Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Cięzka sprawa z PS, IrfanView, Monitorem. Problem z jasnością.

• Tarakum
    23.01.2014, 14:55 | Zgłoś nadużycie

Witam

Ostatnio mam problem nie mam zielonego pojęcia z czym to jest z może być związane. Pracuje na monitorze IIYAMA E2472HD, sterownik zainstalowany. Zdjęcie obrabiam w Adobe Phtoshop CS6 i najnowszy Camera RAW.

Kiedy obrabiam zdjęcie jest wszystko super, zdjęcie wygląda tak jak ma wyglądać, cienie, jasności są super. Ale kiedy zapisze zdjęcie do JPG, PNG czy jakiekolwiek formatu. W miejscach gdzie rozjaśniałem czy ściemniałem coś narzędziem z photoshopa rozjaśnianie, ściemnianie w różnych zestawach na świetle, cieniach, półcieniach
    po zapisie są te miejsca inne niż Photoshopie czy Bridge.

Mianowicie przykład zrobiony printscreenem:
    http://imageshack.com/a/img401/8715/sgun.jpg

Oraz sama praca gotowa jak powinna być:
    http://imageshack.com/a/img713/8225/ivej.jpg

Plik "ivej.jpg" u mnie w Imageshacku wygląda dobrze, tak jak PS, ale w Irfanie wygląda kosmicznie żle, co widać na zdjęciu w prawym dolnym rogu są smugi światła.

Zdjecia robię w sRGB, w photoshopie nie zmieniam palety jest taka sama RBG 8. Monitor jest ustawiony na Jasnośc 30, Kontrast 60, ustawione raz i nie zmieniane od lat. Kiedyś takiego problemu nie miałem, niektóre zdjęcia wyświetalą się poprawnie:

http://imageshack.com/a/img15/7056/vc1l.jpg http://imageshack.com/a/img822/7730/cn8f.jpg

Każde z wyżej wymienionych zdjęc w Irfanie jest jaśniejsze.
    Ma ktoś pomysł co może być tego winą i jak temu zaradzić...??

Pozdrawiam

Karol "Tarakum" Makurat

PS. Dodam że mogę to naprawić krzywymi żeby było dobrze, ale takie działanie na dłuższą mete jest bezsensu i wydłuża czas pracy z plikiem.

-- 

FOTOGRAFIA + GRAFIKA:www.facebook.com/TarakumPhotography
    BLOG FOTOGRAFICZNY: www.tarakum.blogspot.com
    GRAFIKA + FOTOGRAFIA:www.tarakum.deviantart.com/

• Tarakum
    Tarakum
    23.01.2014, 16:56|Zgłoś nadużycie

Prawdopodobnie problem został rozwiązany, jest to wina IrfanView i jego profilów kolorów.

-- 

FOTOGRAFIA + GRAFIKA:www.facebook.com/TarakumPhotography
    BLOG FOTOGRAFICZNY: www.tarakum.blogspot.com
    GRAFIKA + FOTOGRAFIA:www.tarakum.deviantart.com/

• ~Earle
    01.10.2016, 06:06|Zgłoś nadużycie

I like it a lot betamethasone dipropionate otc equivalent Its network, although its development is still in progress, today carries some 23 million passengers per year along more than 3,000 kilometres of track at speeds averaging 222 kilometres per hour. The only country with a more extensive network is China.
    prix de la terramycine That's not to say the wealthy reality TV star would even want to run. Officially, party officials are staying mum on the idea. The state Republican Party did not return a request Tuesday for comment. And a spokeswoman for the National Republican Congressional Committee declined to comment. 
    carvedilol hinta A greater threat to manatees comes from red tide, where toxic substances from the marine algae have a lethal effect on the creature. The Fish and Wildlife Research Institute in Florida reported   a record 300 manatee deaths due to the red tide in June.
    metoprolol xl 12.5 mg If only these nutters understood and accepted that if no tax exceeded 28% , maybe 30% , the economy would blossom and the overall tax collected would surge . Instead of dreaming of how to raise taxes they should concentrate on how to generate a greater tax take with lower taxes. Apart from anything else less effort would be spent on trying to reduce taxes on each person, and taxpayers would cough up. Goodbye to the Lib Dems - they have surely had it. The sooner the Tories say bye bye to the coalition the better.
    permethrin 5 dermal cream over the counter "Is this the first shot across the bow in terms of a larger campaign or is it trying to satisfy the press that the federal government is awake at their station but really only taking aim at a very small piece of a very big problem?" Hawthorne said.