Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Zgłoś swoją inspirację lub temat!

• Krzysztof Basel
    22.07.2014, 10:46 | Zgłoś nadużycie

Podzielcie się swoimi inspiracjami i ciekawymi tematami z Fotoblogia.pl i społecznością naszych czytelników.

Na Fotoblogia.pl chcemy pisać o tym, co Was interesuje. Trochę Was już znamy, ale chętnie Was wysłuchamy i dowiemy się, jakie są Wasze fotograficzne inspiracje. Napiszcie do nas! Podzielcie się swoimi inspiracjami, zdradźcie, którzy fotografowie Was fascynują. Nie ma znaczenia, czy są to twórcy legendarni czy młodzi i nieznani. Z Polski, Europy, Ameryki, Afryki czy Azji. Najciekawsze zgłoszenia zaprezentujemy na łamach naszego bloga i przedstawimy je społeczności naszych czytelników.

Masz temat dla redaktorów Fotoblogia.pl? Chcesz coś skomentować? A może założyć u nas bloga? Napisz do nas: redakcja@fotoblogia.pl.

-- 

Redaktor naczelny Fotoblogia.pl, fotograf, pasjonat Internetu, nowych technologii i muzyki świata. Napisz do mnie: krzysztof.basel@fotoblogia.pl.

• marcin.pienio

Mnie chętnie zainteresowałaby fotografia zwierząt :)

• ~Ral
    19.11.2014, 23:20|Zgłoś nadużycie

Mnie bardzo podobały się teksty o prezentacji zdjęć w portfolio. Chętnie poczytałbym również o oprawie zdjęć.

• ~basilico
    20.11.2014, 10:39|Zgłoś nadużycie

Za mało jest tematów o warsztacie fotograficznym związanym z krajobrazem , jak i obróbką krajobrazu :)

Zapraszajcie dobrych autorów ale spróbujecie dowiedzieć się jak wykonują zdjecia jakie triki stosują i jak obrabiają swoje zdjecia .

http://www.browko-photography.pl/

• Adrian.F
    Adrian.F
    22.11.2014, 14:35|Zgłoś nadużycie

Zgłaszam dwóch fotografów, którzy mnie inspirują.

http://www.mikestimpson.com/photography/
    Niejaki Balkov. Moim zdaniem opowiada najlepsze historie z udziałem klocków Lego.

http://miobi.deviantart.com
    Para grafików. Ponadto mężczyzna jest fotografem a kobieta modelką. Moim zdaniem tworzą jedne z najlepszych portretów i pokazują jak dobra komunikacja przekłada się na wspaniałe efekty.

• ~bocian
    23.11.2014, 11:55|Zgłoś nadużycie
  • ~Rafał
    24.11.2014, 12:49|Zgłoś nadużycie

Mnie zainteresuje artykuł jak pozyskiwać zlecenia. Jak zarabiać na fotografii.

• ~madera
    24.11.2014, 17:57|Zgłoś nadużycie

Jestem zainteresowany fotografią architektury , przyrody i pejzażu :)

• ~Marek
    24.11.2014, 19:26|Zgłoś nadużycie

Wyjątkowo piękne pejzaże :)

http://www.kiedrowski-photography.com/

• herbaciany
    herbaciany
    25.11.2014, 18:23|Zgłoś nadużycie

Coś o nagraniach typu hyperlapse z Google Street View, bo naprawdę dają radę!

image

&list=PL1009DA3475F64008
  • ~macro
    26.11.2014, 21:48|Zgłoś nadużycie

Na Fotoblogia.pl chcemy pisać o tym, co Was interesuje. Trochę Was już znamy, ale chętnie Was wysłuchamy

Moja propozycja jest troszkę inna , zachęcam Fotoblogię do przekazania większej ilości wiedzy i technicznych porad fotograficznych.
    Proponuje takie tematy jak :

Jak wykorzystać obiektyw makro w przyrodzie
    a) owady
    jakie techniki stosować tak by uzyskać idealną ostrość całego owada i rozmyte tło oraz praca pod światło i z blendami .
    b) jak wykorzystać obiektyw Pentacon 50/1.8 który daje piękny bokeh np przy fotografii kwiatów pod światło
    c) jak łączyć np kilka zdjęć makro i prawidłowo je wywołać w Photoshopie .

Ewentualnie proszę poświecić więcej miejsca na omówienie i zaprezentowanie jak pracować z blendami , jaki kolor jest odpowiedni do danej sytuacji i jak ustawić się z blendą bądź blendami w celu uzyskania pięknego efektu makro w plenerze.

• ~mtart
    19.02.2015, 15:31|Zgłoś nadużycie

1) W ogóle tu nie widziałem nic o fotografii URBEXu. Opis techniki, jakie najlepiej jest używać obiektywy w lustrzankach lub konwertery w kompaktach. Jak można poddać obróbce w postprodukcji by zainteresować odbiorcę...
    2) Za mało jest przykładów twórczości znanych mistrzów fotografii (moi ulubieni to: Annie Leibovitz, Steve McCurry oraz Terry Richardson). Myślę, że można się na nich wzorować. W końcu oni są Mistrzami nad Mistrzami w dziedzinie Sztuki Fotografii.

• ~asahi
    19.02.2015, 15:54|Zgłoś nadużycie

Znowu robicie sobie jaja !!!
    Jeszcze nie odpowiedzieliście na żadne zaległe tematy a już prosicie następne :)
    A może temat wam nie odpowiada i szukacie kolejnych :)
    Przypominam że temat :
    Zgłoś swoją inspirację lub temat!
    Powstał dna 22.07.2014 więc trochę czasu minęło , mamy dzisiaj 19.02.2015 !!!

• szewczenko
    szewczenko
    20.02.2015, 08:44|Zgłoś nadużycie

że co proszę?

• szewczenko
    szewczenko
    20.02.2015, 08:48|Zgłoś nadużycie

~asahi
    Jeszcze nie odpowiedzieliście na żadne zaległe tematy a już prosicie następne :)

Do kogo, to było? Do usera, czy do Redakcji?
    Czy ty jesteś rozumny inaczej i nie wiesz, jak działa odświeżanie postów?
    Niejaki "~mtart" dodał komentarz i temat powędrował na początek!

• ~Tomasz Keler
    20.02.2015, 10:23|Zgłoś nadużycie

http://www.tomstoddart.com/portfolios - o tym panu WARTO napisać i pokazać jego prace. MZ jeden z najważniejszych fotoreporterów ostatnich 25 lat.
    Pozdrawiam Redakcję:)

• ~asahi
    20.02.2015, 11:17|Zgłoś nadużycie

szewczenko
    ~asahi

Do kogo, to było? Do usera, czy do Redakcji?
    Czy ty jesteś rozumny inaczej i nie wiesz, jak działa odświeżanie postów?
    Niejaki "~mtart" dodał komentarz i temat powędrował na początek!

Rozumny to może ty jesteś inaczej :)
    Czytaj ze zrozumieniem , napisałem tak :
    Nie chodzi mi o żadne odświeżanie , tylko odpowiedzi ze strony redakcji Fotoblogii na zaległe tematy.np fotografie przyrody które były proponowane przez kilka osób .

• szewczenko
    szewczenko
    20.02.2015, 12:36|Zgłoś nadużycie

~asahi
    Czytaj ze zrozumieniem , napisałem tak :

Kto nie odpowiedział, a kto prosi, bo się pogubiłem!!!
    Proszę niech mi ktoś to wytłumaczy;)

• ~kamil
    21.02.2015, 21:25|Zgłoś nadużycie

może by tak coś o fotografii analogowej

• ~Gość1
    29.05.2015, 21:09|Zgłoś nadużycie

Zgadzam się o analogowej i najchętniej o średnim i wielkim formacie. Są teraz dużo łatwiej dostępne, wiele osób może spróbować swoich sił. Warto by wiedzieć jakie dają możliwości, jakie mają ograniczenia. Mały obrazek w technice tradycyjnej w sumie nie wiele się różni od cyfrowej.
    A taki artykuł o technice pracy z takim aparatem 8x10 byłby, przynajmniej jak dla mnie, ciekawy. Chociażby z tego względu że trudno mi wyobrazić sobie jak się z takim potworem pracuje, skoro jestem tylko amatorem. Wszystkie te pochyły i przesuwy, uzyskiwanie jak największej ostrości w krajobrazie poprzez ostrzenie na nieskończoność i pochyły, wydaje się to trudne...

• motylmodraszek

Może o portretach