Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Zakupy dla Nikona D80 - Akumulator i Inne

• Tarakum
    07.08.2013, 17:59 | Zgłoś nadużycie

Witam

W planach niedługo mam małe zakupy dla mojego Nikona D80.
    Mała rozterkę mam przy dodatkej bateri do Gripa. Nie chce zrobić jakieś gafy przy zakupach. Dlatego pytam, jakie amulatorek polecacie do oryginalnego gripa...?? Poza tym planuje inne zakupy, dobrze robie...??

OBIEKTYW:
    Tamron 28-75 mm f/2.8 SP AF XR Di LD Aspherical (IF) MACRO - używka koło 1000 - 1100 zł
    http://allegro.pl/tamron-28-75-mm-f-2-8-sp-xr-if-macro-nikon-5-lat-i3427085515.html

PLECAK:
    Plecak fotograficzny Camrock "King Kong" Z40 - 190 zł
    http://allegro.pl/plecak-fotograficzny-camrock-z40-king-kong-waw-i3388584604.html

Duży plecak fotograficzny Fancier King Kong 60 - 240 zł
    http://allegro.pl/duzy-plecak-fotograficzny-fancier-king-kong-60-i3393760746.html

Nikon MB-D80 oryginalny grip battery pack D80 D90 - 300 zł UZYWANY
    http://allegro.pl/nikon-mb-d80-oryginalny-grip-battery-pack-d80-d90-i3453140741.html

Pozdrawiam

I licze na pomoc Fotoblogii...:), jak zawsze...:)

-- 

FOTOGRAFIA + GRAFIKA:www.facebook.com/TarakumPhotography
    BLOG FOTOGRAFICZNY: www.tarakum.blogspot.com
    GRAFIKA + FOTOGRAFIA:www.tarakum.deviantart.com/

• gwyn
    gwyn
    07.08.2013, 21:19|Zgłoś nadużycie

Przypomnij jakie obiektywy aktualnie posiadasz :)

Ten tamron generalnie zły nie jest, ale bardziej się sprawdza na pełnej klatce niż na kropie. 28mm to takie trochę ni w gruchę ni w pietruchę, a f/2.8 na 75mm też jakiegoś mega fajnego portretowego efektu nie da.
    Żeby nie było, obiektyw polecany i chwalony, ale wg mnie bardziej się sprawdzi jako "standard" na FF ;)
    Proponowałbym poszukać np. 85/1.8, podejrzewam, że używany będzie do dostania za podobne pieniądze.

Co do aku, gripów itp akcesoriów, to jestem zwolennikiem sprzętu oryginalnego. Lepiej trochę przepłacić i mieć mniejsze prawdopodobieństwo awarii czy innych problemów.

Plecak jak plecak, najlepiej samemu pomacać albo szukać zdjęć i opinii na googlach. Fanem plecaków nie jestem, z torby jest szybszy dostęp do sprzętu. Aczkolwiek na dłuższe chodzenie np. w góry to plecak na pewno będzie wygodniejszy. Wszystko zależy od tego co i jak fotografujesz i ile sprzętu potrzebujesz przenieść :)

• Reed
    Reed
    07.08.2013, 22:16|Zgłoś nadużycie

Na cropa to brałbym Tamrona 17-50, lepszy optycznie, szybszy i znacznie bardziej użytkowa ogniskowa do twojej puchy. Miałem okazje używać,wprawdzie wersji pod Pentaxa bez stabilizacji,ale optyka się przecież nie zmienia- szkło bardzo dobrze zrobione, celne i ostre.

• Bajker
    Bajker
    08.08.2013, 16:26|Zgłoś nadużycie

do oryginalnego gripa polecam oryginalną baterie!

• Amadipo
    Amadipo
    08.08.2013, 18:48|Zgłoś nadużycie

Ja mam Tamrona 17-50 używam , moim zdaniem spoko, naprawde przywoity obiektyw w dobrej cenie, do tego stałe światło, jedyną wada to może trochę głośna praca focusa ale idzie sie przyzwyczaić i już nie przeszkadza.
    ale oczywiście była mowa o stałce 85mm tez spoko wybór !!!
    Co do baterii tez korzystam z oryginałów , niestety zamienniki mają krótszą żywotność i mniej fotek na nich zrobisz, także lepiej oryginały

• Tarakum
    Tarakum
    09.08.2013, 17:46|Zgłoś nadużycie

Na chwile obecna posiadam jedynie 50m 1.8.
    Planuje tego tamrona ponieważ fajnie pokryje mi mi ogniskowe,
    troche do przodu, troche do tylu. Potem szeroki kat, tele, i 85mm 1.4.
    Odnośnie gripów, sam nie wiem co myśleć, po prostu, od dwóch lat czytam
    to samo...:) Torbe miałem, sprzedałem, nie lubie, za ciezkę, niewygodne.
    A do plecaka zawsze można coś jeszcze wrzucić.
    Własnie też mam zagwostkę, czy wybrać 24-75 czy 17-50, w przyszłości planuje
    sie przeniesć na pełna klatkę, jak budzęt pozwoli, nie mam niestety możliwości
    przetestowania danych obiektywów. Ktoś z Gdanska posiada...??

-- 

• gwyn
    gwyn
    10.08.2013, 12:00|Zgłoś nadużycie

Jak szybko masz zamiar przesiąść się na FF?

17-50 nie jest mega drogim obiektywem, więc przy odsprzedaży też nie stracisz na nim fortuny ;)

Ewentualnie możesz spróbować poszukać czegoś z zakresem podobnym do 17-40 kryjącym pełną klatkę. Na apsc będzie standardowo, a po zmianie korpusu będziesz miał od razu UWA :P

• Tarakum
    Tarakum
    10.08.2013, 16:37|Zgłoś nadużycie

Na pełna klatkę przejde jak zarobie, pewnie za rok około.

Z tego co sie zastanawiam coraz blizej jestem za 24-75 2.8

Jak z tą bateria...??

-- 

• Tarakum
    Tarakum
    16.08.2013, 14:06|Zgłoś nadużycie

To jaką baterie możecie mi polecić...??

Oraz odnośnie wyzwalacza bezprzewodowego do lampy jeszcze...??

-- 

• Amadipo
    Amadipo
    16.08.2013, 17:24|Zgłoś nadużycie

Co do baterii ja jednak postawiłbym na oryginalne, większe bezpieczeństwo dłuższą żywotność lepsza wydajność, jeżeli chodzi o wyzwalacze to na droższych się nie znam, sam korzystam z tańszych firmy chyba U-J czy coś takiego nie pamiętam na ta chwile, powiem tyle jeżeli nie potrzebujesz bajerów typu hss(chociaż bardzo się przydaje w pewnych sytuacjach) to ja wybieralbym coś pomiędzy tanimi chińskimi bez nazwy a YN które wiele osób chwali, ja ich nie wziąłem tylko dlatego ponieważ nie mają tego kółka które służy do zabezpieczenia przed wypadnięciem, korzystam z lamp na statywach pod różnymi kątami i właśnie bezpieczeństwo lamp było dla mnie bardzo ważne przy wyborze :) jeżeli chcesz coś lepszego to może pixel king -dobra sprawdzona firma z dość bogatą oferta, wszystko zależy ile chcesz wydać pieniędzy i czego potrzebujesz :)

• Tarakum
    Tarakum
    17.08.2013, 09:54|Zgłoś nadużycie

Wyzwalacz wezme YN: Yongnuo RF-603
    http://allegro.pl/yongnuo-rf-603-wyzwalacz-pilot-2-4ghz-nikon-n2-d80-i3420650321.html

Chodz z tego co mi sie wydaje widzialem wersje z kółkiem, orientuje sie ktoś jak to sie trzyma w wersji bez kólka zabezpieczającego.

Co do bateri, to chyba wezem zamienik, bo oryginalna kosztuej z 180-200 zł, za drogo trochę, poleci ktoś dobry zamienik, bo jest ich multum, o rożnej wytrzymałości...

-- 

• Amadipo
    Amadipo
    17.08.2013, 19:22|Zgłoś nadużycie

Tak wlasnie te mialem na mysli :)
    pewnie jestem przewrazliwiony i beda sie trzymac dobrze nawet na statywach ale jednak wolalem wersje wyzwalaczy z kolkiem, ja kupilem takie http://allegro.pl/radiowy-wyzwalacz-lamp-blyskowych-2-odbiorniki-i3472915453.html z 2 odbiornikami, moim zdaniem sa wystarczajace, chociaz przyznam ze czasem HSS przydaloby sie.
    Co do bateri w lustrze nie uzywalem jeszcze zamiennikow wiec chyba nie pomoge, jedyne co moge podpowiedziec to firma Newell ma dosc dobre produkty mialem zamiennik od nich do Kompaktu N P100 w miare dobrze sie sprawowaly. Ale moze odezwie sie ktos kto ma wieksze pojecie na temat zamiennikow.

• Tarakum
    Tarakum
    22.08.2013, 11:09|Zgłoś nadużycie

Nie za bardzo widze w tych wyzwalaczach kółka mocowania, ale może i jest.
    Z tą bateria mam jedyny problem bo jest tego za dużo, a na oryginał baterii szkoda mi kasy...

-- 

• Tarakum
    Tarakum
    26.08.2013, 08:55|Zgłoś nadużycie

To jak z tymi bateriami, jaką pojemność wybrać...??
    Słyszałem że Hama i Novel (czy jakoś tak) jest spoko...??
    Ale czytałem również że jakieś śmieszne niektóre rozwalają sie po kilku ładowaniach... jakieś opinie...??

-- 

• JedrekS
    JedrekS
    26.08.2013, 09:29|Zgłoś nadużycie

Z akumulatorami mimo wszystko lepiej nie pchać się w zamienniki, i bez przesady enel3a nie jest taki strasznie drogi, a co do reklamacji jest ich nieporównywalnie więcej ws. zamienników.

Co do plecaka - lepiej rozejrzeć się za lepiej wykonanym niewiele droższym Benro, mam i używam quicken 200, mieści sporo bo : D90 z zapiętym tele, EM-5 z małym szkłem, 18-105, 35DX i lampę w samym przedziale foto.

-- 

blogofotografii.pl http://www.flickr.com/photos/77426402@N05/
    OM-D i się uczę.

• Tarakum
    Tarakum
    26.08.2013, 11:57|Zgłoś nadużycie

Ten benro jest tańszy od tego którego ja chce... Fancier King Kong 60 i też jest mniejszy, ale strasznym minusem dla niego jak dla mnie jest pasek na jedno ramie, ma dosyc torb, plecaków na jednoramie.
    Mam statyw od Benro, chwale sobie i polecam, tak swoją drogą.

akumulatora oryginalnego nie kupie, bo za drogo, szukam zamienika.

-- 

• JedrekS
    JedrekS
    27.08.2013, 09:46|Zgłoś nadużycie

statywów benro nie znam, dwa lata temu frotke kupiłem :)

Benro ma ogólnie dość duży zasięg produktów, zerkniesz to zobaczysz - 3 lub 4 serie każda po 3-4 rozmiary, quickeny od 300 w górę mają obie szelki.

-- 

blogofotografii.pl http://www.flickr.com/photos/77426402@N05/
    OM-D i się uczę.

• Tarakum
    Tarakum
    27.08.2013, 10:03|Zgłoś nadużycie

Statyw Benro polecam - Benro A-300 EX
    http://www.skapiec.pl/site/cat/60/comp/347716 od 320 zł
    http://www.skapiec.pl/site/cat/3415/comp/1557550 od 209 zł

Ja kupiłem za 300 zł zestaw...:) w promocji (NOWY)

Ale plecak już wybrałem tego Fanciera KingKong Z60. jest duży, większe niż benro w tej cenie i jest na dwa ramiona.

Z bateria mi doradzić trzeba, reszte mam powybierane...

-- 

• ~EN-EL3e
    28.08.2013, 00:12|Zgłoś nadużycie

Witam

Piszę do Ciebie w sprawie baterii. Nie zastanawiaj się nawet nad zamiennikiem! Kup sobie oryginał Nikona. Fakt różnica w cenie ogromna ale ja np na dwóch nowych zamiennikach zrobiłem połowę tego co na jednej oryginalnej. I wszyscy widzę Ci dobrze radzą więc ich posłuchaj tylko oryginał! Uważaj też na podróbki sprawdź czy mają nr seryjny i czy hologram nikona jest oryginalny. Też niestety naciąłem się na takie ścierwo i sytuacja jak powyżej słabo trzymają.

• Tarakum
    Tarakum
    28.08.2013, 20:32|Zgłoś nadużycie

Kurde na nowe mnie nie stać, może gdzies wychaczę jakąś używkę... Nie starczy mi kasy jak wezme oryginał... a wacom bambo chciałem... jeszcze...

-- 

• gwyn
    gwyn
    29.08.2013, 13:37|Zgłoś nadużycie

Musisz kupować wszystko na jeden raz?
    Skoro masz już plecak, to zostaw jego wymianę na później i zakup najpierw oryginalny akumulator ;)