Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Canon 85 1.8 czy 50 1.4

• ~kazmierz
    05.08.2013, 16:29 | Zgłoś nadużycie

Witam
    Pytanie jak w temacie ktory lepszy Canon 85 1.8 czy 50 1.4 dla FF.
    Pozdrwaiam

• MAXX
    MAXX
    06.08.2013, 19:03|Zgłoś nadużycie

Plusem 50 jest znacznie lepsze światło ale:
    czy będzie ostry od pełnej dziury?
    czy używasz papierowej głębi ostrości?
    Plusem 85 jest dystans jaki dzieli fotografowaną osobę i fotografa powodujący większy komfort fotografowanego. Takim małym plusikiem są jeszcze mniejsze zniekształcenia niż w 50. Małym minusikiem może być zagęszczanie perspektywy a sporym jeśli w studio będziesz musiał "stać na ścianie" :). Jeszcze jeden plusik to kiedy kiedyś ewaluujesz do "graala" fotografii portretowej u Canona - 85 1.2 L to zostaną nawyki między innymi umiejętność określenia miejsca w którym musisz się znaleźć by wykonać zamierzony kadr.

• szewczenko
    szewczenko
    07.08.2013, 07:35|Zgłoś nadużycie

skoro FF, to 85mm 1,8! bardzo dobry obiektyw!
    z 50mm 1,4 jest tak, że spora część tych obiektywów miała olbrzymie problemy z ostrością (mydło w całym kadrze).

• Jakubkazmierczyk

Jeden obiektyw nie wyklucza drugiego. 50mm to znacznie szerszy kąt niż 85 mm. Głębia ostrosci jest dość podobna. Musisz sprawdzić jaka ogniskowa bardziej Ci pasuje i tyle :)

• gwyn
    gwyn
    07.08.2013, 21:24|Zgłoś nadużycie

szewczenko
    skoro FF, to 85mm 1,8! bardzo dobry obiektyw!
    z 50mm 1,4 jest tak, że spora część tych obiektywów miała olbrzymie problemy z ostrością (mydło w całym kadrze).

Dobrze, że moja 50/1.4 nie czyta tych internetowych opowieści... na pewno by się zaraziła mydłem przez samo oglądanie takich postów :P

Ja bym polecił brać oba, zarówno 50/1.4 i 85/1.8 zasługują na miejsce w torbie :D

• szewczenko
    szewczenko
    09.08.2013, 16:23|Zgłoś nadużycie

gwyn
    ... moja 50/1.4 ...

gratuluję ;]

• aurora
    aurora
    21.08.2013, 13:18|Zgłoś nadużycie

do pełnej klatki to 85, jeśli chodzi o portret, bo inaczej będzie trochę brakować długości..

• Tarakum
    Tarakum
    22.08.2013, 11:11|Zgłoś nadużycie

Zgadzam sie w pełni z Jakubem...
    Sprawdz która ogniskowa ci bardziej pasuje.

50 mm to standard, chodz mnie po roku zaczyna irytować, jako jedyne szkło... Jasnośc jest super, ale nie zgodzę się że jest jakaś duża róznica, po prostu 1.4 jest przyjemniejsze dla oka...
    85 mm to dobry portret, o standardowej dla stałek jasności...

-- 

FOTOGRAFIA + GRAFIKA:www.facebook.com/TarakumPhotography
    BLOG FOTOGRAFICZNY: www.tarakum.blogspot.com
    GRAFIKA + FOTOGRAFIA:www.tarakum.deviantart.com/

• Phonek
    Phonek
    06.09.2013, 12:33|Zgłoś nadużycie

50 mm dla światła 1.4 jest moim zdaniem nieużywalne i trzeba przymknąć co w porównywaniu światła nie ma wielkich różnic. To są dwa obiektywy do różnych zadań :) Jeśli nie masz obu to polecam 50mm 1.4 do portretu 85mm. Ale na twoim miejscu 50mm a potem 135mm f2 :)