Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

dylemat

• ~janoxx
    29.04.2014, 19:55 | Zgłoś nadużycie

Mam dylemat jaki obiektyw kupić.
    Wiem - pojawią się pytania do czego itd co chcę fotografować ...
    Jaki mam wybór a może inaczej przed jakim stoję :
    SIGMA 18-35 f/1.8
    TOKINA 11-16 f/2.8

wiem różne ogniskowe, różna cena ale problem pozostaje.
    Proszę o uwagi.

Mają być podpięte pod D7100

• ~Gerald88
    09.05.2014, 22:31|Zgłoś nadużycie

mam ów sigmę podpiętą pod canona 60d. Zadowolony jestem z niej strasznie. Porządnie zbudowana, zoom-owanie wewnątrz korpusu, czyli nic się nie wysuwa, nie zasysa kurzu czy nie obraca się przednia soczewka. Af dość szybki i celny. Ostry a z drugiej strony dzięki małej głębi ma niezły bokeh:) minusem jest waga i wielkość. Jest naprawdę ciężki a jak podepnę jeszcze lampę to już masakra. Polecam oczywiście bo to super standardowy zoom na apsc. przy 18mm jest wystarczająco szeroko a na 35mm odpowiednio do portretów.
    o tokinie się nie wypowiem bo nie miałem w rękach niestety:/ warto wybrać się do sklepu i porównanie obu. Mi w sklepie notopstryk.pl we wrocławiu pozwolili wyjść na ogródek i przetestować sigmę od razu się zakochałem :)

• Tarakum
    Tarakum
    10.05.2014, 01:32|Zgłoś nadużycie

Ja osobiście myśle nad TOKINA 11-16 f/2.8, sigma za mało szeroką jak dla mnie będzie, a już mam coś od 28mm, więc raczej poniżej tej wartości coś będe szukał. Z tego co czytałem o tej Tokinie to sporo dobrych informacji. Może warto tez pomyśleć o jakiejś stałce w tej granicy.

-- 

FOTOGRAFIA + GRAFIKA:www.facebook.com/TarakumPhotography
    BLOG FOTOGRAFICZNY: www.tarakum.blogspot.com
    GRAFIKA + FOTOGRAFIA:www.tarakum.deviantart.com/

• ~janoxx
    10.05.2014, 17:22|Zgłoś nadużycie

No więc tak:
    kupiłem sigmę 18-35 - jest rewelacyjna i to potwierdzają liczne zakupy przez innych użytkowników chociażby na allegro. Naprawdę rewelacja szkło ( waga to masakra w zestawie - szyję urywa ale jak na razie same plusy.

Teraz z innej beczki - zamierzam kupić kolejne szkiełko najlepiej z makro ale o ogniskowych powyżej 35 i najlepiej jasne. Może macie jakieś doświadczenia i macie swoich faworytów . Mam kilka na oku ale nie będę sugerował. Myślę tu raczej o zoomie - dobrym zoomie.!
    Szkło oczywiście niezmiennie pod D7100. Proszę o podpowiedzi.

• Gerald88
    Gerald88
    10.05.2014, 18:29|Zgłoś nadużycie

z makro nie mam za dużo wspólnego wiec podsyłam link z filmikiem ;) http://dr5000.com/w-skali-makro/ lub konto znajomego który zajmuje się zawodowo makro to możesz podpatrzyć co on podpina pod body https://www.flickr.com/photos/irass/with/13935070186