Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Wybór obiektywu do canona - architektura

• ~AdamP
    26.05.2013, 23:10 | Zgłoś nadużycie

Hej Drodzy!

Mam do Was pytanie w kwestii doboru obiektywu do fotografii architektury (głównie budynki z zewnątrz; ot architektura miasta). Najczęściej zdjęcia robiłem kitem, i chciałbym dokupić coś lepszego. Czy w budżecie do 1000PLN coś by się znalazło? Szukałem tylko szerokokątne natomiast nie wiem, może jest jeszcze jakieś bardziej uniwersalne szkło, które można do tego wykorzystać? Bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
    Adam

• gwyn
    gwyn
    27.05.2013, 12:20|Zgłoś nadużycie

W tym budżecie... może samyang 14/2.8? Tylko przy nim musisz się liczyć z dość sporą dystorsją.

Gdybyś miał większy budżet to mógłbyś rozejrzeć się za używanym canonen 10-22 czy sigmą o podobnych ogniskowych.

• ~qqert
    27.05.2013, 13:28|Zgłoś nadużycie

w tym budzecie to faktycznie tylko samyang 14 ;) posiadam go od kilku lat i smialo polecam ;) tylko bedziesz musial go wyczuć, bo jest w pelni manualny :) oprocz tego na wyjazdach do architektury uzywam 17-40 L, ale to juz nieco drozsze szkło ;) pzdr

• ~123
    27.05.2013, 13:30|Zgłoś nadużycie

jeszcze ptyanie co Cie w architekturze interesuje, mi kiedys radosc sprawialy cale bryly budynkow itp, teraz wrecz przeciwnie, wypatruje jakis detal w budynku i ściągam go przy pomocy tele ;)

• ~Boksa
    27.05.2013, 13:37|Zgłoś nadużycie

Za tą cenę używaną tokine 12-24 możesz już wyłapać

• Krzysztof Basel

Brałbym Samyanga :)

-- 

Redaktor naczelny Fotoblogia.pl, fotograf, pasjonat Internetu, nowych technologii i muzyki świata. Napisz do mnie: krzysztof.basel@fotoblogia.pl.

• ~AdamP
    28.05.2013, 22:07|Zgłoś nadużycie

hej hej!

ach te problemy z dostępem do internetu:O

co do tego co mnie w architekturze pociąga - właśnie mam tak samo jak ~123. Po prostu widzę pewien element np. kamienicy i aż się prosi go sfocić, tylko przy kicie nie oddaje to pełni klimatu:)

• ~Adam
    31.05.2013, 12:23|Zgłoś nadużycie

Ja bym bez zastanowienia brał flektogona 20 mm.

• gwyn
    gwyn
    31.05.2013, 16:56|Zgłoś nadużycie

Flektogon na pewno się sprawdzi na analogu, ale na cyfrze już taki super nie będzie... telecentryczność ;)

Poza tym przy tych cenach jakie osiągają flektogony na allegro w dalszym ciągu wg mnie lepszym wyborem będzie samyang 14/2.8 :P

• ~Adam
    31.05.2013, 17:18|Zgłoś nadużycie

Testowałem z FF i jest super - dlatego są takie ceny.