Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Wybór aparatu - nietypowo :)

• Charakterny
    18.07.2013, 14:29 | Zgłoś nadużycie | wpis edytowany

Cześć,

Po dłuższej przerwie zaczynam się zastanawiać na wyborem aparatu.
    Przez ostatnie 2 lata byłem posiadaczem nikona D7000 - był bardzo dobry ale sprzedałem z powodów finansowych.
    Wcześniej miałem nikona D90 oraz D700, który był boski ale $$$ była potrzebna i też sprzedałem. Byłem także posiadaczem Fuji x100 i był naprawdę dobry i przez swoje gabaryty robiłem nim najwięcej zdjęć bo wszędzie go zabierałem ze sobą. Jednakże sprzedałem go ze względu na kiepski AF 5 na 10 zdjęć było nie trafionych :( Trochę się zakręciłem na punkcie sprzętu a nie na robieniu zdjęć. Teraz szukam czegoś na stałe.

Ogólnie interesują mnie portrety i zdjęcia sportowe - dynamiczne.
    ( www.flickr.com/photos/charakterny)

Trochę mnie ciągnie do canona - robiłem 2 sesje 5D mk 2 i było przyjemnie ale to nie aparat dla mnie i na moją kieszeń.
    Ale nie nastawiam się tylko na lustrzanki, może być coś mniejszego ale koniecznie musi być z wizjerem. Z chęcią podjąłbym Fuji X100s ale cena zabija i moim zdaniem trochę za dużo jak na taki aparat.
    Może ktoś ma pomysł na coś dla mnie. Raczej się nastawiam na coś używanego. Fotografia to moje hobby i nie chcę też przegiąć tym razem za bardzo z ceną więc max wydaję mi się 3500 zł do nagięcia.Słucham propozycji i nie koniecznie to musi być najnowszy sprzęt raczej liczy się dla mnie jakość i szybkość ( celność ) AF

• gwyn
    gwyn
    18.07.2013, 23:46|Zgłoś nadużycie

To i odpowiem nietypowo.... skoro pasowały Ci d7000 czy d700 to wróć do nich, wg możliwości finansowych.
    Nowsze konstrukcje typu 5dmk3, 7d czy d800 i d7100 będą już wykraczały sporo poza Twój budżet.

No i jeśli nie lustrzanki, to może olympus OM-D się nada? Aczkolwiek musiałbyś sprawdzić czy AF będzie wystarczająco dobry.

ps. Budżet na 3,5k zł to na sam aparat, czy aparat+obiektywy? :P

• Charakterny
    Charakterny
    19.07.2013, 09:30|Zgłoś nadużycie

Raczej z obiektywem ale na początek wystarczy 35 1.8 albo 50 1.8 więc duży koszt to nie jest. Zaraz zobaczę o-md

• Charakterny
    Charakterny
    19.07.2013, 12:11|Zgłoś nadużycie

Olympusa odpuszczam.
    Co sądzicie o starym canonie 5D mark I ???
    Zaleta byłaby taka że mogę pożyczać od kumpla dobre obiektywy.

• ~Lenny
    19.07.2013, 12:57|Zgłoś nadużycie

5D to pełna klatka. Jeśli zależy Ci na plastyce obrazu z większej matrycy - ryzykuj i kupuj staruszka. Ale jest to wiekowa konstrukcja i funkcjonalność jest bardzo ograniczona - kiepski AF, brak filmowania, a nawet live view). Jakość obrazu z nowych puszek APS-C jest lepsza - nawet taki najtańszy Nikon D3200 za 1500 zł z matrycą 24mp da lepszy obrazek jeśli się zapnie do niego przyzwoite szkło.

Ciekawym wyborem może być Panasonic GH-3, G6, albo Sony NEX-6. Ale obiektywy do bezlusterkowców są dość drogie i wybór wciaz jest ograniczony. Ważna kwestia - jakich szkieł potrzebujesz?

• Charakterny
    Charakterny
    19.07.2013, 13:59|Zgłoś nadużycie

Właśnie ze względu na wiek trochę się obawiam tego modelu.
    Tak jak pisałem interesują mnie tylko jasne stałki nie lubię zoomów.

Mógłbym podjąć d7000 dobra maszyna :) ale ciągle zastanawiam się nad czymś mniejszym z tego względu że z doświadczenia wiem, że będę robić więcej zdjęć. Dlatego chodzi mi też po głowie fuji x20 ...
    Ktoś robił tym aparatem zdjęcia ? Czytałem kilka recenzji i są bardzo pochlebne. Duży minus to czas wybudzania plus kiepskie zdjęcia po zmroku. Niestety nie ma złotego środka przy tym ograniczeniu finansowym.

• MAXX
    MAXX
    08.08.2013, 11:03|Zgłoś nadużycie

Piątka ma gwarancję na migawkę bodajże 300 000 klapnięć więc wybieraj taki który ma 200 000 to jeszcze sobie po fotografujesz a jak padnie wymienią za darmochę. Migawka to mechaniczny, najbardziej awaryjny element. Warto też zainteresować się nietypowym softem.

image

• Reed
    Reed
    08.08.2013, 13:18|Zgłoś nadużycie

5d mark I miały gwarantowana żywotność 100tys akcji.
    5d mark II 150tyś
    1D mark II 200 tys
    Canon o ile mi wiadomo jeśli nie stwierdzi ingerencji w funkcjonalność aparatu i manipulacji wymienia to nawet po okresie gwarancyjnym jeśli padnie wcześniej.

• Charakterny
    Charakterny
    09.08.2013, 14:36|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Tydzień temu kupiłem używanego Nex 6 z 16-55, który sprzedałem i zamieniłem na sigme 30 2.8 na razie. Ogólnie aparacik mały ale z potencjałem lustrzanki. Na dzień dzisiejszy jedyny minus to zdjęcia nocą max 800 iso bo powyżej nie da się na to patrzeć.

Ostatnie zdjęcia Audi z mojej galerii na flickr.com/photos/charakterny są robione nexem.

Sądzę, że jak na moje potrzeby naprawdę wystarczy.
    W przyszłości zamierzam kupić lepszą stałke.