Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Softbox Quantuum Octa 180. Pomocy!

• ~Rafał
    21.02.2017, 00:41 | Zgłoś nadużycie | wpis edytowany

Witam no więc jak w tytule mam pytanie związane z Octą Quantuuma 180cm. Czy lampa błyskowa Quantuum DP-600 poradzi sobie z taką powierzchnią? I tu chodzi mi np. o słoneczny dzień oraz czy poradzę sobie z Nią sam?? Nie chce do pomocy nikogo, zdaję sobie sprawę iż w wietrzny dzień może być to sporym wyzwaniem, aczkolwiek gdy użyję dobrego statywu oraz dodatkowego obciążnika o wadze kilku kilogramów to może się udać?. Pracuję nad tym aby Moje portrety były trochę bardziej magiczne, delikatne, chciałbym używać również takiej octy do sesji plenerowych ślubnych. Posiadam octę 90cm ale daje wciąż niezbyt miękkie światło, wiem iż octa 180 da mi odpowiedni efekt zwłaszcza z połączeniem szkiełka takiego jak Canon EF 85 mm f/1.2 L II USM. Interesuje mnie Wasza opinia, oraz dodam iż nie interesuję mnie pośredni rozmiar Octy jak 120cm czy 150, chcę uzyskać znaczną różnicę w miękkości światła. Chcę wiedzieć czy jest szansa na to abym dał sobie radę z takim ustawieniem oraz czy to co mówię ma jakikolwiek sens.

• lajdos
    lajdos
    21.02.2017, 12:19|Zgłoś nadużycie

Nie jestem jakimś wielkim specem i wiem ze wielkość źródła światła ma znaczenie jeżeli chodzi o miękkość światła ale odległość tego źródła też jeżeli ustawisz soft 90cm w odleglosci 90cm od obiektu uzyskasz zblizony efekt na obiekcie co przy sofcie 180cm ustawionym 180cm od obiektu i chodzi mi tylko o miękkość światła bo rozproszenie będzie inne oczywiście. Jeżeli piszę brednie to niech ktos mnie poprawi. Dodam tylko ze używam parasola 180cm z rx400 i w plenerze bez 2osoby jest ciężko. Chyba że faktycznie lubisz taszczyc ze sobą wór piasku.