Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Nowa strona mobilna - jak Wam się podoba?

• Krzysztof Basel
    12.09.2016, 16:04 | Zgłoś nadużycie

Cześć!

Niedawno udało nam się uruchomić naszą nową stronę mobilną fotoblogia.pl. Interfejs jest responsywny, nowoczesny, świeży i przejrzysty. Jesteśmy otwarci na wasze uwagi, także proszę śmiało zgłaszajcie jest w tym wątku. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba :)

-- 

Redaktor naczelny Fotoblogia.pl, fotograf, pasjonat Internetu, nowych technologii i muzyki świata. Napisz do mnie: krzysztof.basel@fotoblogia.pl.

• Terel
    Terel
    12.09.2016, 19:01|Zgłoś nadużycie

Ja bym chętnie widział na stronie głównej informacje o autorach artykułów :-). Wisi liczba komentarzy i liczba like'ów, a moim zdaniem autor jest istotniejszy niż "like'owalność". W samym artykule też trzeba się naprzewijać żeby dojechać do komentarzy lub notki o autorze. Artykuły "przeczytaj także" na moim 4.5" ekranie zajmują 4(!) powierzchnie robocze. Ta sekcja jest wg mnie niedopracowana, czego przykładem może być brak dat artykułów (pod ostatnim testem Tamrona 16-300 p. Pawła wyskakuje mi Wasz konkurs na "jesienny portret" i data pokazałaby, że konkurs jest już zapewne nieaktualny), pierwsze linijki artykułu pod jego tytułem (pokazują się niespełna dwie pierwsze linijki, co nie jest nawet pełnym zdaniem i mówi czasem mniej od samego tytułu). Jest tam tych artykułów 8, z czego 4 zajmują po całej szerokości ekranu. Rozumiem, że chcecie wypracować sobie ruch na stronie, ale te 8 linków zajęłyby czasem więcej miejsca od samego tekstu powyżej. Choćby ograniczenie ich rozmiaru, żeby nie trzeba było przewijać przez (że przypomnę) 4 ekrany w przypadku 4.5" telefonu, byłoby mile widziane. Poza tym jeszcze daty. Wchodzę na stary artykuł i chciałbym się dowiedzieć, jak bardzo jest on stary. Niestety na telefonie nie ma takiej możliwości, bo nie da się najechać myszką i zostaję jedynie z informacją, że był on dodany "dawno temu". Moim zdaniem to wielki minus, ponieważ nie ma w Waszej wyszukiwarce opcji sortowania wyników. Szukam jakiegoś poradnika, dostaję 3 linki i nie jestem w stanie stwierdzić, który jest najnowszy, bo pod każdym wisi wyłącznie "dawno temu". Na desktopowej wersji nawet tego nie ma, bo wczytują się prostokąty bez żadnej daty i nie ma nawet informacji "dawno temu".
    Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie sposób podkreślania linków jest odpychający i takie grube podkreślenia zachodzące na litery kojarzą mi się ze stronami, które tylko czyhają na nasze przypadkowe najechanie myszką na taki link, żeby móc wystrzelić nam z jakąś reklamą. Kiedy trafiam na akapit, w którym pojawiają się jeszcze oprócz linków pogrubienia, to widzę jeden wielki bałagan, który nie zachęca do czytania.
    Dochodzi do tego jeszcze błąd z galerią. Obrazy nie skalują się do rozmiaru ekranu i są ucinane.

Poza tym wypada pochwalić, bo jest to całkiem udana podmiana strony i parę rzeczy się poprawiło :-). Cieszy mnie zaimplementowanie nowej galerii i dodanie notek o autorach, bo tego na telefonach nie było.
    Trochę się tutaj porozwodziłem, ale wypada możliwie precyzyjnie wyrazić swoje zdanie, kiedy jest się pytanym o opinię :-).

-- 

Amator i nowicjusz.