Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Gdzie najlepiej publikować zdjęcia?

• wektor
    10.03.2012, 18:33 | Zgłoś nadużycie

Tak jak wyżej w temacie gdzie najlepiej publikować zdjęcia? Jestem dość świeżym fotoamatorem (jeśli tak w ogóle mogę się nazwać) i zależy mi na tym by poznać strony, gdzie można liczyć na porady i krytykę bardziej doświadczonych. Bo w końcu dzięki temu człowiek zaczyna lepiej fotografować.

• Krzysztof Basel

Ja polecam pokazywanie zdjęć na swoim fotoblogu i poddawanie ocenie znajomych zaufanych fotografów :) Dobrego fotobloga postawisz na Wordpressie albo blogspocie.

-- 

Redaktor naczelny Fotoblogia.pl, fotograf, pasjonat Internetu, nowych technologii i muzyki świata. Napisz do mnie: krzysztof.basel@fotoblogia.pl.

• shaapx
    shaapx
    12.03.2012, 12:18|Zgłoś nadużycie

digart.pl jest tez dobrym miejscem, jednakze kraza tam ludzie, ktorzy nie maja zielonego pojecia o fotografii, a wystawiaja ci najnizsze oceny, za bardzo dobre zdjecie -.-

-- 

Fotografuję, żeby się przekonać jak to wyjdzie na zdjęciu.

• xtad
    xtad
    12.03.2012, 15:04|Zgłoś nadużycie

podobna sytuacja z plfoto.com... kiedyś fajne forum i dalej jest tam wielu świetnych fotografów, ale podobnie jak z digart pojawiło się wielu troli...

Podobnie jak Krzysztof polecam własny blog (np. darmowy WordPress.com)

• Jakubkazmierczyk

Ja preferuję własnego bloga, facebooka i jakieś zaufane forum :). Z digarta dawno wyrosłem.

• ~kimi1899
    12.03.2012, 19:10|Zgłoś nadużycie

polecam fotoferie według mnie to najlepszy portal ale niestety bardzo trudno się tam dostać ze zdjęciem, chyba że jesteś naprawde dobry.
    pozdrawiam

• ~marCIn
    12.03.2012, 19:50|Zgłoś nadużycie

a jest jakiś portal gdzie możesz się dowiedzieć coś o swojej fotografii gdzie ktoś rzetelny powie ci co robisz dobrze a co nie ,co jest świetne a co banalne i którą droga masz podążać, a nie tylko "super,świetne, do dupy ..."itp

• xtad
    xtad
    12.03.2012, 20:00|Zgłoś nadużycie

@marCIn - właśnie z tym co teraz piszesz jest pewien problem, bo na wielu portalach fotograficznych jest wiele osób, których ocenianie zdjęć zniża się do słow o których już wspomniałeś.
    Z mojego doświadczenia najlepiej sprawdza się uczestnictwo w zorganizwoanych plenerach czy lokalnych klubach fotograficznych. Rozglądnij się - może u Ciebie w mieście działa coś takiego :)

Nawiasem mówiąc szkoda, że moderatorzy wielu fajych portali nie reagują na troli i nie usuwają tego typu "konstruktywnej krytyki"

• ero
    ero
    12.03.2012, 20:40|Zgłoś nadużycie

Też popieram własne blogi ale i to cie nie uchroni przed tymi "trolami" bo nawet jak masz kontrolę nad wpisami na swojej stronie to objadą cie na jakimś innym forum lokalnym a potem inni potencjalni klienci trafiają na te "fachowe" opisy twojej ciężkiej pracy i rezygnują z usług.. Takie czasy, że konkurencja nie zna granic w swojej bezczelności aby tylko cię pozbawić zlecenia ..

• wektor
    wektor
    12.03.2012, 21:54|Zgłoś nadużycie

Zgadzam się z moim przed mówco co do tego, że najciekawszym portalem byłby taki, który w swoich komentarzach zawierałby jakieś rady. Dzięki takim wpisom pod zdjęciem człowiek osiąga progres w swoich zdjęciach.

• ~JOE
    13.03.2012, 10:26|Zgłoś nadużycie

Niema takiego miejsca.

Facebook to śmiech na sali to zostawienie furtki dla trolii :) Naprawdę nie polecam jeśli ktoś chce usłyszeć jakąkolwiek krytykę, to na pewno się nie nadaje.
    Myślę dosyć dobrym rozwiązaniem są portale gdzie niema jakiejś napinki na zostanie artystą wielkim fotografem (Takie portale są mało atrakcyjne dla troli).

Korzystam z Garnka ;) pomiędzy zdjęciami robionymi przez dziunie przed lustrem można znaleźć sporo perełek.

np: http://www.garnek.pl/zdyrma/12167565/fast-food

• ~zyraf
    13.03.2012, 19:21|Zgłoś nadużycie

ja wypróbowałem rozne strony, ale ostatecznie wole wlasna strone stworzona od podstaw.
    Najprostszy sposob: W photoshopie wsio graficznie rozplanowujesz, czyli tlo, tytul strony, menu itd. (tak jak ma wygladac na twojej stronie) jesli chodzi o odnosiki w menu to uzywam ciecia na plasterki calosc zapisuje "zapisz dla internetu..." ewentualnie otwierasz plik html jeszcze pozniej w notatniku i dopisujesz co potrzebujesz, wysrodkowac ja wysylam na serwer (np darmowy strefa.pl) programem filezilla- intuicyjny i darmowy

• ~bizzz
    13.03.2012, 20:10|Zgłoś nadużycie

dobre są fora konkretnych systemów... a już najlepsze jest Forum Pentax`a :)

• ~zadanie
    14.03.2012, 09:01|Zgłoś nadużycie

to w takim razie zadanie dla tworcow fotoblogii, stworzyc taki portal gdzie bedzie mozna zamieszczac swoje zdjecia, i uzyskiwac konstruktywne komentarze :) wiem wiem latwo sie mowi a trudniej wykonac ale to sie da zrobic

• Mazzieh
    Mazzieh
    14.03.2012, 10:02|Zgłoś nadużycie

digart.pl jest faaaajjjnyyyy :D

• Krzysztof Basel

zadanie napisał(a):

> to w takim razie zadanie dla tworcow fotoblogii, stworzyc
    > taki portal gdzie bedzie mozna zamieszczac swoje zdjecia, i
    > uzyskiwac konstruktywne komentarze :) wiem wiem latwo sie
    > mowi a trudniej wykonac ale to sie da zrobic

Pewnie, tylko to nie jest takie proste :)

-- 

Redaktor naczelny Fotoblogia.pl, fotograf, pasjonat Internetu, nowych technologii i muzyki świata. Napisz do mnie: krzysztof.basel@fotoblogia.pl.

• ~ciastek
    14.03.2012, 15:28|Zgłoś nadużycie

popieram Krzysztofa B. Na tworach typu digart.pl dodawanych jest setki, jeśli nie tysiące zdjęć i bóg jeden wie czego jeszcze, więc jesli ktoś spodziewa się, że nad jego focinami będą się rzesze roztkliwiać, to jest w błędzie :D Tak sprowadza się (dzięki kretyńskiemu systemowi punktacji) sprawa do wstawiania tzw. "rewelek" i zapraszania do siebie, lol! Jeśli chces wzbudzić uznanie dla swoich dzieł, to wal właśnie tam, potem wystawiaj tysiące Rewelacji podobnym Tobie, a po pewnym czasie będziesz popadał w samouwielbienie dla swoich umięjętności i artyzmu!

Podobnie jest na deviantart,com ale tam jest prawdziwa demokracja i nikt nikogo do niczego nie zmusza. Co ciekawe tam pojawiają się autentyczni artyści i czasem możną trawić na prawdziwe perełki pośród smieci...

PS
    jeśli utworzysz własny blog typu WP, to będziesz miał własne miejsce w sieci..

• ~Ja1
    14.03.2012, 16:26|Zgłoś nadużycie

Najpierw zastanów się czy chcesz poprawić swoją fotografię czy się wypromować. Jest pełno portali dla auto krzykaczy (FREELANSERY) którzy są PRO i ART.

Ostatnimi czasy myślę ze fotografia pomimo wielkiej popularności podupada. Za sprawą ogromnej masy profesjonalistów co naprawdę zdjęć nie potrafi robić. Znaleźć galerie w której sesja kosztowała realne pieniądze była realizowana ekstra sprzętem i była po prostu skopana nie trudno. Bo jak nazwać serie zdjęć z modelkami w której kreacje są OK makijaż OK obróbka plastikowa (takie standardy chyba teraz), ale wszystkie zdjęcia są centralnie kadrowane są płaskie i najlepiej bez tła robione na pełnej dziurze. Przy dzisiejszej technologii to nie problem zrobić automat co będzie otwierał obiektyw na 100% i celował w środek twarzy.

Jest jeszcze druga strona barykady LOMO...... nie będę tej grupy charakteryzował.

Portale / fora fotograficzne nauczą cię technikaliów, ale poczucie smaku i estetyki........ musisz odkryć sam lub z pomocą innych źródeł.

Przepraszam za chaotyczny post, który jak pewnie wielu się wydaje nie zgodny z tematem, ale tak naprawdę trzeba wyjść od tego czego oczekujemy od fotografii....

• wojtasD
    wojtasD
    14.03.2012, 17:11|Zgłoś nadużycie

Według mnie digart był całkiem spoko, dopóki nie włączyli opcji "pro", wykupywania limitów zdjęć itd... wkurzające były też "towarzystwa wzajemnej adoracji", gdzie za gnioty wystawiano rewelacje...
    po tym zwątpiłem w ten portal, choć dalej zaglądam, bo zdarzają się perełki ;) jak wszędzie...

najlepsi są ogarnięci ludzie, nie zawsze z Twojego otoczenia, którzy się tym zajmują, po prostu- ludzi których łączy pasja :P
    Mimo wszystko, czasami trzeba mieć grubą skórę na złośliwych, ale i trochę samokrytyki nie zaszkodzi ;)

• ~ten sam co wczesniej
    14.03.2012, 18:37|Zgłoś nadużycie

wiem, wiem, sam ze swoja strona mam sporo roboty i MALO czasu :) ale jakby to rozlozyc w czasie to moze cos by sie urodzilo. W kazdym razie fajnie by bylo.

• ~trik
    14.03.2012, 19:28|Zgłoś nadużycie

Wordpress czy Tumblr ???