Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Jaka tania lustrzanka głównie do nagrywania? Budżet - 1500zł

• ~4everyoung4
    14.01.2016, 21:51 | Zgłoś nadużycie

Witam,
    Szukam lustrzanki do 1500 zł, która będzie służyć głównie do nagrywania filmów. Zależy mi na tym aby sprzęt (jak na ten przedział cenowy) był jak najlepszy.

Sam wypatrzyłem trzy modele:
    Canon 1200D
    Nikon D3200 i Nikon D3300

Który model polecacie? Który jest lepszy? A może macie jeszcze inne propozycje.

Proszę o pomoc, gdyż akurat w sprzęcie fotograficznym zbyt dobrze się nie orientuję.

Pozdrawiam.

• lajdos
    lajdos
    15.01.2016, 01:52|Zgłoś nadużycie

Proponował bym bardziej rozejrzeć się za bezlusterkowcem niż lustrzanką są mniejsz i dają wiecej możliwości przy filmowaniu.

• ~4everyoung4
    15.01.2016, 02:20|Zgłoś nadużycie

Co znaczy więcej możliwości? W tej samej cenie nagrywają lepsze filmy? Mógłbyś podać jakiś przykład sprzętu godnego uwagi?

• lajdos
    lajdos
    15.01.2016, 09:44|Zgłoś nadużycie

szczerze to ciężko mi będzie ci wskazać jakiś konkretny model bo filmowanie to nie moja bajka. Popatrz sobie na bezlustra sony i panasonika napewno w twoim przedziale cenowym będziesz miał większy wybór niż dają ci lustrzanki.

• lajdos
    lajdos
    15.01.2016, 09:44|Zgłoś nadużycie

szczerze to ciężko mi będzie ci wskazać jakiś konkretny model bo filmowanie to nie moja bajka. Popatrz sobie na bezlustra sony i panasonika na pewno w twoim przedziale cenowym będziesz miał większy wybór niż dają ci lustrzanki.

• Jakubkazmierczyk

Ja bym się zastanowił nad Panasonikiem G5 lub nieco droższym GX7 - świetne do wideo :)

• neo86
    neo86
    16.01.2016, 11:37|Zgłoś nadużycie

Jakubkazmierczyk
    Ja bym się zastanowił nad Panasonikiem G5 lub nieco droższym GX7 - świetne do wideo :)

Ogólnie w Panasonicach kiepsko z balansem bieli (dają moim zdaniem zafarb skóry jak siny świński ryj) ale AF fakt mają idealny do filmowania.

• ~4everyoung4
    16.01.2016, 12:02|Zgłoś nadużycie

A co myślicie o Canonie 700D? Podobno robi dobre filmy.

Może mógłbym nieco dołożyć do tej sumy.

• Jakubkazmierczyk

Jeśli możesz dołożyć to tym bardziej nie brałbym lustrzanki :) Canon 700D nieźle radzi sobie z wideo, ale są po prostu lepsze aparaty :)

• Krzysztof Basel

W bezlusterkowcach będziesz mieć np. działający AF, czego w tanich lustrzankach można z lupą szukać. Jak sięgniesz po Sony to w dodatku będziesz mieć matrycę APS-C, jak w lustrzankach.

-- 

Redaktor naczelny Fotoblogia.pl, fotograf, pasjonat Internetu, nowych technologii i muzyki świata. Napisz do mnie: krzysztof.basel@fotoblogia.pl.

• ~Anonimowy Anonim
    25.01.2016, 18:01|Zgłoś nadużycie

Za 1500 PLN kupisz NEX 5R/T(koniecznie R/T, mają lepszą matrycę)+16-55(które jest IMO lepsze niż 16-50). Nie patrz na lustrzanki, bo akurat w tym budżecie lepsze będzie SLT.
    Ewentualnie A5000, ale to ulepszony NEX 3.

• ~Kamil
    25.01.2016, 18:16|Zgłoś nadużycie

Hej,

Wszystko zależy od tego jakie filmy, do czego filmy i co ty chcesz z tym robic. Jesli chodzi o ceny i sprzet to:
    do 1200 masz Canona S120 (prosty kompakt z F1.8). Daje rade do amatorskiego video jak chcesz sprobowac.
    do 1700 masz Canon G16 (jasny obiektyw F1.8 - 2.8. Oczywiscie cala masa manualow, zebys mial co robic). ma goraca stopke dzieki, ktorej mozesz podlaczyc zewnerzny mikrofon albo jakies akcesoria !!!
    ok 2500 to juz jest vloggowy/video monster jesli chodzi o 'kompakty' czyli Canon G7X. Jasny obiektyw, plynne ostrzenie, dosc duza matryca (chyba nawet 1'')

Czy jest Ci potrzebna lustrzanka ... nie powiedzial bym - choc wszystko zal do jakiego video. Jednak po budzecie nie powiedzial bym, ze chcesz robic reklamowki, albo filmy dlugometrazowe ;) . Jesli chcesz sprobowac to zainwestuj w S120 albo G16 - na poczatek spokojnie Ci wystarczy. Jak zlapiesz bakcyla i bedziesz miec wiecej kasy to zbieraj na Canona 70D (jakies 3500 - 4000 tys. chyba aktualnie) bo tam już bedziesz mogl dodawac wiecej rzeczy i inwestowac, inwestowac, inwestowac w akcesoria ile chcesz ;)

• ~arczi.t
    25.01.2016, 19:48|Zgłoś nadużycie

Posiadam Nikona D3200, którego kupiłem zresztą też m.in. w celu nagrywania filmów w HD. Możliwość podpięcia mikrofonu, lampy, pilot do obsługi. No wszystko super fajnie. Zdjęcia, mimo że mam nadal kitowy obiektyw, wychodzą bardzo dobre, choć przy ISO 800 już mamy spory szum.

Niestety!

Do nagrywania się on kompletnie nie nadaje. Muszę ustawiać ostrość ręcznie, bo przy włączonym automacie i obiekcie na którym znajduje się chociaż mały cień, autofocus zaczyna wariować. Przód, tył, przód, tył. Łapie coś, ale nikt nie wie co. Zdjęcia tak, nagrywanie nie.

Pod nagrywanie rzeczywiście weź bezlusterkowca, jak ktoś w debacie zaproponował. Znajoma ma któregoś Samsunga NX, niestety nie powiem Ci dokładnie model i śmiga bez problemów, a foty kręci również niczego sobie. Do tego masa filtrów. Będąc w tym roku na dwóch ślubach, również widziałem fotografów z tym sprzętem do nagrywania ujęć, szczególnie w kościołach. Widać warto.

• ~kazzi
    25.01.2016, 21:07|Zgłoś nadużycie

do filmowania: G5, a za 500zł więcej G6.
    Samsung uśmiercił NX, więc nie kupowałbym aparatu w systemie, który nie będzie dalej rozwijany.
    Sony ma większe matryce i też dobrze filmuje, ale w systemie brakuje obiektywów. a szkoda.

• ~Paulla
    02.02.2016, 18:20|Zgłoś nadużycie