Najlepsze źródło wiedzy o fotografii dla pasjonatów i profesjonalistów – poradniki, inspiracje, testy sprzętu i blogi fotografów.

ZAŁÓŻ BLOGA

Profile ICC w programach z obsługą zarządzania kolorem (CMS)

• Luk
    Luk
    13.02.2013, 11:14 | Zgłoś nadużycie | wpis edytowany

Mam takie pytanie. Jaki profil powinien być ustawiony w przeglądarkach graficznych obsługujących system zarządzania kolorem np (XnView, Fast Stone Image, Viewer, Fast Picture Viewer itd)? Czy powinien być to profil naszego monitora, czy może profil przeglądanych zdjęć (np sRGB jeśli wywołujemy i przeglądamy wywołane pliki wyłącznie w tej przestrzeni kolorów). W internecie znalazłem dwie sprzeczne opinie na ten temat. Większość osób twierdzi, że profil ICC monitora. Która jest prawdziwa?

• Luk
    Luk
    13.02.2013, 20:00|Zgłoś nadużycie

Pytam, bo przecież nawet spora część ambitnych amatorów chcących mieć porządek w kolorach ustawia sobie profile kolorów. Jak mniemam zaglądają tu również ludzie, którzy zajmują się fotografią bardziej profesjonalnie i oni już raczej na pewno mają wszystko odpowiednio skalibrowane i oprofilowane. Ktoś pomoże? :)

• Luk
    Luk
    14.02.2013, 19:42|Zgłoś nadużycie

Problem rozwiązany. Na szczęście na innym forum znalazła się życzliwa osoba i wyjaśniła mi podstawowe kwestie, dzięki którym odkryłem przyczynę niezgodności kolorów. Jeśli ktoś byłby zainteresowany udostępnię link do tematu. :)

• ~Piotrek
    23.01.2014, 15:20|Zgłoś nadużycie

Witam,
    Czy mógłbyś udostępnić owy link?
    z góry dzięki. Pozdrawiam

• Tarakum
    Tarakum
    23.01.2014, 15:25|Zgłoś nadużycie

również przyłączam się do proźby...:)

-- 

FOTOGRAFIA + GRAFIKA:www.facebook.com/TarakumPhotography
    BLOG FOTOGRAFICZNY: www.tarakum.blogspot.com
    GRAFIKA + FOTOGRAFIA:www.tarakum.deviantart.com/

• Luk
    Luk
    23.01.2014, 20:07|Zgłoś nadużycie

Dawno mnie nie było. Zalogowałem się żeby odpowiedzieć w temacie a tu jakieś dziwne rzeczy dzieją się na forum... Próbowałem zaktualizować swój profil, ale gdy klikam na "Edytuj profil" wyświetla mi się konto użytkownika Tarakum z możliwością jego edycji... Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Napisałem w tej sprawie na na meila redakcja@fotoblogia.pl Nie widzę nigdzie kontaktu do jakiegoś admina na forum.

Co do prośby o link to wklejam poniżej, ale z tego co widzę posty są jakby częściowo okrojone. Nie wiem czemu nie ma pełnych wypowiedzi.
    Tekst linka

• Tarakum
    Tarakum
    24.01.2014, 19:02|Zgłoś nadużycie

Hehe, tylko nie brój za dużo na moim profilu.
    Ja jak nacisnę Edytuj to widzę swoję stare dane,
    z 2 dni temu aktualizowałem awatar, opis oraz stopkę,
    jak nacisnę edytuj to widzę wszystko stare i nie mogę zaktualizować na nowe. Dlatego w stopce mam TEKST LINKa, a nie poprawnie wrzucony link. Pewnie jakiś problem w kodowaniu.

-- 

FOTOGRAFIA + GRAFIKA:www.facebook.com/TarakumPhotography
    BLOG FOTOGRAFICZNY: www.tarakum.blogspot.com
    GRAFIKA + FOTOGRAFIA:www.tarakum.deviantart.com/

• Luk
    Luk
    24.01.2014, 21:06|Zgłoś nadużycie

Nic nie zmieniałem :) Rzeczywiście to chyba jakieś stare dane, bo jest inne zdjęcie. Jakoś nie widać żeby ktoś się kwapił do naprawienia tego błędu.