Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

[OT] Layout bloga

• dr.kamil
    20.06.2015, 22:23 | Zgłoś nadużycie

Czy layout fotoblogii został zmieniony? Bo wyświetla mi się jakoś dziwnie [screen], widzę coś w rodzaju wersji mobilnej.

• Krzysztof Basel

Tak, zmienił się, o czym pisaliśmy na Facebooku. Jak się podoba? :)

-- 

Redaktor naczelny Fotoblogia.pl, fotograf, pasjonat Internetu, nowych technologii i muzyki świata. Napisz do mnie: krzysztof.basel@fotoblogia.pl.

• dr.kamil
    dr.kamil
    22.06.2015, 21:03|Zgłoś nadużycie

Krzysztof Basel
    Tak, zmienił się, o czym pisaliśmy na Facebooku. Jak się podoba? :)

Nie mam konta na fejsie ;)

Wygląd sam w sobie to kwestia subiektywna, artykuły są czytelne, to najważniejsze. Obiektywnie mogę powiedzieć, że spadała użyteczność bo teraz muszę kliknąć dwa razy żeby przejść do forum i poradników.

Użycie "hamburger icon" jest mocno dyskusyjne nawet w przypadku stron mobilnych, nie spodziewałem się, że ktoś zrobi takie menu w wersji na duże ekrany. Do tego z dwoma takimi ikonami! Na 99,98% byłem przekonany, że to jakiś błąd.

Ta modyfikacja jest tak bardzo sprzeczna z wszelkimi wytycznymi dotyczącymi użyteczności, że albo mamy do czynienia z brakiem kompetencji albo z przebłyskiem geniuszu ;)

Ciekawość mnie zżera czym była umotywowana ta zmiana. Chętnie też zobaczyłbym porównanie map kliknięć i wyników badania śledzenia wzroku przed i po wprowadzeniu tych modyfikacji. Oczywiście nigdy się tego nie dowiem bo u was nie pracuję ;)

• lajdos
    lajdos
    23.06.2015, 01:53|Zgłoś nadużycie

Na fb pisałem o tym że schowanie menu jest trochę upierdliwe. Sam layout jest ok ale z perspektywy użytkownika te menu jest mało intuicyjne i powoduje wykonywanie czynności które są zbędne. Acz kolwiek powoduje to wydłużenie obecności na danej podstronie więc ma to jakiś sens z perspektywy zarobkowej samej strony :-).

• dr.kamil
    dr.kamil
    23.06.2015, 18:38|Zgłoś nadużycie

lajdos
    Acz kolwiek powoduje to wydłużenie obecności na danej podstronie (...)

Zakładasz, że użytkownicy będą szukać menu. Moim zdaniem nie będą, czas sesji skróci się i zwiększy się współczynnik odrzuceń. Przekonamy się za jakiś czas, zapewne jeżeli statystyki się pogorszą to Fotoblogia powróci do starego układu menu.

• lajdos
    lajdos
    23.06.2015, 22:16|Zgłoś nadużycie

Zakladam po prostu że ta zmiana została zaimplementowana po sprawdzeniu statystyk a mianowicie po sprawdzeniu platform z jakich korzystają urzytkownicy najczęściej odwiedzajac stronę. Osobiście myślę że ukrycie menu pod guzikiem to błąd. Ale to moje zdanie.

• ~jackowski
    24.06.2015, 21:58|Zgłoś nadużycie

Ostatnio widzę głupkowatą modę na beznadziejne strony np http://www.gazeta.pl czy http://fototekstura.pl/ i teraz fotoblogia
    szybko zniechęca czytelnika taki układ stron , przy starych wersjach dużo łatwiej korzystało się ale i dużo więcej czasu można było poświecić na oglądanie .