Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

W jaki sposób wklejać zdjęcia do albumu?

• Capa
    29.09.2014, 14:11 | Zgłoś nadużycie

Chciałbym przygotować album dla dziewczyny. Mam dobry album, chcę wywołać odbitki i zastanawiam się jaki będzie najlepszy sposób, aby te foty umieścić na stronach albumu? Nie zajmuję się albumami, robię to pierwszy raz.

Pomożecie?

• ~Paweł
    29.09.2014, 14:18|Zgłoś nadużycie
  • camcia91
    camcia91
    29.09.2014, 14:26|Zgłoś nadużycie

Polecam fotoprzylepce Henzo. Nie są drogie i można je spokojnie kupić na Allegro. Użyłam je do jednego ze swoich albumów i sprawują się całkiem nieźle :)

Pozdrawiam,

• ~Romulus
    29.09.2014, 19:43|Zgłoś nadużycie

Najgorszą rzeczą w albumie jest przyklejanie zdjęć - jest to oczywista oczywistość.. Tylko Henzo - inne się nie nadają. Zdjęcie trzeba przykleić po rogach na środku. dłuższego boku jak również w środku- wtedy będzie OK.
    Jeśli zdjęcia są jednakowego formatu wcześniej najlepiej przygotować szablon z kartonu, aby nie mierzyć za każdym razem odległości od boków albumu. Oczywiście wywołane dobrze zdjęcia są rewaluacyjne ale tylko w formacie 20x30, reszta nie ma efektu. W związku z tym osobiści polecam foto-książki bo cenowo wychodzą tak samo, a efekt końcowy jest znacznie lepszy. Obecnie produkowane albumy do 100 zł, są badziewne do tego stopnia, iż po paru miesiącach rozpadają się na cześć.
    Pergamin jest pogięty i zetlały.

• ~Maciej
    29.09.2014, 22:17|Zgłoś nadużycie

Profesjonalnie zajmuję się fotografią i często mam do wykonania klasyczny album. Przylepce, czy to Henzo, czy jakiejkolwiek innej marki, uważam za przeżytek, odkąd zacząłem używać aplikatora taśmy Scotch ATG4 ( http://bernashop.com/pl/p/Aplikator-Scotch-ATG-700/53 - można znaleźć na allegro )

Do pojedynczego użycia, oczywiście się nie opłaca kupować, ale możesz poprosić jakiegoś znajomego fotografa o pożyczenie, albo podejść do pierwszego lepszego zakładu fotograficznego. Jeżeli mieszkasz w okolicy Krakowa, to mogę użyczyć :)

• ~wojtek szałach
    29.09.2014, 22:17|Zgłoś nadużycie

ja wklejam na oko, bez szablonu i jeszcze nie miałem reklamacji:) ale tak jak poprzednicy wklejam na henzo, niektórzy polecają pistolety z klejem ale nigdy tego nie robiłem:)

• ~Krzysztof Dusza
    30.09.2014, 11:43|Zgłoś nadużycie

Ja używam tego:

http://www.em-jot.pl/panel/plikistronywww/produkty/normal/142882_itd_produkt.jpg

- nigdy nic się nie odklei. Jedyny minus to konieczność cięcia taśmy nożyczkami.
    Ps. taśma dwustronna w wersji bez wzmocnienia.

• ~Maciej
    30.09.2014, 13:52|Zgłoś nadużycie

Dwustronna taśma z rolki też się sprawdza. Do jednorazowego wykorzystania chyba najlepsza, ale właśnie wymaga cięcia na paseczki. Zdecydowanie bardziej wytrzymała od przylepców Henzo, które mają słabiutki klej.

• ~Rafał
    30.09.2014, 20:51|Zgłoś nadużycie

Ja najpierw wycinam szablon do dzięki któremu łatwo i równo można ułożyć zdjęcie. Przyklejam zdjęcia dwustronną taśmą do mocowania wykładzin z komfortu czy castoramy. Fakt że trzeba ją ciąć ale jak już raz przykleisz to nie ma opcji żeby się nie trzymało.

• ~lukasz111
    03.10.2014, 21:37|Zgłoś nadużycie
  • ~schabu
    08.10.2014, 02:30|Zgłoś nadużycie

Maciek pisał o pistolecie Scotta-nie wyobrażam sobie przyklejania zdjęć, nie tylko do albumów, bez niego.

• ~Packa
    16.03.2017, 21:00|Zgłoś nadużycie

A po co od razu wklejać. Nie lepiej po prostu zainwestować w normalne albumy do zdjęć ? Nie wyobrażam sobie obklejać moje zdjęcia taśmami i innymi klejami. Może to dla niektórych śmieszne, ale dla mnie to tak jak niszczenie sztuki xD