Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Lightroom na mac. Czułość suwaków.

• ~Sfotografowani.pl
    08.08.2016, 10:32 | Zgłoś nadużycie

Dzień dobry, od kilku miesięcy pracuję na macu i mam bardzo irytujący problem z obsługą suwaków w Lightroomie. W Windowsie po wciśnięciu klawisza Shift suwaki przechodziły w tryb "Precyzyjny" i skok odbywał się co 0,01 działki dla Ekspozycji (dla innych parametrów również).

W macu nie mam takiej możliwości a skok jest co 0,15 działek co jest bardzo niedokładne i mało precyzyjne. Jak radzicie sobie z tym problemem.

• neo86
    neo86
    11.08.2016, 15:00|Zgłoś nadużycie

Idealnie tu pasuje powiedzenie: "Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy" :D

A tak na serio to sprawdź ustawienia czułości myszy może coś Ci się przestawiło?

Masz nadgryzione jabłko? Tu masz odpowiedź: https://support.apple.com/pl-pl/HT202319

• ~Sfotografowani.pl
    12.08.2016, 17:45|Zgłoś nadużycie

neo86 nie rozumiesz chyba o co chodzi ale dzięki, że cokolwiek napisałeś. Tu nie chodzi o przewijanie w sensie ślizganie palca po myszy tylko o to że jak łapę suwak i jadę myszą w bok to wówczas jest mała dokładność. Między czasie na innym forum dostałem ciekawą wskazówkę, że przesuwając histogram możemy mieć większą kontrolę nad podstawowymi parametami (dokładność 0,02).

• ~O_Pablo
    15.08.2016, 15:34|Zgłoś nadużycie

Zaznacz wartość i strzałkami góra/dół masz skok 0,1. Patentu z shiftem nie do końca znam. Operuje tabletem i mam skok nawet co 0,01 bez shifta na suwaku, w okienku wartości zawsze co 0,1 przesuwając piórem/myszką w okienku w prawo/lewo lub strzałkami góra/dół.

• ~Sfotografowani.pl
    16.08.2016, 10:29|Zgłoś nadużycie

~O_Pablo
    Zaznacz wartość i strzałkami góra/dół masz skok 0,1. Patentu z shiftem nie do końca znam. Operuje tabletem i mam skok nawet co 0,01 bez shifta na suwaku, w okienku wartości zawsze co 0,1 przesuwając piórem/myszką w okienku w prawo/lewo lub strzałkami góra/dół.

Tak, moża strzałkami zmianiać wartosć co 0,01 ale to mało wygodne. Czy tablet do suwaków LR jest wygodny?

• ~O_Pablo
    16.08.2016, 22:59|Zgłoś nadużycie

Myślę, że tablet do edycji fotografii, to w pewnym sensie podstawa. Szczególnie dobry tablet, z dobrym oprogramowaniem, które programy do obróbki foto implementują (mam tu na myśli tablety Wacoma, próbowałem innych ale przepadły).
    Na początku było trudno, ale teraz w zasadzie używam już tylko tabletu, myszki od czasu do czasu do przeglądania stron. Co do suwaków, to podejście podobnie jak do obsługi - kwestia przyzwyczajenia.

• ~Sfotografowani.pl
    17.08.2016, 15:32|Zgłoś nadużycie

Dzięki za info.

• ~Sfotografowani.pl
    17.08.2016, 15:35|Zgłoś nadużycie

Dzięki za informacje. Pewnie warto sprawdzić jak pracuje się takim tabletem.

• Jakubkazmierczyk

Ja akurat nie bardzo wyobrażam sobie przesuwania suwaków tabletem, dla mnie mysza w tej kwestii jest wtgodniejsza :)

• ~Sfotografowani.pl
    18.08.2016, 08:28|Zgłoś nadużycie

Jakubkazmierczyk
    Ja akurat nie bardzo wyobrażam sobie przesuwania suwaków tabletem, dla mnie mysza w tej kwestii jest wtgodniejsza :)

Nie denerwuje cię dziwne zachowanie myszy w systemie OSX? Na Windows mysz działa precyzyjne, a na macu nie, nawet po wyłączeniu akceleracji. Ja od kilku miesięcy nie mogę się przyzwyczaić :/

• Jakubkazmierczyk

Magic mouse nie zamieniłbym na nic innego :)

• ~Sfotografowani.pl
    19.08.2016, 13:36|Zgłoś nadużycie

A ja tak. Ta myszka jest ładna ale jest za płaska. Wiem, że z czasem można się do niej przyzwyczaić ale... PS: Dziwne zachowanie myszy na OSX nie jest zależy od myszy tylko OSXa :)