Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Aparat dla detektywa

• ~tetrus
    26.12.2015, 11:27 | Zgłoś nadużycie

Znajomy jest prywatnym detektywem i zastanawiam się jaki byłby dla niego najlepszy aparat fotograficzny. Czy spotkaliście się z jakimiś bajerami w aparacie, które szczególnie byłyby przydatne mu w pracy?

• lajdos
    lajdos
    26.12.2015, 13:36|Zgłoś nadużycie

Tak długa ogniskowa i bardzo dobre wysokie iso. :-)

• neo86
    neo86
    26.12.2015, 20:14|Zgłoś nadużycie

Niech idzie na całość!

Duuuża "Stałka" Canon EF 5200mm =

image

Ewentualnie zamiennik zmiennoogniskowy (nie lubię zamienników ale tu jest przyzwoity zakres a przy tym bardziej mobilny niż ten wyżej) Samyang 650-1300mm =

image

• dr.kamil
    dr.kamil
    26.12.2015, 23:01|Zgłoś nadużycie

Hmm... detektyw powiadasz...

Z małego dochodzenia wyszło mi, że to nie detektyw a:
    "PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE "STORM" DARIUSZ STEMBALSKI". Brzezina Mikołaja Kopernika 85, 55-330 Miękinia, powiat średzki, woj. DOLNOŚLĄSKIE. NIP 8941393208, REGON 021913460.

Główny obszar działalności to "Transport drogowy towarów" ale bardziej ciekawy jest kod 96.09.Z, który obejmuje takie rodzaje działalności jak, np:
    - działalność astrologiczną i spirytystyczną,
    - działalność biur towarzyskich, biur matrymonialnych,
    - działalność salonów tatuażu i piercingu,
    - usługi czyścibutów, portierów (...)

Ale wracając do tematu: długi jasny obiektyw i jak najlepszy aparat z matrycą DX. Takiego zestawu z reguły używają paparazzi.

• Jakubkazmierczyk

Dużo zależy od budżetu, ale ja polecalbym 7DmkII + 70-200/2.8 lub Olympus E-M1 + 40-150/2.8. Ten drugi ma tę przewagę, że ma funkcję migawki elektronicznej, przez co robienie zdjęć jest zupełnie bezgłośne.

• Mosnys
    Mosnys
    05.06.2017, 08:38|Zgłoś nadużycie

Mój znajomy ma agencje detektywsityczną (http://poznan-detektyw.pl). Z tego co mówił, to najważniejsza jest "szybkostrzelność". Są takie sytuacje, że migawka musi zadziałać naprawdę szybko :). Do tego jakiś duży zoom i powinno wystarczyć.

+ rozpocznij nowy wątek

NAJCZĘŚCIEJ ODPOWIADAJĄ