Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

canon 50d

• ~jatoja
    05.02.2013, 21:38 | Zgłoś nadużycie

Od jakiegoś czasu interesuje mnie fotografia ptaków, aktualnie "bawię" się P K-5 z tairem 3s, ale brak af, trochę za krótkie 300mm i niepowalająca jakosć bolą... zastanawiam sie nad zanabyciem jakiegoś body C i 400 f5.6L. Najpierw myślałem nad 7d, ale to trochę drogo, zwłaszcza że jeszcze nie zarabiam. Co myślicie o używanym 50d z niskim przebiegiem? czy jakość będzie lepsza od aktualnego zestawu i czy af będzie wystarczająco szybki?

• kubadenko
    kubadenko
    27.07.2013, 10:06|Zgłoś nadużycie

A obiektywy w zestawie czyli CANON EFS 17-85 mm i CANON EF50mm F/1.8 ll sprawdza sie na slubie? Wlasnie tez nie do konca wierze ze 50D ma taki maly przebieg... a po za tym to licytacja a ja musze miec aparat na 3 sierpnia, bo moj nex 5 sobie nie poradzi na slubie:P

• ~AutorNieznany
    27.07.2013, 16:28|Zgłoś nadużycie

kubadenko
    A obiektywy w zestawie czyli CANON EFS 17-85 mm i CANON EF50mm F/1.8 ll sprawdza sie na slubie? Wlasnie tez nie do konca wierze ze 50D ma taki maly przebieg... a po za tym to licytacja a ja musze miec aparat na 3 sierpnia, bo moj nex 5 sobie nie poradzi na slubie:P

A bierzesz pieniądze za ten ślub, czy robisz go "grzecznościowo"?

• ~Łukasz2
    27.07.2013, 18:32|Zgłoś nadużycie

Jakie szkła masz do nexa? Bo sam w sobie ma nieco lepszą matrycę od 50d. Problemem może być af, chociaż z funkcją focus peaking jakoś da radę ostrzyć ręcznie.

• kubadenko
    kubadenko
    27.07.2013, 18:48|Zgłoś nadużycie

Tak biore kase, malo ale to moj pierwszy slub wiec symboliczna cena...:P do nexa mam tylko tego 18-200 z mocowaniem E (drogie bylo cholerstwo), nex troche szaleje z AF gdy jest slaby kontrast ( ciemno np)

• kubadenko
    kubadenko
    28.07.2013, 14:40|Zgłoś nadużycie

1800zl za canona 60d, brac? tylko nie znam przebiegu ale tak nowy model musi miec malo...

• ~Marcin Gugała
    04.10.2013, 13:11|Zgłoś nadużycie

Canon 50D to świetny sprzęt, zdecydowanie bije na głowę jakością wykonania modele 60D i 70D, które zresztą nie są jego następcami jak sugeruje oznaczenie. 50D to taki sam korpus jak kultowy 5D - wygodny, solidny, profesjonalny. Aparat jest szybki, ma świetną nawigację, doskonałej jakości 3 calowy wyświetlacz - słowem konkretny sprzęt. Mówienie że to stary model jest niepoważne. Jeśli ktoś tak twierdz, to znaczy że wogóle nie zna się na fotografii tylko co najwyżej interesuje i może zna się na technice. Dobry fotograf zrobi świetne zdjęcie równie dobrze modelem sprzed 20 lat jak sprzed wczoraj. Współczesne aparaty są na tyle doskonałe, że ni ma różnicy czy weźmiesz ten z 2008 czy z 2013 roku. Takie rozważanie jest niepoważne :) W razie czego zapraszam na mój fanpage, większość zdjęć wykonana Canon-em 30D, 50D dopiero kupiłem i jest genialny. Chociaż 30D też jest super;) https://www.facebook.com/GumaPhotography

• ~maja
    06.10.2013, 10:03|Zgłoś nadużycie

Oznaczenie nic nie sugeruje bo nastepca 50D jest 7D.

• ~ggggg
    06.10.2013, 10:05|Zgłoś nadużycie

Caly czas pokutuje bledna opinia ze nastepca 50D jest 60D :) a to nieprawda :) Wystarczy sie cofnac do czasow gdy wchodzil na rynek 7D I Canon wszedzie pisal ze zmienia sie oznaczenie w tej klasie aparatow :)
    Pytanie czy 6D jest nastepca 5D ???? :)))))

• koinoyokan
    koinoyokan
    06.10.2013, 12:38|Zgłoś nadużycie

oczywiście, że 6D nie jest następcą 5D. 6D to kastrat, klasa niżej.

• gwyn
    gwyn
    06.10.2013, 16:11|Zgłoś nadużycie

koinoyokan

Czego tak bardzo poskąpili 6d względem 5dmk2, że aż go "wykastrowali"? :P
    Jedyną znaczącą różnicą jest migawka z 1/4000s i gwarancją na 100 tys. zdjęć w 6d. No i ergonomia może trochę kuleć, aczkolwiek brak joystika nie jest jakiś dramatyczny.
    Poza tym 6d ma szybsza serię, lepszy pomiar światła, szersze ISO i bardziej czuły środkowy pkt AF, nie mówiąc o bajerach typu wifi czy gps...

ps. W porównaniu do 5dmk3 to tak, oba są kastratami...

• ~Karol
    07.10.2013, 13:59|Zgłoś nadużycie

Mialem 5DII teraz ma 6D i moge kazdemu polecic 6D.
    5DII to przy 6D wydmuszka :) Wywody na temat ergonomic mnie smiesza, widocznie osoby to piszace nigdy nie mialy w reku 6D

• ~hahaha
    07.10.2013, 14:02|Zgłoś nadużycie

koinoyokan

Hahahahaha pozostan przy swoim C 1100D i sie nie wypowiadaj na temety o ktorych nie masz pojecia :)

+ rozpocznij nowy wątek

NAJCZĘŚCIEJ ODPOWIADAJĄ