Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

zdjecie dyplomowe

• ~student
    20.05.2015, 11:42 | Zgłoś nadużycie

Panie i Panowie, jakie są standardy/wymagania zdjęcia dyplomowego? Czy to ma być lewy profil czy ujęcie na wprost? Jak dużo sylwetki ma być zawarte w kadrze? (Wiem, że ma być jednolite tło i bez nakryć głowy/okularów)
    Dziękuję za pomoc.

• orkada
    orkada
    29.05.2015, 09:40|Zgłoś nadużycie

Nie ma konkretnych wymogów. Zdjęcie może być lekko z boku, z przodu, z prawej strony, z lewej, w okularach lub bez, z zasłoniętym lub widocznym uchem.

• ~Tomcio90
    31.07.2015, 14:03|Zgłoś nadużycie

Nie ma jakichś konkretnych wymagań, ale nie każde zdjęcie wygląda fajnie. A pamiętaj, że po latach takie zdjęcie do dyplomu będzie nie raz oglądane przez dzieciaki. Lepiej wyglądać dobrze, czyż nie?:) NA tej stronce Studia MTJ z Warszawy są fajne przykłady jak można połączyć sympatyczny uśmiech z profesjonalnym wyglądem:)

• ~DominikaRose
    08.08.2016, 01:08|Zgłoś nadużycie

Ale okulary korekcyjne chyba mogą być?? Właśnie też muszę wybrać się na zdjęcia i nawet się nad tym nie zastanawiałam, było dla mnie oczywiste że będę w okularach. Chyba zdecyduję się na Tekst linka i tam fotograf powinien zrobić wszystko tak żeby było dobrze:)

• ~Martin87
    15.02.2017, 16:26|Zgłoś nadużycie

Lewy półprofil, z uśmiechem, zdjęcie ma tez inny format na wydruku. Nie jest to standardowe 35x45mm, a 65x45mm. To jest najbardziej luźne zdjęcie do dokumentów. Do prawa jazdy, paszportu, dowodu osobistego to obecnie tragedia i ludzie ogół nie wyglądają zbyt dobrze w dokumentach en face.

+ rozpocznij nowy wątek

NAJCZĘŚCIEJ ODPOWIADAJĄ