Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

jak usunąć poziome paski za zdjęciu??

• naczi88
    19.01.2014, 13:52 | Zgłoś nadużycie

Witam.. mam problem z aparatem,który od jakiegoś czasu robi mi poziome paski na zdjęciu. I takie moje pytanie czy takie zdjęcie można jeszcze uratować?? Starałam sie nałożyć warstwy za pomocą photoshopa ale niewiele to dało, gdyż zdjęcie zostało rozmazane.. Proszę bardzo o pomoc, załączam zdjęcie.

• th_jak-usunac-poziome-paski-za-zdjeciu_225.jpg
  • Tarakum
    Tarakum
    23.01.2014, 13:20|Zgłoś nadużycie

Powiem ci że chyba nie ma sposobu na usuniecie tego, może je zamaskować może jakimś rastrem na zdjecie, ale zawsze jakis efekt/skaza będzie widoczna. A problem tych pasków to chyba problem z matrycą.

-- 

FOTOGRAFIA + GRAFIKA:www.facebook.com/TarakumPhotography
    BLOG FOTOGRAFICZNY: www.tarakum.blogspot.com
    GRAFIKA + FOTOGRAFIA:www.tarakum.deviantart.com/

• naczi88
    naczi88
    23.01.2014, 19:26|Zgłoś nadużycie

Dzięki:) czytałam już na kilku forach, że te paski to problem matrycy, nie wiem czy to opłacalna naprawa. A powiedź masz jakiś pomysł może jak to zaretuszować??

• adek-to-ja
    adek-to-ja
    31.01.2014, 10:36|Zgłoś nadużycie

Moim zdaniem można to tylko przerobić i zamienić w efekt. To jest nie do wyretuszowania. :)

• Tarakum
    Tarakum
    03.02.2014, 21:42|Zgłoś nadużycie

No zgadza się, nie wyretuszuje tego, ale może zrobic ciekawy efekt... tylko szkoda że ten efekt będzie na kolejnych 500 zdjeciach, ktore beda mialy ta sama wade/zalete... naprawa nie opłacalna raczej...

-- 

FOTOGRAFIA + GRAFIKA:www.facebook.com/TarakumPhotography
    BLOG FOTOGRAFICZNY: www.tarakum.blogspot.com
    GRAFIKA + FOTOGRAFIA:www.tarakum.deviantart.com/

• naczi88
    naczi88
    04.02.2014, 19:10|Zgłoś nadużycie

Dzięki Wam bardzo:)

• ~zebra
    12.02.2014, 11:42|Zgłoś nadużycie

Jeśli taki sam (może być przesunięty w pionie) wzór powtarza się na wszystkich zdjęciach, to można by spróbować korekty takim sposobem: zrobić tym aparatem zdjęcie jednolitej białej powierzchni żeby otrzymać sam wzór, a następnie użyć tego zdjęcia (dokładniej: jego czarno-białej wersji) jako maski w programie graficznym i pod osłoną tej maski lub jej negatywu rozjaśniać/przyciemniać uszkodzone zdjęcia.

• ~fakir62
    15.02.2014, 08:36|Zgłoś nadużycie

Nagraj film tym aparatem - jeśli pasków nie będzie, to raczej problem z migawką (sklejone listki przysłony lub uszkodzony flex - taśma sterująca).