mało -, oraz Nikon D5500, nie interesują mnie, żadne Fuji. Moglibyście mi pomóc w wyborze, bądź podali nowe propozycje?

• ~NieMamImienia
    31.08.2016, 10:21|Zgłoś nadużycie

Przepraszam za tytuł pierwsza lustrzanka, ale jestem nie przytomny ;-)

• Jakubkazmierczyk

A przeglądałeś inne wątki na forum? Jest ich bardzo dużo i mówią z grubsza o tym samym.

• neo86
    neo86
    31.08.2016, 14:59|Zgłoś nadużycie

~NieMamImienia
    choć martwię się, że 16MPIX matryca to za mało

Z takim podejściem to panie kup se Pan kompakta najprostszego a nie żadna lustrzankę. 16MP wystarczy do zrobienia bilbordu na cały blok mieszkalny! Wg. mnie to nawet za dużo! W zupełności wystarcza 8-12 MP a nawet i może być mniej do zastosowań amatorskich. Jak już to ważny jest rozmiar matrycy a nie ilość MP.

• ac_dc
    ac_dc
    31.08.2016, 15:05|Zgłoś nadużycie

Sorki - czegoś nie rozumiem...
    Siedzisz w Sony i zamierzać zmienić system na mikro 4/3 ?
    Nie wiem czego ni lubisz w Fuji, ale to Twoja prywatna sprawa, bo ja wolę Fuji od Sony ;)

Wracając do pytania na Twoim miejscu celowałbym w pełną klatkę Sony A7 (korpus używany można kupić za 3000 zł) http://allegro.pl/aparaty-cyfrowe-110618?string=sony%20a7&bmatch=base-relevance-ele-1-5-0829&search_scope=closed&order=d&price_from=2800&price_to=4500

Masz idealny start do A7, bo znasz już system oraz być może masz do niego szkła i moim zdaniem największą głupotą byłaby zmiana systemu na mikro 4/3 lub nikona

Ale zrobisz jak uważasz...

• ~NieMamImienia
    01.09.2016, 14:47|Zgłoś nadużycie

ac_dc
    Sorki - czegoś nie rozumiem...
    Siedzisz w Sony i zamierzać zmienić system na mikro 4/3 ?
    Nie wiem czego ni lubisz w Fuji, ale to Twoja prywatna sprawa, bo ja wolę Fuji od Sony ;)

Wracając do pytania na Twoim miejscu celowałbym w pełną klatkę Sony A7 (korpus używany można kupić za 3000 zł) http://allegro.pl/aparaty-cyfrowe-110618?string=sony%20a7&bmatch=base-relevance-ele-1-5-0829&search_scope=closed&order=d&price_from=2800&price_to=4500

Masz idealny start do A7, bo znasz już system oraz być może masz do niego szkła i moim zdaniem największą głupotą byłaby zmiana systemu na mikro 4/3 lub nikona

Ale zrobisz jak uważasz...

Tak sobie myślałem i wymyśliłem że jeszcze trochę kasy pozbieram i kupię nowego A7, a czytając jego recenzje dochodzę do wniosku, że jest najlepszą opcją