Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Podlaczenie obiektywow EF canon do sony nex

• ~sdfgh
    24.09.2013, 15:15 | Zgłoś nadużycie

Czy ktos probowal podlaczyc obiektywy canona do nexa? Jaka jest jakosc zdjec?

• gwyn
    gwyn
    25.09.2013, 20:30|Zgłoś nadużycie

Przejściówka może jakaś jest... ale i tak nie będzie działał AF ani sterowanie przesłoną. Więc zabawa w ogóle nie warta zachodu.

• ~sdfgh
    25.09.2013, 23:48|Zgłoś nadużycie

Znalazlem przejsciowke z przeniesieniem automatyki oraz z przyslona manualna.

• gwyn
    gwyn
    26.09.2013, 10:15|Zgłoś nadużycie

Masz na myśli tą przejściówkę?
    http://www.bemixmedia.pl/canon-ef-lens-to-sony-nex-smart-adapter-ii-id-1925.html

Jeśli działa zgodnie z opisem... no to... no będzie ok. Ale nie jestem pewien czy jest to popularne rozwiązanie. Cenowo wg mnie średnio się opłaca, a w dodatku z niedużego aparatu robi się ergonomiczny potworek z dużym "obiektywem".

ps. Ciekawy jestem co też chcesz zapiąć do nexa, żeby się opłacało taki adapter kupować ;)

• ~sdfgh
    26.09.2013, 12:07|Zgłoś nadużycie

gwyn
    Masz na myśli tą przejściówkę?
    http://www.bemixmedia.pl/canon-ef-lens-to-sony-nex-smart-adapter-ii-id-1925.html

Jeśli działa zgodnie z opisem... no to... no będzie ok. Ale nie jestem pewien czy jest to popularne rozwiązanie. Cenowo wg mnie średnio się opłaca, a w dodatku z niedużego aparatu robi się ergonomiczny potworek z dużym "obiektywem".

ps. Ciekawy jestem co też chcesz zapiąć do nexa, żeby się opłacało taki adapter kupować ;)

Nex idzie od razu do przerobki tak wiec bedzie mial dosc waskie zastosowanie, pasuje mi w nim ze ma matryce aps-c ijest lekki.
    Co do obiektywow Canona to jestem Canoniarzem wiec ich troche mam wiec bedzie ok :)

• ~sdfgh
    27.09.2013, 12:29|Zgłoś nadużycie

Taki adapter kosztuje w granicach 80euro. Pytanie co bede podpinal, juz odpowiadam teleskop i sporadycznie obiektyw :)
    W gre wchodzi jeszcze np.1000D jego cena wacha sie w granicach 120-150 euro z normalnym przebiegiem :)

• gwyn
    gwyn
    27.09.2013, 16:27|Zgłoś nadużycie

Ja to teleskop do canona podpinam przez m42->T2->2" ;)

Poza tym, szczerze mówiąc nie widzę sensu w przeniesieniu automatyki, bo teleskopy takowej nie mają. Chyba, że chcesz się bawić w projekcję okularową. (chyba, że coś mieszam i źle odczytuję Twoje intencje :D)

Jeśli idzie o astrofoto to nie wiem czy matryca 16mpx nikona/pentaxa nie będzie najlepsza, stosunkowo niskie szumy i niezły DR. Ewentualnie 5d z 12 mpx :)

• ~sdfgh
    27.09.2013, 17:52|Zgłoś nadużycie

Wiadomo ze automatyka nie jest przenoszona do teleskopu :)))
    Odnosi sie to tylko do fotografii w pelnym spectrum i IR.
    Dywagujac odnosnie kwestii wyboru to najlepiej nadajacym sie do tego sprzetem sa kamery dedykowane do astrofotografii.
    Sam uzywam Celestrona NexImage 5 Solar System jest swietna jesli chodzi o fotografie planetarna. Niestety ma tylko 5 megapikseli

• ~sdfgh
    27.09.2013, 17:55|Zgłoś nadużycie

Na ta chwile to najlepszym wyborem jesli chodzi o astrofotografie jest Canon 6D :) Wysokie uzyteczne ISO, male szumy :)

• gwyn
    gwyn
    27.09.2013, 19:05|Zgłoś nadużycie

Tak, tylko cena 6d też jest stosunkowo wysoka w porównaniu do 1000d/5d1 itp. :P

Ja miałem chrapkę na zakup jakiegoś 350d-450d i wypatroszenia go z filtra IR. Ale na razie i tak nie mam czasu na zabawy teleskopem, nie mówiąc o astrofotografii.

ps. Soligor MT-800 :D
    I w zasadzie na zakupie powyższego z kilkoma okularami kilka lat temu poprzestałem. Bardziej mnie wciągnęła fotografia ;)

• ~sdfgh
    27.09.2013, 19:18|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Jesli chodzi o fotografie nocnego nieba pomijajac kwestie astrofotografii oraz fotografii planetarnej (teleskop) to super efekty uzyskuje 6D z Samyangiem 14mm
    Patroszenie go nie wchodzi w gre :)))))

• ~sdfgh
    03.10.2013, 22:12|Zgłoś nadużycie

gwyn
    Tak, tylko cena 6d też jest stosunkowo wysoka w porównaniu do 1000d/5d1 itp. :P

Ja miałem chrapkę na zakup jakiegoś 350d-450d i wypatroszenia go z filtra IR. Ale na razie i tak nie mam czasu na zabawy teleskopem, nie mówiąc o astrofotografii.

ps. Soligor MT-800 :D
    I w zasadzie na zakupie powyższego z kilkoma okularami kilka lat temu poprzestałem. Bardziej mnie wciągnęła fotografia ;)

Jestem juz po zakupie i konwersji :) w koncu kupilem uzywanego 1000D (ze wzgledu na LV) I nie mam problem z obiektywami do IR :)))

• ~luki
    06.10.2013, 21:12|Zgłoś nadużycie

czy można podłączyć
    lampe soligor mk-17a do canona 60 d