Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Szkoła fotograficzna czy kurs fotografii

• AldoS
    15.10.2014, 14:40 | Zgłoś nadużycie

Jak w temacie, potrzebuję porady co wybrać. Zamierzam się podszkolić się w fotografii, w sumie to nauka od podstaw. Niedługo przeprowadzam się do Poznania i znajoma polecała mi studium fotografii w szkole artystycznej i bardzo sobie chwaliła, dużo praktyki, fajne robi teraz fotki. Minus nauka trwa 2 lata. Może zamiast szkoły jakiś kurs fotografii, tylko czy na takim kursie nauczę się wszystkiego od podstaw? Obecnie mam lustrzankę i robię sobie zdjęcia, ale daleko mi do tego, żeby tymi zdjęciami się gdzieś pochwalić. Pomóżcie na co się zdecydować.

• ~mikołaj2
    17.10.2014, 18:18|Zgłoś nadużycie

A myślałeś może o jakimś kursie na komputerze? masz teraz pełno takich do wyboru.. poszukałem chwilę i znalazłem http://strefakursow.pl/kursy/fotografia.html jedne z najlepszych w rankingach - atutem są dodane do kursu filmy z objaśnieniami. według mnie ciekawy sposób na naukę na komputerze!:)

• ~BR_H
    18.10.2014, 13:19|Zgłoś nadużycie

Fotografia to niekończąca się nauka, wydaje nam się, że potrafimy sporo, a tu nagle odkrywamy coś nowego.
    Chyba najlepszą nauką jest próbowanie, szukanie rozwiązań no i robienie zdjęć.
    Szkoła czy kurs tylko wskaże nam pewne elementy, zdjęcie i tak musisz zrobić sam.

Jak porównuje swoje zdjęcia sprzed 7-8 lat to widzę jak mało wtedy wiedziałem i umiałem.
    Teraz trochę więcej doświadczenia, trochę lepszy sprzęt, ale i tak uważam, że mógłbym robić lepsze zdjęcia.

Inie ma co porównywać swoich zdjęć do inncyh, lub patrzeć przez pryzmat, jakie ktoś zrobił fajne zdjęcia, grunt, żeby Twoje zdjęcia były dobre.

• AldoS
    AldoS
    20.10.2014, 15:48|Zgłoś nadużycie

~mikołaj2
    A myślałeś może o jakimś kursie na komputerze? masz teraz pełno takich do wyboru.. poszukałem chwilę i znalazłem http://strefakursow.pl/kursy/fotografia.html jedne z najlepszych w rankingach - atutem są dodane do kursu filmy z objaśnieniami. według mnie ciekawy sposób na naukę na komputerze!:)

Kursy na komputer to fajna opcja, tylko, że do mnie chyba bardziej dociera jak ktoś mi tłumaczy niż sama muszę obczaić. Ale ta strona, co podałeś na pewno warta uwagi, prześledzę sobie te kursy, ceny też są fajne.

• adrianna
    adrianna
    21.10.2014, 11:36|Zgłoś nadużycie

Fajna stronka, może skorzystam z czegoś dla siebie.

• badacz
    badacz
    23.10.2014, 16:08|Zgłoś nadużycie

Ja polecam kurs (ale nie jakiś weekendowy) lub szkołę.
    Sam w Poznaniu zrobiłem trzy długie (3 miesięczne) kursy i widzę ogromny skok do przodu.

-- 

Wojciech Opałkowski
    www.iconstudio.eu

• AldoS
    AldoS
    24.10.2014, 16:37|Zgłoś nadużycie

badacz
    Ja polecam kurs (ale nie jakiś weekendowy) lub szkołę.
    Sam w Poznaniu zrobiłem trzy długie (3 miesięczne) kursy i widzę ogromny skok do przodu.

A możesz podać, gdzie robiłeś te kursy? Będę wdzięczna.

• Rafi7
    Rafi7
    07.03.2017, 13:13|Zgłoś nadużycie

Szukacie dobrych darmowych kursów fotograficznych dla początkujących, średnio-zaawansowanych oraz zaawansowanych? Zapraszam do tego artykułu: https://www.foto4u.pl/porady,najlepsze-darmowe-kursy-fotografii ciekawa lista poradników, każdy znajdzie tam coś dla siebie