Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Obróbka zdjęć ślubnych - jak to jest zrobione?

• ~Mariusz W.
    28.06.2013, 23:21 | Zgłoś nadużycie

Witajcie,

Od jakiegoś czasu bardzo podobają mi się efekty obróbki jakie osiąga ten fotograf:

http://fabrykakreatywna.pl/slubnie/

Szczególnie jeśli chodzi o zdjęcia kolorowe. Doskonale zdaję sobie sprawę, że na ocenę tych zdjęć wpływają również bardzo udane kadry i fotografowanie na niskich wartościach przysłony ale w tym pytaniu chciałbym skupić się tylko na obróbce, kolorach, wyostrzaniu, kontraście. Obrabiam zdjęcia w photoshopie. Napisałem do tych ludzi zapytanie o warsztaty ale nie organizują. Może sami dojdziemy jak uzyskać podobne efekty. Bardzo dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam

• Patryk
    Patryk
    30.06.2013, 14:34|Zgłoś nadużycie

A nie możesz po prostu zapytać autora?

Oprócz używania dodatkowych źródeł światła takich jak blenda czy lampy błyskowe ja np pracuję na Lightroomie i efekty, które osiągam na zdjęciach "za pomocą dwóch kliknięć" to często wiele miesięcy kombinowania, doszlifowywania presetów, filtrów.

• ~Mariusz W.
    30.06.2013, 22:03|Zgłoś nadużycie

Niestety nie wszyscy dzielą się swoim warsztatem dlatego właśnie zadaje pytanie na forum :)
    Pytam o konkrety a nie o to że było kombinowane i że były użyte presety :) Tyle to wiem :)

• ~MAXX
    30.06.2013, 22:24|Zgłoś nadużycie

Oj tu jest naprawdę mało obróbki po prostu świadomie bardzo dobrze oświetlone, zrobione lustrem o dużej dynamice (i matrycy) z rewelacyjnym oddawaniem pastelowych tonów i zestawem bardzo jasnych obiektywów. Stawiał bym na EOSa 5 on tak potrafi. Ma trochę upośledzony AF ale nic tak nie oddaje ecru. Wcale bym się nie zdziwił gdyby to były pliki JPG z użyciem filtrów kreatywnych Piątki.

• ~Mariusz W.
    01.07.2013, 07:03|Zgłoś nadużycie

Co masz na myśli mówiąc, że lustro ma dużą dynamikę? To mnie zaskoczyłeś, oczywiście świadome fotografowanie i jasne obiektywy ale ja myślałem, że to kwestia obróbki :) Dzięki

• ~MAXX
    01.07.2013, 09:58|Zgłoś nadużycie

Duża dynamika czyli rozpiętość tonalna, umiejętność rejestrowania niuansów zarówno w światłach jak i w cieniach, delikatnych barw .. . Do tego musi jeszcze być dobry procesor obrazu który nie działa agresywnie próbując zrobić coś z niczego. Niektóre aparaty to mają mimo, że liczby całkiem na taki układ nie wskazują. Weź do ręki EOSa 5 dowolnej generacji, zrób dobre ujęcie w RAW i spróbuj to wywołać przy różnych ustawieniach. Sprawdź też jakie efekty dają filtry kreatywne umożliwiające wpływ na saturację, jasność zdjęć, wyostrzanie .. . Nie bez powodu piątka to najlepszy przyjaciel kreatywnych fotografów ślubnych .. i mój. Nie wymienił bym nawet na jedynkę .. no chyba, żeby ją sprzedać i wymienić na piątkę z dodatkowymi obiektywami :).

• ~Mariusz W.
    01.07.2013, 18:05|Zgłoś nadużycie

Rozumiem, ciekawe opinia. A czy jest sposób aby "produkować" takie bądź podobne zdjęcia bez tego magicznego aparatu? Czy ktoś potrafi sprzedać mi jakieś sztuczki odnośnie obróbki aby powstał podobny efekt?

• ~hards
    02.07.2013, 10:42|Zgłoś nadużycie

full-frame, dobre jasne szkła, lightroom/nik color efex no i oczywiście doświadczenie ;)

• ~Mariusz W.
    02.07.2013, 18:47|Zgłoś nadużycie

Czyli więkość mam :) A jaka nazwa wtyczki w NIKu w lightroomie?

• ~Ktoś
    09.07.2013, 09:16|Zgłoś nadużycie

Bardzo podobny efekt obrobionych zdjęć znalazłem na tej stronie abc-foto. Może podpytać właściciela jak obrobił te zdjęcia?

• ~Mariusz W.
    09.07.2013, 20:39|Zgłoś nadużycie

Czy wy uważacie że mam 5 lat. Zanim założyłem ten post kilka razy wysłałem maila do właściciela :) helloł a za linka dzięki

• ~Mariusz W.
    09.07.2013, 20:41|Zgłoś nadużycie

A ten link to chyba jakiś żart, te zdjęcia to amatorszczyzna bez obróbki. dzięki

• aurora
    aurora
    21.08.2013, 13:36|Zgłoś nadużycie

też od dawna zachwycam się zdjęciami fabryki, ale chyba trzeba próbowac, bo w sumie co mają za interes się tym dzielić? Ale zawsze jak na nie patrze marze sobie o takich :) kiedyś wpadnę na to jak to robić! Mam też 5 ale jeszcze nie ogarnęłam jak robić pastelowe zdjęcia.

• Tarakum
    Tarakum
    22.08.2013, 11:16|Zgłoś nadużycie

Ja bym raczej obstawiał na bardzo prosta obróbkę z Nic Silver Efex, jest tam identyczny filtr BW, oraz z Color Efex, identyczny Cross Processing. Proste filtry... Lightrooma nie uzywam, nie chce mi się go ogarniac, przyzwyczaiłem się do Adobe Bridge i Photoshopa, presety/akcje sobie robie w CS6, też daje radę...:)

-- 

FOTOGRAFIA + GRAFIKA:www.facebook.com/TarakumPhotography
    BLOG FOTOGRAFICZNY: www.tarakum.blogspot.com
    GRAFIKA + FOTOGRAFIA:www.tarakum.deviantart.com/

• ~Mariusz W.
    22.08.2013, 20:22|Zgłoś nadużycie

Próbowałem rozkminić temat, zrzuciłem sobie cały internet na dyskietkę :) i przeczytałem cały i nic :) to był żart. Oprócz jakiegoś presetu jest tam też coś w stylu filtra górnoprzepustowego, zauważcie są widocznie zarysowane krawędzie. Myślałem, że oni selektywnie obrabiają i bawią się z każdym elementem zdjęcia po kolei ale jak 1,5 dnia po ślubie oni wrzucają na bloga to chyba mają gotowe presety :) Trzeba przyznać, że w tym przypadku na efekt składają się wiele czynników. Po pierwsze ciekawe ujęcia, pomysł, dobrze technicznie zrobione zdjęcia, plenery są świecone błyskiem ale w taki sposób, że tego nie widać od razu. Jeśli jest ktoś wie jak uzyskać takie efekty to proszę o kontakt :) jazdownica@o2.pl Pozdrawiam

• ~Ryan
    01.10.2016, 06:05|Zgłoś nadużycie

Which team do you support? where can i buy glucophage The new case, like last term's, will be heard by only eight of the nine justices. Elena Kagan, who before her 2010 court appointment was the U.S. solicitor general and handled some affirmative action litigation, is not participating.
    methotrexate 2.5 mg prezzo
    Recent research from Halifax found that first-time buyer numbers soared to their highest levels in the first half of this year since 2007. However, a growing proportion of these buyers found themselves having to pay stamp duty on top of raising funds for a deposit as house prices rose.
    elavil and tramadol interaction Senegalese musician King Ibu has toured all over the world playing with legends like Carlos Santa and Pancho Sanchez. But when he relocated to Las Vegas a decade ago, he found himself isolated in the entertainment capital because there were so few other African musicians.
    10mg norvasc Al Shabaab, which has links to al Qaeda and is battling Kenyan and other African peacekeepers in Somalia, had repeatedly threatened attacks on Kenyan soil if Nairobi did not pull its troops out of the Horn of Africa country.
    can i use dulcolax suppositories while breastfeeding However, with both consoles' releases still some time away, it may be a good time for Microsoft to make up for all the lost ground and offer something in to consumers to at least try to get a step ahead of Sony. A potential system or spec upgrade is the best way to approach that goal (although it doesn't really justify the $100 extra cash for the Xbox One).