Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Canon 5D Mark III - Magic Lantern i RAW

• Rafał.K
    30.01.2015, 20:10 | Zgłoś nadużycie

Witam, mam do was takie pytanie ponieważ, już przez jakiś okres czasu wstawka do lustrzanek Canona - Magic Lantern stała się bardzo popularna. Ja również chciałbym spróbować aczkolwiek słyszałem, że jest pewne ryzyko, chodzi mi dokładnie o model aparatu Canon 5d mark III, lecz pewnie dla wszystkich jest taka sama zasada, iż jest pewne ryzyko uszkodzenia aparatu. Tutaj pojawia się moje pytanie, ktoś z Was obecnie używa na co dzień tej nakładki?, można jej spokojnie używać czy jest duża szansa na to iż sprzęt się zepsuję?.
    A może są jakieś zasady aby używać danej nakładki w bezpieczny sposób?.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam
    Rafał K.

• szewczenko
    szewczenko
    31.01.2015, 10:58|Zgłoś nadużycie

nie miałem, nie stosowałem, jednak zabieram głos :-D

Rozumiem, że wideo itd, ale czy do wykorzystania w pełni możliwości świetnego 5DmkIII naprawdę potrzeba ci nakładek?
    PS
    Sprawdź, czy najnowsza wersja jest kompatybilna z 5DmkIII
    Nie notowano uszkodzeń aparatu (wg.Wiki)
    Zerknij przy okazji http://wiki.magiclantern.fm/pl:install

pozdro

• Rafał.K
    Rafał.K
    31.01.2015, 14:14|Zgłoś nadużycie

Tak tu nie chodzi o fotografie, ponieważ 5D mark III jest świetny, lecz o filmy i format RAW. Alę dzięki za te informację iż nie odnotowano żadnych uszkodzeń według Wiki, to już wiele zmienia :). I tak, najnowsza
    wersja jest kompatybilna z 5D mkIII i to na dwóch różnych firmware'ach.

Chciałbym jeszcze usłyszeć jakieś informacje od samych użytkowników nakładki "Magic Lantern" i najlepiej również z posiadaczami Canona 5D mark III.

Dzięki i pozdrawiam.

• ~Patt
    03.02.2015, 13:24|Zgłoś nadużycie

śmiało mogę polecić, tylko karta cf musi być bardzo szybka do nagrywania filmów w raw, ja np mam lexmar profesional 1000x i ona pozwala nagrać filmy w raw ale tylko do rozdzielczości 1920, a jest możliwość prawie do 4k

• Damiroz
    Damiroz
    03.02.2015, 13:41|Zgłoś nadużycie

Magic Lantern jak każdy nieautoryzowany soft może spowodować uszkodzenie (o czym ostrzegają sami autorzy tego softu). Ja osobiście nie spotkałem się z żadnym przypadkiem awarii aparatu wywołanym przez ML - na różnych modelach Canona w tym również 5D MKIII.

• ~bog
    03.02.2015, 14:11|Zgłoś nadużycie

Proszę o podanie linka do instalki :)

• ~asder
    03.02.2015, 15:10|Zgłoś nadużycie

Naprawdę jest Wam tak potrzebny "raw" do obróbki video? Fanboje...

• ~Mate
    03.02.2015, 15:45|Zgłoś nadużycie

C5DmkII i jestem z niej bardzo zadowolony. Na C5DmkIII podobno wypada ona jeszcze lepiej, ale nie testowałem. Nie spotkałem się z opiniami aby nakładka zrobiła komuś kuku w puszcze. Co prawda, nie jest to soft producenta i zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia, ale kto nie ryzykuje nie pije szampana :). Decydując się na korzystanie z nakładki (video raw) należy pamiętać, że bardzo ważna jest tu szybko karta CF i kilka ustawień w samym body, co umożliwi dłuższy i prawidłowy zapis plików. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to z przyjemności pomogę jeśli tylko będę w stanie. Pisz na info@promoimage.pl.

• Krzysztof Basel

Wrzuciłem pytanie na naszego Facebooka, jest kilka odpowiedzi: https://www.facebook.com/fotoblogia/photos/a.390831921707.174722.178926706707/10152954506701708/?type=1

-- 

Redaktor naczelny Fotoblogia.pl, fotograf, pasjonat Internetu, nowych technologii i muzyki świata. Napisz do mnie: krzysztof.basel@fotoblogia.pl.

• ~neo86
    03.02.2015, 23:52|Zgłoś nadużycie

Używałem WasiaWare od początku zakupu Canon 300D. Myślę, że z Magic Lantern jest tak samo. Nie ma wpływu na stabilność działania lustrzanki a daje dużo więcej jak standardowe firmware.

• Krzysztof Basel

I jak, udało się dojść do wniosków? :)

-- 

Redaktor naczelny Fotoblogia.pl, fotograf, pasjonat Internetu, nowych technologii i muzyki świata. Napisz do mnie: krzysztof.basel@fotoblogia.pl.