Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Niepełna klatka NIKONA, najlepszy model? co wybrać?

• Tarakum
    10.05.2014, 17:00 | Zgłoś nadużycie

Witam

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zmiany Body w moim zestawie.
    Posiadam na chwilę obecną Nikona D80, aparat spoko, trochę już wylatany, fajnie sprawuje się z oryginalnym gripem, ale czego właściwie mi w nim brakuje:

- przydałaby się lepsza jakość na wyższym ISO, jest to najważniejsza rzecz. D80 na ISO800 już wygląda słabo.
    - wyświetlacz o lepszej jakośći, ten z nikona d80 jest słaby, marzyło by się coś takiego jak w d800...:)
    - podgląd LIVE VIEW byłby mile widziany, oraz lepszy wizjer.

Po poszukiwaniach doszedłem do wniosku że najlepszy byłby NIKON D300 lub D300S, ale możliwe że coś będzie oferowało lepszą jakośc na większym ISO.

Do podbięcia mam, 50mm 1.8, Tamrona 28-75mm 2.8, 4 obiektywy M42 (coś się zmienia w tej kwestii...?? w porównaniu do D80), oraz w planie jest jeszcze Tokina 11-16mm 2.8.

Dzieki wielkie i zapraszam do dyskusji

-- 

FOTOGRAFIA + GRAFIKA:www.facebook.com/TarakumPhotography
    BLOG FOTOGRAFICZNY: www.tarakum.blogspot.com
    GRAFIKA + FOTOGRAFIA:www.tarakum.deviantart.com/

• ~janoxx
    10.05.2014, 17:46|Zgłoś nadużycie

Może D7100 - mam i jest naprawdę dobrze.

• Tarakum
    Tarakum
    11.05.2014, 13:13|Zgłoś nadużycie

Jak tak przeglądam zdjęcia z D7100 a z D300S na wyższych czułościach jakby są mniejsze szumy w D300S... Ma ktoś D300 lub D300S...?

-- 

• Tarakum
    Tarakum
    21.05.2014, 20:06|Zgłoś nadużycie

Ma ktos jakies porady...?

-- 

• MaciekE
    MaciekE
    25.05.2014, 09:41|Zgłoś nadużycie

W przypadku M42 a Nikonów od wielu lat nic się nie zmieniło. Szkła będą wymagać małej modyfikacji, a pomiar światła z manualnymi słoikami tylko w wyższych modelach.
    D300s mogę polecić z czystym sumieniem. Świetna jakość wykonania, ergonomia, wizjer. Fajnie sobie radzi na wysokich czułościach, chociaż szumofoby i tak będą psioczyć...
    Jeżeli szukasz używki to musisz być mocno ostrożny. Dużo egzemplarzy jest wytłuczonych, bo jest to nadal ulubiona puszka kotleciarzy. Patrz na przebieg i na gumy, chociaż i tak same się odkleją ;)

• ~Pięćdemark
    26.05.2014, 23:18|Zgłoś nadużycie

Ja polecam brać zamiast D7100 jego poprzednika czyli D7000. Sam go używam i powiem szczerze - to najlepszy aparat który kiedykolwiek miałem. Niezawodny. Dopłata do nowszego jest bezsensowna - nie wnosi on nic specjalnego oprócz przeładowanej megapikselami matrycy. Za (sporą) różnicę w cenie można kupić jakieś fajne szkiełko.

• ~PBWi2P
    27.05.2014, 20:31|Zgłoś nadużycie

W D7100 matryca nie jest wcale przeładowana pixelami, D7000 lubi chlapać olejem (wiem z autopsji, możez sprawdzić w google). Po drugie obraz z D7100 jest sporo ostrzejszy niż z D7000 (brak filtra anty-aliasingowego), a efekt mory nie był dla mnie problemem w ciągu ostatniego roku. Po trzecie sprawniejszy AF. Co do wykonania D7100 nie mam zastrzeżeń, mój pracuje ciężko nie pieszcze się z nim, wymieniałem matówkę na matówkę z rastrem i klinem, używam kilku szkieł pod m42, nawet przerobionego Biotara pod M39 z 1947 roku i jestem bardzo zadowolony. Gdybym miał drugi raz kupić APS-C kupiłbym D7100.

• Mariomax69
    Mariomax69
    01.06.2014, 14:08|Zgłoś nadużycie

Zgadzam sie z kolega !!! , D 7100 to poprawiony model ktory robi ostrzejsze zdjecia , sprawdza sie znakomicie w kazdych warunkach ma szybki autofocus ,z wlasciwym obiektywem praktycznie 100% ostrosci w kazdym ujeciu , jesli pieniadze nie sa przedzkoda warto kupic ten model a nie D7000 , jesli chcemy oszczedzic ( powiedzmy ma lepszy obiektyw ) to raczej kupil bym D5300 niz D7000....

• ~mck
    11.06.2014, 00:12|Zgłoś nadużycie

Wielu ludzi chwali sobie D300 i D300s... ale należy pamiętać, że pomimo genialnej ergonomii jest to aparat już dość leciwy. Nikoniarze wciąż z utęsknieniem wypatrują jego godnego następcy... pojawiają się plotki o nikonie D9000, aczkolwiek na chwilę obecną polityka nikona wykazuje, iż D7100 jest topowym DSLRem tej marki.

Jeżeli chodzi o pracę na wysokich czułościach jest lepiej niż w D300 - lepsza matryca ;)

• ~fruu
    01.07.2014, 21:47|Zgłoś nadużycie

jak idzie o ISO celowałbym raczej w d300(s)

• Tarakum
    Tarakum
    02.07.2014, 19:15|Zgłoś nadużycie

Dzięki za wszelakie informacje, jeśli bralbym cos w tym stylu to wybralbym d7100. Ale niestety albo stety w ostatnim czasie duzo się zmienilo w mojej fotografii. I teraz mysle jak zdobyc pieniadze na NIKONA D800. Bede kombinowal by miec dofinansowanie na dzialalnosc, albo bede kombinowal kredytem. Tego jeszcze nie wiem.

-- 

• Mariomax69
    Mariomax69
    02.07.2014, 23:50|Zgłoś nadużycie

No tak D800 to inna liga , mi D7100 wystarcza , ostatnio kupilem 50mm 1.8 i SB910 - cudowny duet !!! Zdjecia wrecz wychodza z monitora !! , cudowne kolory, nasycenie I ostrosc - w DX to sie robi z tego 75mm super do portretu I nie tylko - I naprawde w RAW jakosc masakra !!! , na razie pelna klatka mi nie potrzebna Lepiej wydac ja obiektyw I super Lampe , ja nie zaluje , choc napewno D800
    Lepszy , pytanie tylko czy jest ci az tak potrzebny I ie Lepiej D610 ? Jesli juz pelna klatka ;)