Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Canon 6D z zestawem Adobe

• tofik
    30.09.2013, 23:18 | Zgłoś nadużycie

Witam.
    Zastanawiam się nad zakupem 6D z dołączanym obecnie pakietem Adobe Lightroom 5 i Adobe Premiere Elements. Czy ktoś z Was wie może czy ta wersja licencji, która jest dołączona do zestawu pozwala w przyszłości dokonać upgradu do wersji która kiedyś tam się zapewne pojawi. Tzn czy jest równoznaczna jak licencja BOXowa. Czy może są jakieś ograniczenia?

• gwyn
    gwyn
    30.09.2013, 23:41|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Z tego co się orientuję to Adobe daje na soft pudełkowy licencję dożywotnią ;)

Za poprawki w ramach konkretnej wersji się nie płaci, dopiero upgrade np. z LR4 do LR5 wymaga dopłaty.

• tofik
    tofik
    01.10.2013, 09:56|Zgłoś nadużycie

Tylko wtedy jak masz licencję na np wersję LR4 to można wykonać upgrade po niższych kosztach. Napisałem do sklepu internetowego żeby się wypowiedzieli w tej kwestii, ale dzięki za info. Jedyne co wiem że nie są to do końca wersje pudełkowe (w sensie boxowe). Choć chyba nie ma różnicy czy kupi się wersję pudełkową czy wersję do pobrania z dostarczonym kluczem aktywacyjnym.

• Reed
    Reed
    01.10.2013, 11:23|Zgłoś nadużycie

Są to pełne wersje komercyjne tych programów, jedyna różnica jest taka ze nie można ich sprzedawać oddzielnie(co nie znaczy ze jak kupisz to ci ktoś coś zarzuci-przy rejestracji rejestrują sie jako wersja sklepowa) Ja mam PS E11 z dodatku do drukarki i jest to w pełni użytkowa wersja, licencja końcowego użytkownika jest taka sama. Pudełko tez jest identyczne tylko ma naklejkę-"not to be sold separately". Lightrooma mam z edycji STE i tez wszystko jest tak samo.
    Co do upgrade-mi wyskoczyło powiadomienie że mogę sobie go kupić ze zniżką do 12stki, wiec wg mnie nie ma różnicy.

• aurora
    aurora
    01.10.2013, 12:41|Zgłoś nadużycie

Bierz pudełkową wersję bo teraz adobe przerzuca się na system płatności miesięcznych. Warto brać póki takie jeszcze zostały.