Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Aparat do fotografowania ruchu

• agnieszkaen
    11.01.2016, 17:10 | Zgłoś nadużycie

Hej,
    Poszukuje lustrzanki i obiektywu które pomogą mi fotografować sport/ruch, głównie do fotografowania koni, jeździectwa oraz piłki nożnej, a więc obiektyw musi mieć dobre przybliżenie. Chciałabym na to przeznaczyć mniej więcej 2.5tysiąca.
    Zastanawiam się też czy lepiej kupić sprzęt nowy czy używany, jednak boje sie że używany nie posłuży mi za długo.
    Czy mogę prosić o rade ?

• lajdos
    lajdos
    11.01.2016, 20:30|Zgłoś nadużycie

Jeżeli chodzi o nowy sprzęt to w tym budżecie to co najwyżej kupisz najtańsze body + najtańsze 50-200mm ewentualnie jakiś spacer zoom. Co do używanego sprzętu to kwestia tego jak trafisz ale wątpię byś kupiła coś dużo lepszego. Fotografia to nie jest tania zabawa trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Co byś nie kupiła to zrobisz zdjęcie ale czy to będzie wygodna praca albo żeby efekty były mocno zadowalające to szczerze wątpię.

• Jakubkazmierczyk

Niestety za 2500 zł nie poszalejesz :( W tej cenie wziąłbym Nikona D5200 z dwoma obiektywami 18-55 i 55-250. Niemniej jednak szału nie będzie, ale zawsze coś uda się ustrzelić.

• Krzysztof Basel

W jakich warunkach chcesz fotografować? Sport czy coś innego? Zastanawiam się czy jakiś ultrazoom nie byłby lepszy w tej cenie. Szczególnie, jeśli zdjęcia mają trafić na Facebooka, a fotograf nie chce dalej inwestować w sprzęt.

-- 

Redaktor naczelny Fotoblogia.pl, fotograf, pasjonat Internetu, nowych technologii i muzyki świata. Napisz do mnie: krzysztof.basel@fotoblogia.pl.