Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Gdzie prezentować swoje zdjęcia?

• ~Nick.
    24.05.2014, 13:54 | Zgłoś nadużycie

Witam,
    Robię zdjęcia od niedawna, ale chciałbym się dalej doskonalić i móc prezentować gdzieś swoje prace.
    Początkowo publikowałem zdjęcia na chwalonym "FLOG.PL" jednak odkąd zmienili design i zasady, to zrobił się ostry śmietnik. Całe te wyróżnienia, zdjęcia dnia to wielka dziecinada. Moderatorzy uważają się za mistrzów. Ich ego jest tak wielkie, że jest podzielne przez 2 .
    W rzeczywistości gdyby ktokolwiek chciał skorzystać z ich usług fotograficznych to 90% przeszłaby obok nich obojętnie. Cała atmosfera wzajemnego lizodupstwa robi się nie do zniesienia, a użytkowników zaczyna im ubywać.

Nie lepiej wygląda sytuacja na "DIGART.PL", który podobno wcześniej trzymał poziom. Zdobycie konstruktywnej krytyki graniczy z cudem, a patrząc na wylewające się szambo na forum, to odechciewa się zadać jakiekolwiek pytanie.

Tak więc jaki serwis moglibyście jeszcze polecić? Czy lepiej skroić bloga na własną miarę i aktywnie uczestniczyć na forach i liczyć na cud?

Pozdrawiam.

• daliak
    daliak
    21.06.2014, 12:25|Zgłoś nadużycie

Fotoferia świetna strona nie tylko dla doświadczonych fotografów, ale również dla nowicjuszy. Jeśli żyjesz dobrze z internetem to warto założyć swojego bloga i tam umieszczać swoje dzieła.

-- 

wakacje nad jeziorem kaszuby poczuj magię lata

• ~Fanfoto
    11.11.2014, 11:57|Zgłoś nadużycie

Flog ? Tam się ocenia nicki, nie prace.Czyli układziki. Digart ? Może być,jednak mi najbardziej odpowiada Fotoferia. Można wiele się nauczyć i jest od kogo.

• ~Kasza
    11.11.2014, 18:22|Zgłoś nadużycie

Najlepsze zdjecia można zobaczyć na fotoferii najgorsze na flogu .
    Zobacz porównaj i sam zdecydujesz.

• ~autor
    15.01.2015, 14:37|Zgłoś nadużycie

Taaa.... Fotoferia :)
    A spróbuj tam skasować swoje własne zdjęcie.
    Powodzenia! :D
    Są tam ludzie którzy robią dobre zdjęcia, ale od nich nie licz na pomoc. Nie zniżają się do takiego poziomu żeby sensownie skomentować zdjęcie jakiego "szaraczka". A może się boją, że kiedyś taki co mu pomogli będzie konkurencją :)

• Krzysztof Basel

Próbowaliście Tumblr + Facebook?

-- 

Redaktor naczelny Fotoblogia.pl, fotograf, pasjonat Internetu, nowych technologii i muzyki świata. Napisz do mnie: krzysztof.basel@fotoblogia.pl.

• szewczenko
    szewczenko
    20.02.2015, 09:25|Zgłoś nadużycie

nie rozumiem czemu ludzie upierają się pchać zdjęcia na jakieś foterie itp. Nie można stworzyć własnej strony np. na wordpressie z fotogalerią rzegląd szablonów Wordpress? Masz pełną kontrolę, a komentarze i tak będą dodawane prędzej, czy później, jak Wam tak bardzo zależy!

• ~asahi
    20.02.2015, 10:57|Zgłoś nadużycie

szewczenko
    nie rozumiem czemu ludzie upierają się pchać zdjęcia na jakieś foterie itp. Nie można stworzyć własnej strony np. na wordpressie z fotogalerią rzegląd szablonów Wordpress? Masz pełną kontrolę, a komentarze i tak będą dodawane prędzej, czy później, jak Wam tak bardzo zależy!

To że ty nie rozumiesz nie znaczy że wszyscy mają nie rozumieć:)
    Nikt nikomu nie karze dodawać zdjęć na fotoferie , plfoto czy floga.
    Każda osoba która zamieszcza zdjecia jest tego w pełni świadoma , natomiast oglądający mogą w jednym miejscu zobaczyć wiele ciekawych prac różnych autorów i tym różnią się od stron autorskich.

• ~Tosia
    12.06.2015, 21:58|Zgłoś nadużycie

Jakoś nikomu nie przychodzi do głowy, że ktoś może szukać miejsca właśnie na "pstryki", a niekoniecznie musi mu odpowiadać zakałdanie typowego foto-bloga lub własnej strony.

• ~Paulina
    02.01.2016, 21:52|Zgłoś nadużycie

Właśnie czy ktoś sie oriętuje?

Jest jeszcze i str która wcześniej nie była wymieniana to

http://www.fotoik.pl/

Trafiłem tam całkiem niedawno , nie wiem co i jak , może ktoś ma jakieś doświadczenie z tym serwisem fotograficznym ?[/quote]

• ~Mark
    03.01.2016, 11:26|Zgłoś nadużycie

~Fanfoto
    Flog ? Tam się ocenia nicki, nie prace.Czyli układziki. Digart ? Może być,jednak mi najbardziej odpowiada Fotoferia. Można wiele się nauczyć i jest od kogo.

Na Flogu dalej promuje sie wyróżnienie pstrykow w czarno-biali, przelały,pseudo HDRy z przewalonymi kolorami i portrety.
    Mimo że teraz jest niby to tajny niezależny ekspert to dalej jak dawniej dominuje wyróżnienie tandety i tych samych osób, tylko zmieniła się lista ulubionych artystów :) teraz do wyróżnień promuje się nawet landrynkowate w kolorze kropelki na piórkach :)
    Jak ktoś oczekuję więcej to napewno nie flog, natomiast jak warsztat słaby i lubi ktoś towarzystwo wzajemnej adoracji to tylko flog.

• ~Janusz
    16.01.2016, 14:54|Zgłoś nadużycie

Aby zdobyć popularność na flog.pl, nie trzeba być wielkim fotografem. Ba, nawet nie przeciętnym. Wystarczy obdarowywać wszystkich miłością, radością i ciepłem. Bierzcie przykład z wpisów Magdy Gessler na Facebooku...
    Minimum empatii w Waszych słowach jest wskazana. Autor, którego pracę oceniamy, musi wiedzieć, że to co chciał przekazać swym kadrem, trafia do widzów.
    Troszcząc się o jednostki, budujemy wokół siebie grupę przyjaznych ludzi. Pamiętajcie, że dobro procentuje. Im więcej plusów i miłych słów od siebie dacie, tym wraca to podwójnie. Dobre stosunki przydają się, gdy ktoś ma odwagę Was krytykować. Adwersarz będzie musiał się liczyć, iż polegnie w dyskusji z waszymi znajomymi. Bądźcie skromni, ale miejcie też świadomość swoich zalet. Kiedy weźmiecie moje słowa do serca, nawet przez chwilę nie przyjdzie Wam do głowy, aby szukać nowego miejsca do prezentacji zdjęć.

• neo86
    neo86
    17.01.2016, 05:19|Zgłoś nadużycie

Nie wiem jak z tymi "lajkami" i innymi głupotami którymi poważny człowiek się nie przejmuje ale dobrą platformą do prezentowania zdjęć moim zdaniem jest Flickr.com. Można tam zdjęcie otagować, oznaczyć i dać możliwość skomentowania komuś innemu. Dlaczego Flickr? Bo dostajesz na serwerze 1TB miejsca na zdjęcia i filmy za darmo! Czego chcieć więcej?!

• lajdos
    lajdos
    07.02.2016, 00:48|Zgłoś nadużycie

wańka wstańka jak chcesz komuś pomóc w pozycjonowaniu strony to trochę ci to nie wyszło.

• motylmodraszek

Też myślę, że fototeria będzie najlepsza

• ~Dzoker
    07.03.2016, 22:40|Zgłoś nadużycie

A co sądzicie o stronie onephoto.net ?

• ~ricki21
    14.03.2016, 10:10|Zgłoś nadużycie

Mógłbym polecić taki portal jak http://utalentowani.pl. Działa bardzo fajnie i w prosty sposób daje możliwość promocji swojej twórczości – różnej maści. Ja akurat prezentuję tricki z piłką do nogi, żonglerka, akrobatyka itp. Ale na stronie jest też sporo pisarzy, muzyków, tancerzy, czy fotografów.

• Basia010
    Basia010
    16.03.2016, 09:25|Zgłoś nadużycie

Ja polecam tylko opcję z założeniem własnego bloga...Będziesz sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem ;) Kiedyś korzystałam z fotoferii, lecz teraz nie przemawia to do mnie.

• Coordia
    Coordia
    11.04.2016, 11:43|Zgłoś nadużycie

Blogi, portale społecznościowe, strony które do tego służą (digart itp) i też warto brać udział w wydarzeniach i autor wydarzenia zamieszczając zdjęcia doda stopke kto wykonał itp.

• ~poczatkujacy
    13.02.2017, 09:38|Zgłoś nadużycie

Mi się spodobał znanyfotograf.com. Chyba najbardziej kompleksowy portal z portfoliami fotografów z każdej dziedziny fotografii. Portal typowo ofertowy, taka wyszukiwarka fotografów do zleceń ale portfolio też można tam prezentować. Interfejs jest bardzo prosty i intuicyjny, nie ma reklam ani żadnych zbędnych blogów etc. Chcesz otrzymywać recenzje to włączasz, nie to wyłączasz i masz z głowy hejt. Dopiero raczkuje ale zbiera pozytywne recenzje dla mnie bomba

• ~Maria
    13.07.2017, 08:52|Zgłoś nadużycie

Robisz zdjęcia i szukasz dobrych portali, gdzie mógłbyś je zaprezentować? Tutaj masz artykuł o 9 najlepszych miejsc do założenia konta https://www.foto4u.pl/porady,gdzie-publikowac-zdjecia-w-sieci